Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 21:12

Pirmoji „Mados infekcijos“ diena: nuo santūrios elegancijos iki ryškių spalvų žaismo

Penktadienio vakarą Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksiantis didžiausias mados renginys Lietuvoje – jau 24-oji „Mados infekcija“. Mados festivalio organizatoriai sakė, kad šį kartą podiumas taps protesto įrankiu, nes į tai, kad vyksta pasaulyje (turint mintyje karą Ukrainoje) reikia reaguoti, reikia apie tai kalbėti, o kūrėjai turi, ką pasakyti.
Pirmoji 24-osios „Mados infekcijos“ diena: dizainerių kolekcijų modeliai
Pirmoji 24-osios „Mados infekcijos“ diena: dizainerių kolekcijų modeliai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Penktadienio vakarą neįprastoje erdvėje – vienoje Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus salių – savo kolekcijas pristatė penki dizaineriai: „Mados infekcijoje“ jau ne kartą dalyvavusi latvė Iveta Vecmanė, lenkė Aleksandra Jendryka, dvi konkurso „Injekcija“ nugalėtojos – Ema Ugianskytė ir Lavinia Jianqing Zhao bei festivalio idėjinė autorė, dizainerė Sandra Straukaitė.

Pirmoji savo retrospektyvinę kolekciją pristatė lietuviams jau pažįstama I.Vecmanė iš Latvijos, prieš ketverius metus publiką užkariavusi juodų siluetų elegancija. Kaip sakė pati dizainerė, laikas nupūsti dulkes nuo savo geriausių modelių.

Kardinaliu kontrastu latviškam santūrumui tapo ryški ir spalvinga dizainerės A.Jendrykos iš Lenkijos kolekcija.

Pirmą kartą ant didžiojo podiumo pasirodė „Injekcijos“ konkurso nugalėtojos E.Ugianskytės ir L.Jianqing Zhao.

E.Ugianskytės pagrindinė kolekcijos mintis – netobulumą perteikti kaip tam tikrą standartų nesilaikymą ir raktą į išsilaisvinimą, autentišką, netradicinę saviraišką.

L.Jianqing Zhao kolekcija išsiskyrė raštų ir spalvų gausa.

Penktadienį kolekcijų pristatymo vakarą baigė puikiai Lietuvoje pažįstama dizainerė, mados festivalio idėjinė autorė S.Straukaitė. Ji sakė, kad ši jos kolekcija jai yra visiškai nebūdinga, bet atspindi tai, kas dedasi aplink. Ir kvietė į renginį švęsti gyvenimo, kūrybos ir laisvės. „Nes viskas, kas atrodo savaime suprantama duotybe, labai greitai gali subyrėti“, – sakė dizainerė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką