-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kodėl nepageidaujamus odos darinius reikia šalinti šiuo metų laiku?

Odos darinių šalinimas lazeriais – efektyvus ir saugus odos defektų naikinimas. Pasitelkus modernią lazerinę technologiją galima šalinti nepiktybinius apgamus, papilomas, keratomas, odos cistas ir daugybę kitų nepiktybinių odos darinių. Nors gijimas po procedūrų yra lengvas ir gana greitas, dermatovenerologai atkreipia dėmesį, kad sėkmingas rezultatas užtikrinamas tuomet, kai laikomasi šių pagrindinių sąlygų – vengiama saulės spindulių, temperatūrinių skirtumų bei aktyvios fizinės veiklos. Dėl šios priežasties odos darinių šalinimo procedūras rekomenduojama atlikti rudenį arba žiemą.
Apgamas
Apgamas / Fotolia nuotr.

„Apgamus bei kitus odos darinius lazeriniu būdu rekomenduojame šalinti šaltuoju metų laiku, kadangi šiuo periodu būna lengvesnis gijimo procesas – nėra karščio, žmogus mažiau prakaituoja. Be to, mus pasiekia mažiau saulės, todėl ir pigmentacijos rizika yra mažesnė“, – teigia Medicinos diagnostikos ir gydymo centro dermatovenerologė Violeta Medvedeva.

 Dermatovenerologė Violeta Medvedeva / Medicinos diagnostikos ir gydymo centro nuotr.
Dermatovenerologė Violeta Medvedeva / Medicinos diagnostikos ir gydymo centro nuotr.

Gydytoja atkreipia dėmesį, jog atlikus lazerinio šalinimo procedūrą, pažeistą odos vietą būtina saugoti nuo išorės dirgiklių: nedrėkinti, vengti pirčių, sunkių fizinių krūvių, galinčių sukelti prakaitavimą.

„Prakaitas – infekcijos šaltinis. Nors ant mūsų odos ir yra bakterijų, bet dėl turimos apsauginės odos funkcijos, nesusergame. Tačiau kai oda yra pažeista, infekcija gali patekti į vidų, kilti uždegimas“, – pastebi dermatovenerologė.

Šalinant apgamus ar nepiktybinius odos darinius lazeriniu būdu šiltuoju metų laiku baimintis nereikėtų, tačiau būtina labiau prižiūrėti gydomą vietą. „Vasarą ypač derėtų vengti saulės, naudoti apsauginį filtrą nuo saulės (SPF 50), atsispirti pagundoms maudytis vandens telkiniuose“, – teigia V.Medvedeva.

Gijimas – nuo savaitės iki mėnesio

Gydytojos teigimu, kai yra šalinami kapiliarai (atliekama ne viena procedūra), patariama mėnesį vengti tiesioginių saulės spindulių. „Tiems, kurie planuoja važiuoti į šiltuosius kraštus, procedūros atlikti nerekomenduojame“, – atkreipia dėmesį gydytoja.

atlikus lazerinio šalinimo procedūrą, pažeistą odos vietą būtina saugoti nuo išorės dirgiklių: nedrėkinti, vengti pirčių, sunkių fizinių krūvių, galinčių sukelti prakaitavimą

Šalinant kitus odos darinius, gijimo procesas, priklausomai nuo pašalinto darinio dydžio, trunka nuo savaitės iki mėnesio. „Po lazerinio pašalinimo būtina žinoti, jog paraudimas pašalinimo vietoje gali išlikti nuo kelių mėnesių iki pusės metų. Tačiau ilgainiui jis praeina“, – pastebi dermatovenerologė.

Nepageidaujamus odos darinius pašalinti rekomenduojama kuo anksčiau, kadangi jiems padidėjus, dėl didesnių odos pažeidimų pašalinimo vietoje gali atsirasti randas.

Šalinami tik nepiktybiniai odos dariniai

Prieš kiekvieną apgamų šalinimo lazeriu procedūrą yra atliekami nuodugnūs tyrimai, ar esamas odos darinys nėra piktybinis.

Dermatovenerologės V.Medvedevos teigimu, apžiūra vyksta keliais etapais: „Pirmiausia darinį apžiūri patyręs specialistas, o vėliau yra atliekama apžiūra dermoskopu arba siaskopija. Tačiau dažniausiai vien tik dermaskopijos pakanka nustatyti, ar galima darinį šalinti, ar ne.“

pigmentaciją gali sukelti ir kai kurios rūgštys, kurios dažnai įeina į prekybos centruose parduodamų kremų sudėtį: tai – glikolio ir retinolio rūgštys

Jeigu reikalingas nuodugnesnis tyrimas arba reikia pašalinti odos darinį, tuomet atliekama odos biopsija. Gydytoja atkreipia dėmesį, kad jeigu biopsijos metu reikia paimti daugiau odos sluoksnių, gali likti randas. „Randai dažnai atsiranda šalinant apgamus ar kitus darinius krūtinės odoje. Taip pat šioje kūno odos dalyje dažniau formuojasi keloidai [red. tamsiai raudonas perteklinis randas, išplintantis už žaizdos ribų]“, – teigia dermatovenerologė.

Kilus įtarimams dėl galimo odos vėžio, esami odos dariniai nėra šalinami, pacientas yra siunčiamas onkologo konsultacijai.

Pigmentacijos rizika

D.Medvedeva atkreipia dėmesį, kad odos šveitimą – pilingą – dermatologai taip pat rekomenduoja atlikti šaltuoju sezono metu: „Kadangi pilingas dažniausiai nušveičia visą odos paviršių, reikia ypač vengti saulės, soliariumų, galinčių sukelti odos pigmentaciją.“

Gydytojos teigimu, pigmentaciją gali sukelti ir kai kurios rūgštys, kurios dažnai įeina į prekybos centruose parduodamų kremų sudėtį: tai – glikolio ir retinolio rūgštys.

„Žmonės perka produktus, turinčius savo sudėtyje šių rūgščių, ir neatkreipia dėmesio arba nežino jų poveikio. Tokių kosmetinių kremų vasarą negalima naudoti, tik žiemos metu, kai nėra saulės.

Dėl odos pigmentacijos kreipiasi labai daug pacientų, o kovoti su ja yra gana sunku. Dėl to reikia labai atidžiai skaityti, ką perkate ir naudojate“, – pabrėžia V.Medvedeva.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius