Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 7d. 17:44

Izraelio mados savaitė Vilniuje: kuo izraeliečiai kūrėjai žavi lietuvius?

Izraelio dizainerių susitikimas su Lietuvos mados profesionalais ir mėgėjais
Liudo Masio nuotr. / Izraelio dizainerių susitikimas su Lietuvos mados profesionalais ir mėgėjais

Izraelio valstybės ambasados Lietuvoje iniciatyva pirmą kartą Vilniuje surengta Izraelio mados savaitė. Ją pirmadienį pradėjo ryškiausi šios šalies mados kūrėjai – su Mados akademija surengtoje diskusijoje „The Identity of Israel fashion“ („Izraelio mados identitetas“) dizaineriai kartu pristatė savo kūrybą.

Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje vykdanti bendradarbiavimo projektus įvairiose srityse šią savaitę skiria Izraelio madai. Penki progresyvūs jaunosios kartos Izraelio mados kūrėjai ir jų kūryba pristatoma renginiuose, kuriuos ambasada organizuoja kartu su žurnalu „L’Officiel Mada“.

Į Lietuvos sostinę Vilnių atvyko vieni garsiausių savo šalies mados kūrėjų – drabužių dizaineriai Maozas Dahanas („Nouveau Riche Dog“), Eva al Keneresh („Clothé“), Doras Chenas („Holyland Civilians“), dueto „Hili Ari“ kūrėjai ir juvelyrinių dirbinių dizainerė Moran Porat.

Liudo Masio nuotr./Izraelio dizainerių susitikimas su Lietuvos mados profesionalais ir mėgėjais
Liudo Masio nuotr./Izraelio dizainerių susitikimas su Lietuvos mados profesionalais ir mėgėjais

„Tai dar viena galimybė pristatyti Izraelį mūsų draugams Lietuvoje. Mada turi daug įtakos mūsų gyvenimui, o tuo pačiu atspindi mūsų tradicijas, aplinką ir pomėgius. Man didelė garbė bendradarbiauti su penkiais talentingais ir labai perspektyviais mados kūrėjais bei pristatyti juos Lietuvos visuomenei“, – sakė Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.

Pirmadienį ISM Inovatorių bazėje Vilniuje svečiai su vietos mados profesionalais ir mėgėjais diskutavo apie mūsų ir jaunos Izraelio valstybės mados industrijos panašumus, identiteto paieškas, vyraujančias tendencijas ir ateities prognozes.

Liudo Masio nuotr./Izraelio dizainerių susitikimas su Lietuvos mados profesionalais ir mėgėjais
Liudo Masio nuotr./Izraelio dizainerių susitikimas su Lietuvos mados profesionalais ir mėgėjais

„Tai išskirtinis renginys, kuriame lietuviška mada pasitinka Izraelio madą, – teigė renginio mados partnerio vienintelio Lietuvoje tarptautinio žurnalo „L’Officiel Mada“ vyriausioji redaktorė Jurgita Garbaravičienė. – Tarptautinis kontekstas šiandien jokia naujiena, tačiau mados kūrėjai ieško vis naujų, neatrastų rinkų, įkvėpimo tarptautiniuose tapatumo lobynuose.

Izraelis yra išskirtinė vieta, žavinti savo moderniu veržlumu, kūrybiškumu ir giliomis tradicijomis. Devintus metus būdami tarsi maži pasaulinės mados ambasadoriai Lietuvoje tiesiame tiltus tarp mūsų tautų, kad galėtume parodyti mūsų kultūrų identitetą ir ieškoti bendradarbiavimo galimybių.“

Pasak dizainerių delegacijos vadovės Viktorios Kanar, per pastaruosius dešimt metų Izraelio mada išaugo ir žengė tvirtus žingsnius, o mados industrija išgyvena pokyčių laiką – jauni kūrėjai nebijo būti savimi, ieškoti naujovių ir jas pritaikyti kūryboje.

Šalyje surengta jau penktoji Izraelio mados savaitė (joje yra lankęsi tokie mados autoritetai kaip Roberto Cavalli, prekių ženklai „Moschino“, „Missoni“ ir kt.). Pernai joje dalyvavo daugiau kaip 20 Izraelio jaunosios kartos dizainerių – būtent šioje mados savaitėje prasidėjo ir vienos viešnių – Evos al Keneresh – karjera. Kasmet vis labiau augantis renginys sutraukė apie 20 tūkst. žmonių ir daugiau kaip 100 tarptautinės spaudos atstovų dėmesio.

Turbūt daugelis mada besidominčių žmonių prisimena furorą sukėlusį pirmąjį amerikiečių „Vogue“ vyriausiosios redaktorės Annos Wintour viršelį 1988-aisiais – jį puošė džinsus mūvinti mergina. Tačiau ne visi žino, kad šio sensacija tapusio viršelio veidu buvo Izraelio modelis Michaela Bercu. Jos kolegės Linor Abargil (beje, 1998-aisiais tapusi „Mis Pasaulis“), Bar Refaeli, Gal Gadot ir kt. šiandien gali džiaugtis užtikrinta tarptautine karjera mados pasaulyje.

Dvi tarptautiniu lygiu pripažintos Izraelio mados aukštosios mokyklos – Shenkar dizaino koledžas ir Bezalel meno ir dizaino akademija – yra išugdžiusios tokius mados talentus kaip Alberas Elbazas ir kt. Kurią nors jų yra baigę ir Lietuvoje viešintys progresyvūs šiuolaikiniai Izraelio dizaineriai.

Vis daugiau jaunosios kartos Izraelio dizainerių tampa matomi tarptautinėje rinkoje ir pasaulinėje gatvės mados arenoje. V.Kanar sako pastebinti, kad šiuolaikinė mados rinka žvalgosi ir į underground’ines madų savaites ir jose dalyvaujančius kūrėjus. Avangardinės idėjos artimos ir į Vilnių atvykusiems Izraelio dizaineriams.

„Artimiausias mūsų iššūkis ir užduotis – būti labiau matomiems interneto erdvėje, kad būtume lengviau pasiekiami mados pasauliui užsienyje“, – teigė V.Kanar.

Liudo Masio nuotr./Viktoria Kanar
Liudo Masio nuotr./Viktoria Kanar

Kūrėjai vienbalsiai tvirtino, kad atstovauti palyginti jaunai ir mados tradicijas dar tik kuriančiai, tačiau tvirtus žingsnius jau žengusiai Izraelio mados industrijai Europoje jiems be galo džiugus ir reikšmingas įvykis.

Kaip teigė viena viešnių – Izraelio papuošalų dizainerė Moran Porat, savaitgalis Tel Avive nustebintų bet kurį europietį. „Jeigu jie atvyktų į mūsų šalį, nustebtų, kiek daug šiame mieste mados!“ – tikino dizainerė. V.Kanar Tel Avivą net pavadino hipsterių miestu.

Be dizainerių, visuomenei atviroje diskusijoje apie Izraelio ir Lietuvos mados paraleles ir abiejų šalių mados identiteto paieškas dalyvavo socialinių mokslų daktaras, docentas, lektorius, mados žinovas ir knygų apie madą autorius Eugenijus Skerstonas, lietuvių dizainerė ir festivalio „Mados infekcija“ sumanytoja bei viena organizatorių Sandra Straukaitė, Vilniaus dizaino kolegijos Mados dizaino katedros vedėja Edita Sabockytė-Skudienė ir mados inovacijų centro „GeekChicTLV“ įkūrėja, mados renginių organizatorė V.Kanar. Renginį moderavo žurnalistė Inga Norkė.

Birželio 8 d., ketvirtadienį, Izraelio dizainerių vizitą Lietuvoje vainikuos mados kūrėjų kolekcijų pristatymas.

Temos: 3 Stilius Mada Izraelis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:52
17:54
02:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką