Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

10 gudrybių virtuvėje, padėsiančių greičiau ir skaniau gaminti

Virtuvė – namų zona, kurioje veiksmas dažniausiai vyksta labai greitai, nes maisto gaminimui kasdien neturime daug laiko. Tad čia labai praverčia įvairios gudrybės, padedančios viską padaryti greitai ir kokybiškai. Pasidalinsime keliomis iš jų, kad ne tik pusryčių gaminimas, bet ir svečių laukimas savaitgalį nebekeltų panikos.
Maistas
Maistas / 123RF.com nuotr.

Pasiruoškite iš anksto

Prieš gamindami patiekalą, pasiruoškite visus produktus: nuplaukite ir susmulkinkite daržoves bei mėsą. Juk ne metas lupti česnaką, kai svyla keptuvė.

Gudrybė, leidžianti stabilizuoti pjaustymo lentelę

Pjaustyti daržoves, kai lentelė slidinėja ant stalo – menkas malonumas. To išvengsite, jei po ja padėsite drėgną popierinį rankšluostį.

Riešutus, sėklas ir prieskonius apkepinkite

Ar žinote, kodėl profesionalūs virtuvės šefai visada apkepina riešutus ir prieskonius sausoje keptuvėje, prieš gardindami jais patiekalus? Gudrybė tame, kad kaitinant išsiskiria eteriniai aliejai ir sustiprėja prieskonių aromatas.

Desertus pjaustykite šiltu peiliu

Palaikius peilį po karštu vandeniu ir jį nušluosčius, sūrio pyragą ir bet kokį lipnų desertą supjaustysite daug lengviau bei dailiau.

Gal truputį rūgštelės?

Jeigu patiekalui „kažko trūksta“, beveik visada tai būna rūgštis. Įpylus šlakelį citrinų ar apelsinų sulčių reikalai dažniausiai pasitaiso. Išmėginkite!

Sultingos mėsos paslaptis

Dauguma restoranų prieš gamindami mėsą ją gana ilgai – nuo 4 iki 12 valandų laiko marinate. Ši gudrybė leidžia išlaikyti drėgmę produkto viduje termiškai apdorojant mėsą. Tai ypač svarbu kepant kalakutą ar vištą.

Kaip išlaikyti šviežius žalumynus

Kad prieskoninės žolelės ir žalumynai ilgiau išliktų švieži, reikia visai nedaug: įdėkite juos į dėžutę, ant dugno patiesę popierinį rankšluostį ar servetėlę. Popierius sugers drėgmės perteklių ir neleis žalumynams greitai sugesti.

Kad padažas būtų blizgus

Padažai pagerina patiekalų skonį, bet ne visada atrodo apetitiškai. Kaip suteikti šiam pagardui apetitišką vaizdą? Virtuvės šefai padažo gamybą užbaigia įmesdami į jį kelis gabaliukus šalto sviesto, kuris suteikia šilkinę tekstūrą ir malonų blizgesį. Tik šiukštu neleiskite padažui užvirti! Leiskite sviestui ištirpti ir tuoj pat nuimkite nuo viryklės.

Nusausinkite mėsą

Prieš gamindami mėsą ją visuomet pirmiausiai nuplauname. Tačiau kartais padarome nemažą klaidą – ją iš karto pjaustome ir bandome kepti. Rezultatas – ne apkepusi, o troškinta mėsa. O ją pirmiausiai reiktų nusausinti popieriniais rankšluosčiais, tada kepant susidarys gardi traški plutelė.

Leiskite mėsai „pailsėti“

Iškepę mėsą, neskubėkite jos pjaustyti ir valgyti. Kepsniui būtina „pailsėti“, kad jis būtų sultingas, antraip prapjovus visos sultys ištekės į kepimo skardą. Tad pakentėkite bent 5-7 minutes ir tuomet ragaukite.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką