Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 14d. 10:39

Elegantiškoms nuotakoms – R.Silės suknelių kolekcija: plunksnos, perlai ir audiniai

R.Silės kurta vestuvinių suknelių kolekcija
Natalia Koinova Photography nuotr. / R.Silės kurta vestuvinių suknelių kolekcija
Šiaulietė vestuvinių suknelių kūrėja Raimonda Silė šiais metais džiugina jau antrąja kolekcija. Dienos šviesą išvydo per kelių metų kūrybos etapą sukurtos suknelės.

Kruopštumu ir išskirtine kokybe garsėjanti dizainerė įsitikinusi, kad sau drabužį svarbiausiai gyvenimo šventei ras įvairių stilių nuotakos. „Šios suknelės išskirtinės savo įvairialypumu. Perlai, tiulis, plunksnos ir net rožinė spalva – kolekcija skirta įvairiems skoniams, tačiau labiausiai mylinčioms eleganciją.

Svarbu kiekvieną kūrimo, siuvimo ir dekoravimo etapą atlikti kruopščiai, tinkamai ir taip, kad pačiai patiktų. Esu labai priekabi savo darbui. Ko gero, prie to labai prisideda 15 metų kasdienio darbo patirtis. Po tiek laiko ateini į studiją ir žinai, ką turi daryti ir kaip tai turi atrodyti“, – šypsosi kūrėja.

– Šiais metais sukūrėte dvi vestuvinių suknelių kolekcijas. Pirmoji – tvarios mados suknelių kolekcija, skirta gamtą ir eleganciją mylinčioms nuotakoms. Ši visai kitokia, dvelkianti elegancija, tačiau kartu stebinanti drąsiais sprendimais. Iš kur semiatės įkvėpimo įvairialypei kūrybai?

– Mane įkvėpė pati įvairovė. Jau keletą metų pristatytos kolekcijos buvo vientisos stilistikos, vyravo vienas arba du audiniai, ta pati dekoravimo technika ar kirpimai.

Ši kolekcija kitokia – čia nėra vyraujančio silueto, audinio rūšies, konstrukcijos, spalvos. Per visą kūrybinį kelią eskizų sąsiuviniuose susikaupė suknelių. Jos buvo pavienės, be idėjos kurti kolekciją. Išanalizavau eskizus, kruopščiai juos atrinkau ir sukūriau šią kolekciją. Galima sakyti, tai savotiška popieriuje nugulusių kūrybinių minčių retrospektyva.

Natalia Koinova Photography nuotr./R.Silės kurta vestuvinių suknelių kolekcija
Natalia Koinova Photography nuotr./R.Silės kurta vestuvinių suknelių kolekcija

Kolekciją pavadinau angliškai – „Diverse“. Lietuviškas atitikmuo būtų „Visokia“. Šios suknelės skirtos įvairių stilių nuotakoms. Vestuvinį apdarą gali rasti ir blizgučius mylinti nuotaka, ir minimalizmo, švaraus silueto gerbėja.

– Išskirtiniai audiniai, įvairūs siluetai ir dekoravimo idėjos. Panašu, viskas susikaupė per daugelį metų.

– Kai pamatau kokį nors man ypatingą audinį, negaliu jo neįsigyti. Taip neskubant, neperkant vien tik todėl, kad suknelei sukurti skubiai reikia audinio, studijoje nugulė retos taftos, šifonai, organzos mikado šilkai, nėriniai ir tiuliai. Audiniai parvežti iš Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, kiti – įsigyti Lietuvoje. Per keletą metų susikaupė išties įspūdinga audinių kolekcija. Džiaugiuosi galėjusi juos panaudoti.

Šioje kolekcijoje suknelę gali rasti „undinėlės“, tiesaus, raidės „A“ bei trapecijos silueto suknelių mylėtojos. Yra ir blizgančių, karoliukais, žvyneliais, „Swarovski“ perlais bei kristalais siuvinėtų.

Minimalizmo gerbėjos turėtų dėmesį atkreipti į lygaus audinio sukneles, be siuvinėjimų ir blizgesio. Kolekcijoje yra besiplaikstančio šilko ir kietos, lengvai besiformuojančios taftos. Spalvos – skaisčiai balta, gelsva ir net rožinė. Dėmesį traukia plunksnos, rankų darbo gėlių rankovės, šleifai.

Vienai suknelei naudotas pagal individualų užsakymą plisuoti organzos ir tiulio audiniai. Kita – dekoruota rankų darbo sutažo detalėmis, sukurtomis iš „Swarovski“ kristalų. Trečią puošia rankų darbo purios natūralios organzos gėlės, kurioms sukurti sunaudota net 6 metrai šilko.

Suknelę besirenkančioms nuotakoms patariu atsižvelgti į savo charakterį ir įsiklausyti, ko joms norisi. Tada išsirinkti tą vienintelę ir nepakartojamą suknelę bus labai paprasta!

– Kokiai nuotakai skiriate šią kolekcija? Kaip išduoda pavadinimas, sau suknelę ras įvairiausių stilių nuotakos.

– Kolekcijos pavadinimas išduoda, kad ji skirta visokioms nuotakoms. Yra suknelių, skirtų „dvaro karalienei“. Jų sijonams suformuoti panaudota daug audinio, nugaroje driekiasi iškilmingas šleifas, o kūną tvirtai prilaiko korsetas. Yra suknelių, kurios skirtos eleganciją mėgstančioms nuotakoms – tai „undinėlės“ arba tiesaus silueto suknelės, kurios priglunda ir pabrėžia kūno linijas. Suknelę gali rasti ir apie trumpą drabužį svajojanti nuotaka. Šiai moteriai norisi žaismingumo ir laisvės kūnui, kai šilkas švelniai glosto kūną, o kojas kutena stručio plunksnų detalė.

Yra kelios suknelės, kurios iš tiesų yra ne suknelės, o kostiumai. Juos sudaro sijonas ir korsetas. Taip sukuriama galimybė nuotakai vakarinėje dalyje suknelės sijoną keisti į trumpesnį arba į stilingas kelnes.

Natalia Koinova Photography nuotr./R.Silės kurta vestuvinių suknelių kolekcija
Natalia Koinova Photography nuotr./R.Silės kurta vestuvinių suknelių kolekcija

– Kokios moterys į jus kreipiasi su prašymu papuošti svarbiausiai gyvenimo šventei?

– Į mane kreipiasi įvairios moterys, tačiau dažniausiai tai išsilavinusios, vertinančios kūrybiškumą ir rankų darbą. Šios nuotakos nebijo eksperimentuoti. Būna klienčių, labai aiškiai žinančių, kaip nori atrodyti vestuvių šventėje. Kreipiasi ir tebedvejojančios bei neradusios vizijos nuotakos. Džiaugiuosi, kad su visomis randame geriausią variantą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką