Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 10d. 09:15

7 priežastys, kodėl nepatinkate kitiems žmonėms

Apkalbos
Vida Press nuotr. / Apkalbos

Kodėl kartais taip sunku užmegzti ryšius su aplinkiniais? Nereikėtų pulti kaltinti kitų, kad šie jūsų nesupranta. Priežasčių, kodėl sudėtinga bendrauti, reikėtų ieškoti ne kituose, o savyje.

Dažnai giriatės

Pavyzdžiui, draugas sako, jog striuka su pinigais, darbe algą sumažino, finansinių nesklandumų kilo. O jūs atkertate, kad jums tai viskas puiku, gavote premiją ir net nežinote, kur išleisti. Arba draugė guodžiasi, kad priaugo ne vieną kilogramą, o jūs džiūgaujate, kad valgydama spagečius su sūriu netgi sulieknėjote.

Šiuo atveju empatijos stoka, nesugebėjimas įsijausti daro jums meškos paslaugą. Nors pagyros nėra nuodėmė, galų gale norisi, kad pasiekimai būtų įvertinti draugų, tačiau save girti kitų nelaimės, nemalonios situacijos fone – itin prasta mintis. Taip tik susikursite nejautraus ir grubaus žmogaus įvaizdį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Y kartos darbuotojai. Kokiomis savybėmis jie pasižymi?

Jūs piktžodžiaujate

Apkalbate, piktinatės, erzinate ir kitaip piktdžiugaujate. Kaip manote, ar žmogus ilgai norės būti šalia jūsų? Ar jis jausis gerai, patogiai ir maloniai? Pasistenkite susivaldyti ir nesispjaudykite nuodais, kitu atveju rizikuojate likti vienui vieni su savo pykčiu.

Pervertinate savo patirties svarbą

Bet kokiame pokalbyje jūs nuolatos kalbate apie save. Draugė pasakoja, kad jos mažylė pradėjo eiti į mokyklą? Jūs tuo pat pradėsite kalbėti apie savo vaikus. Pažįstama sako, kad pradėjote sportuoti – jūs iškart patarsite, kur įsigyti geriausią aprangą ar kitus sportinius dalykus. Jūs visada turite ką pasakyti apie tai, kaip gerti kavą, kokius filmus žiūrėti ir t. t. Iš tikrųjų reikia suvokti, kad mūsų patirtis ne visada įdomi kitiems, juolab, jeigu apie ją niekas neklausia. Be to, žmonėms nepatinka, kad jų neklauso, o jūs ir neklausote, jeigu kalbate tik apie save.

Jūs nemėgstate pagirti

Ir tuo pasidžiaugti kitų sėkme. Pavyzdžiui, draugė pagaliau atsikratė antsvorio, sulieknėjo, o jūs net nereaguojate į jos pokyčius. Kolega gavo paaukštinimą, tačiau jūs nesiruošiate jo pasveikinti. Ką gi, jeigu ir toliau taip elgsitės, kažin ar turėsite daug draugų. Gebėjimas pasidžiaugti kitų pasiekimais, svajonės išsipildymu – tai yra tikri ir natūralūs, nuoširdūs santykiai.

Manipuliacijos pinklės

Jūs suerzinti gali bet koks, net ir netikėtas dalykas, tarkime, draugė pavėlavo į susitikimą 15 minučių, sutuoktinis nepaklausė, kaip sekėsi darbe ir panašiai. Tačiau vietoj to, kad pasakytumėte kas jums nepatinka/erzina/pykdo, jūs pasitelkiate manipuliacijas ir sėdite susiraukusi, kol draugė ar vyras visais būdais bando įtikti kaprizingai princesei. Tokiu būdu jūs išsiprašote jų dėmesio, tačiau nemanykite, kad tai tęsis amžinai. Ilgainiui tokie dalykai atsibosta, kaip ir atsibosta aiškintis, kodėl jūs eilinį kartą nepatenkinta.

Jūs nuvertinate

Draugė sako, kad nusipirko naujus batus, juos rodo ir džiaugiasi savo pirkiniu, o jūs surauktu veidu aiškinate, kad jie pernelyg vulgarūs/brangūs/netinkami ir pan. Ir taip bet kokioje situacijoje – kol vieni džiūgauja dėl puikaus restorano ir gardaus maisto, įdomios knygos, kelionių, jūs malate į miltus kitų pasirinkimus, kuriuos įvardijate beskonybe, nuoboduliu ir kitais nemaloniais epitetais.

Jūs pavydite

Nesugebėjimas kontroliuoti savo emocijų jus kitų akyse paverčia pikta ir nelaiminga. Tarkime, draugė jums sako, kad įsigijo naują suknelę, o jūs vietoj pagyrų atkertate: „Kaip tau gerai, nereikia dirbti, vyras išlaiko, tik lakstyk po parduotuves ir pirk“. Natūralu, kad po tokių pamąstymų, draugė pasijaus įžeista ir pažeminta ir greičiausiai apribos bendravimą. Todėl visada verta įsiklausyti į save, o ne stebėtis kitų pasirinkimais.

TAIP PAT SKAITYKITE: 6 dalykai, kuriuos moterys visada įvertina kitose moteryse

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką