Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

30 geriausių restoranų: „Somm“ – vieta, kur galima viską patirti

Geriausių Lietuvos restoranų sąraše rasite restoraną „Somm“, kuris užima 26 vietą. Šeimininkai pasakoja, kad per pastaruosius metus atnaujino restorano meniu, jis tapo labiau sezoninis, be to, restoranas atsigręžė ir į Lietuvos tiekėjus.
30 geriausių restoranų: „Somm“
30 geriausių restoranų: „Somm“ / Roberto Daskevičiaus nuotr.

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. Restoranas „Somm“ ir toliau nepalieka „30 geriausių restoranų“ reitingo ir čia yra jau penktus metus iš eilės. Šiemet „Somm“ pakilo sąraše per kelias pozicijas ir yra 26 vietoje.

3 ŽODŽIAI, GERIAUSIAI APIBŪDINANTIS RESTORANĄ: vynas, užkandžiai ir gera atmosfera.

KODĖL VERTA APLANKYTI? Restoranas „Somm“ gali pasigirti bene plačiausia vyno korta Lietuvoje ir turbūt Baltijos šalyse, siūlo išskirtinį vyno meniu, aprėpiantį visą pasaulį. „Somm“ siūloma išskirtinė patirtis – vyno ir maisto derinimo vakarienės, kurios keičiamos dukart per metus – vienokia galima pasimėgauti šiltuoju sezonu, kitokia – šaltuoju.

Į restoraną diriguoti degustacinėms vakarienėms atvyksta tikri vyndariai, kurie pristato, kaip gėrimai gaminami, paaiškina, kodėl jie dera su maistu. Restorane „Somm“ svečius aptarnauja šeši profesionalūs someljė, o pats restorano pavadinimas yra prancūziško žodžio „sommelier“ trumpinys.

„Mums svarbu nenusigręžti nuo savo idėjų, nesiblaškyti, nepamesti savo stiliaus, savo požiūrio ir nepamiršti, kad visumą sudaro mažos detalės“, – pasakoja restorano vadovas Narimantas Miežys.

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE MENIU? „Somm“ šeimininkai pasakoja, kad per pastaruosius metus atnaujino restorano meniu, jis tapo labiau sezoninis, be to, restoranas atsigręžė į Lietuvos tiekėjus – jų auginamas daržoves, grybus, mėsą, žuvį ir tik tai, ko negali gauti vietos rinkoje, atsiveža iš Prancūzijos ar Vokietijos.

Pati restorano koncepcija nekinta – tai užkandžių vieta, kuriais restorano šeimininkai pataria dalintis.

„Mūsų meniu dominuoja tartarai, karpačio, sašimi. Populiariausi ir nekintantys užkandžiai: keptuvėlės – tigrinių krevečių, portobello grybo ir sraigių. Taip pat skumbrės sašimi ir aštuonkojo koja. Galima sakyti, kad tai pats populiariausias mūsų patiekalas, yra savaičių, kai jų parduodame šimtais“, – vardija Narimantas.

Tarp svečių jau pamėgtų restorano naujienų – geltonuodegės sevičė, ešerio sevičė, elnienos tartaras. Be to, kadangi „Somm“ meniu tapo labiau sezoninis, apsilankius restorane skirtingu metu galima tikėtis ir skirtingų sezoną atspindinčių užkandžių.

SVEČIAI SUGRĮŽTA DĖL pastovios kokybės, dėmesio detalėms ir aptarnavimo kokybės. „Svečiams labai patinka mūsų degustacinės vakarienės su vyndariais. Šios vakarienės yra tapusios ir populiaria dovana, kurią svečiai dovanoja vieni kitiems. Į jas tereikia ateiti, atsipalaiduoti ir viską patirti – pasirūpiname viskuo nuo – iki“, – sako Narimantas.

KAS DIRBA VIRTUVĖJE? „Somm“ virtuvei diriguojantis šefas Algimantas Kviklys – psichologas pagal išsilavinimą. „Somm“ yra pirmoji jo darbovietė, kur Algimantas pradėjo dirbti su maistu. Pradėjęs nuo virėjo pozicijos bei elementariausių darbų, savo pastovumu, užsispyrimu, noru tobulėti užaugo iki restorano šefo.

Faktai

 • Šefas – Algimantas Kviklys
 • Restorano vadovas – Narimantas Miežys
 • Virtuvės tipas: užkandžių ir vyno restoranas
 • Darbo laikas: I–III 17.00–23.30, IV–VI 14.00–23.30
 • Adresas: Pylimo g. 21, Vilnius
 • Internete – www.somm.lt
 • Veikia nuo 2016 m.
 • Užkandis vidutiniškai kainuoja 14–18 eurų
 • Pagrindinis patiekalas vidutiniškai kainuoja 25–30 eurų
 • Degustacinis meniu 100 eurų asmeniui (4 patiekalai ir 4 vyno taurės)
 • Vienu metu restorane telpa 70 svečių
 • Vaikai laukiami nuo bet kurio amžiaus
 • Terasa – yra, talpina 40 svečių
 • Pusryčiai – nėra
 • Dienos pietūs – nėra
 • Šunims – draugiški
 • Reitinge ankstesniais metais 2017 m. – Nr. 14; 2018 m. – Nr. 9; 2019 m. – Nr. 11, 2023 m.– 28

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?