Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip atrodyti stilingai ir neišleisti pinigų?

Ką apsirengti?
Shutterstock nuotr. / Ką apsirengti?
Šaltinis: www.ekoreomendacijos.lt
0
A A

„2014–2015-ųjų rudens ir žiemos mados ten­den­ci­jos – lakoniški klasikinių formų paltai, juodos ir rudos deriniai“. Panašias stiliaus rekomendacijas nuolat skait­ome mados žurnaluose, perkame naujus drabužius, stengiamės neatsilikti ir atrodyti madingai. Tačiau ar susimąstome, kad šiuo­laik­inė mada skatina pirkti, dėvėti, mesti ir vėl pirkti naują, t. y. „mad­ingą“ drabužį?

Daugiau 15min Mada naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ekologija pamažu ski­nasi kelią ir į mados pasaulį. Aug­i­nant drabužiams skirtą medvilnę, ji purškiama pes­ti­cidais, chemikalais, kurie kenkia ne tik gam­tai ir ūkininkams, bet ir ją nešio­jančiam pirkėjui. Gamy­bos pro­ceso metu nau­do­jami sin­te­tiniai dažai.

Negana to, švais­toma energija drabužiams skirtą audinį išausti, pasiūti, skalbti bei prižiūrėti, drabužių trans­portavi­mas palieka milžinišką CO2 pėd­saką. Tik apie 14 proc. drabužių yra perdirbami, kiti keli­auja į sąvar­tynus, kur, kenkdami aplinkai, pradeda pūti.

Vakarų šalyse vis dau­giau žmonių, užuot siaubę par­duo­tuves, nus­prendžia per­siūti ir naujai der­inti jau turimus drabužius. Didžiųjų mados sos­tinių gatvėse daž­nai pamatysime stilin­gus praeivius, kurių orig­i­nalūs, per­siūti rūbai ne tik labiau išsiskiria, bet ir geriau atrodo nei gre­itoji mada.

Ką galite daryti kitaip?

Pirkite mažiau. Kiekvieną kartą, prieš pirkdami drabužius sau ar vaikui, pagal­vokite, ar jums jo reikia. Gal­būt jūsų drabužinėje jau yra panašus variantas, kurio nedėvė­jote visus metus.

Surenkite drabužių mainų vakarėlį. Kodėl nesuren­gus tokio vakarėlio su draugėmis? Atsineškite savo ir vaikučių nenešio­ja­mus drabužius. Kiekviena išsirinks, kas jai tinka ir patinka. Taip visos atsin­au­jins savo rūbų spintą, neišleis­damos nei cento.

Taip pat skaitykite: Ji24.lt gidas: gerų daiktų medžioklė dėvėtų drabužių parduotuvėse

Per­siūkite pabodusius rūbus. Ką darote, kai suprantate, kad mėgstama palaid­inė tapo šiek tiek per siaura, o gal tiesiog nebe­madinga? Kodėl nepa­bandžius jos per­siūti ar deko­ruoti? Tokiu atveju pravartu kreiptis pagalbos į siūti mokančią kaimynę arba pačiai užsirašyti į siuvimo kursus. (Žiūrėkite žavingą 5 min. vaizdo įrašą (anglų kalba), kuri­ame suži­nosite, kaip atrodyti stilin­gai ir jaustis laiminga.)

Pail­ginkite rūbo dėvėjimo laiką. Prižiūrint rūbą ir skalbiant, darykite taip, kaip nurodyta etiketėje, tik dar švel­niau. Skalbkite drabužius žemes­nėje tem­per­atūroje – audinys bluks mažiau, o skys­tas skalbik­lis padės išskalbti kokybiškiau.

Rinkitės ekologiškos medvil­nės drabužius. Esant gal­imy­bei, rinkitės drabužius, pasiūtus iš ekologiškos medvil­nės. Ji aug­i­nama nenau­do­jant pes­ti­cidų, insek­ti­cidų ir trąšų. Audinių iš ekologiškos medvil­nės gamy­bai nenau­do­jami jokie chemikalai ar dažai, tur­in­tys sunkiųjų met­alų, organinių chloro junginių. Nau­do­jamos tik leng­vai suyrančios medžiagos.

Taip pat skaitykite: Kaip skalbti ir prižiūrėti megztus drabužius

Atid­uokite kitiems. Gerus dar­bus daryti gera. Vieni laukia spe­cialių gerumo akcijų, o kiti patys imasi ini­ci­atyvos. Nereikalingus rūbus atid­uokite žmonėms, gaunantiems mažas pajamas, jiems tai bus didelis dži­augs­mas.

Sudėvė­tus rūbus kraukite į tek­stilės kon­teiner­ius. Nau­dokitės tek­stilės kon­teine­r­i­ais, į kuri­uos gal­ima mesti drabužius, ava­lynę, patalynę, antk­lodes, užuo­laidas ir žaislus.

Šie nedideli elgsenos pokyčiai neturės didelės įtakos jūsų gyven­imo koky­bei, o poveikis aplinkai bus milžiniškas!

Nori gyventi turtingai ir nepriklausomai? Junkis prie mūsų.

www.ekorekomendacijos.lt
www.ekorekomendacijos.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką