Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 16d. 19:00

Nenustebkite, kad jūsų nemėgsta, jeigu taip elgiatės

Antipatija
Fotolia nuotr. / Antipatija

Galite sakyti, kad patikti nė nebūtina. Ir būsite teisūs, tačiau jeigu norite sukurti malonius ir draugiškus santykius su aplinkiniais, pernelyg nelendant į sielos reikalus, pravartu apgalvoti ir savo elgesį. Galiausiai priešiškas nusiteikimas vienas kito atžvilgiu sukelia įtampą, stresą ir nemalonią jauseną. Ar ne geriau bent jau maloniai vienas kitą pakęsti?

Štai dėl kokių priežasčių kyla daugiausiai nesusipratimų:

Per dažnai kartojate „Aš“

Kuo dažniau kartosite „aš“, tuo dažniau sudarysite žmogui įspūdį, kad esate tik savimi besirūpinantis egoistas. Todėl kalbėdami šį įvardį pasistenkite išmesti iš savo žodyno. Frazės, prasidedančios „O aš tai...“ ir pan., dažniausiai šviesas nukreipia tik į jus, tad pasistenkite ir savo pašnekovams parodyti pagarbą ir atitinkamą dėmesį.

Jūs nuolat pertraukiate pašnekovą

Tiems, kam pavyksta ramiai išklausyti tai, ką kalba kiti, gali džiaugtis turintys tikrą talentą. Nuolatos petraukinėdami kitus, jūs demonstruojate ne tik nepagarbą, bet ir savo neišsiauklėjimą, prastą skonį ir toną.

Net jeigu manote, kad jūsų komentaras laiku ir vietoje, ar norite pasakyti tai, ką vėliau manote pamiršiantys, geriau leiskite pabaigti mintį savo pašnekovui. Kitaip atrodysite lyg nekantrus, savimyla ir pernelyg gerai save vertinantis asmuo.

Jūs neatsakote į laiškus ir neperskambinate radę praleistą skambutį

Neverskite laukti – darbinė etika reiškia, kad į tokius dalykus reikia reaguoti operatyviai. Ir jeigu ignoruojate laiškus ir skambučius, tai aišku tik viena – negerbiate žmonių, su kuriais reikia bendrauti, taip pat jie gali pagalvoti, kad jūs nesate susidomėję jais ir tam tikrais reikalais.

Taigi, net jei neturite laiko ir negalite jo skirti atsakymams į laiškus ar perskambinti, tai bent jau brūkštelėkite laišką, kad susisieksite vėliau.

Pervertinate save ir savo pasiekimus

Geriau kai jus giria kiti, o ne savigyra užsiimate pats. Tai itin erzina žmones, kadangi dažniausiai pagyros sau būna perdėtos ir išpūstos. Nieko keisto sulaukti kreivų žvilgsnių, jeigu prisiimate laurus tik sau, kai, tarkime, kokiame projekte dalyvavo visa komanda.

Tiesa, suvaidintas kuklumas taip pat nėra geras pasirinkimas, todėl geriau apie savo pasiekimus kalbėti ramiai, be didžiulio pasitenkinimo ir teisingai – taip tikrai sulauksite pagarbos, o ne išprovokuosite negatyvą ir pavydą.

Kalbate pašnibždomis

Jūsų pašnekovas turi ne tik įsitempti, kad išgirstų, ką murmate po nosimi, bet dar ir pasistengti suprasti, ką jūs turite galvoje. Tai išties erzina. Galiausiai, kai šalia mūsų žmonės kalba šnabždėdamiesi, jaukia atmosfera net nekvepia. Pasistenkite aiškiai išsakyti savo mintis, o ne slėptis po drovumo ir kuklumo kauke.

Taip pat skaitykite: Savęs pažinimas: kodėl manęs niekas nemyli?

Jūs rėkaujate

Galite sakyti, kad toks jūsų balso tembras, bet iš tikrųjų, kiekvienas mūsų gali išmokti kalbėti ramiai. Kai rėkaujate viešoje vietoje, tai skamba erzinančiai, net sukelia nemalonius jausmus. Juolab, tai žmonės sieja su nekokiu jūsų išsiauklėjimu bei ribotu mandagumu. Tiesiog atraskite vietą ir laiką, kai galėsite garsiai šnekėti be jokios sąžinės graužaties ir su tais, kuriems tai priimtina.

Jūs nežiūrite savo pašnekovui į akis

Jaučiate, kad esate už kitus geresnis ir tą demonstruojate visa esybe? Nenustebkite, kad jūsų nemėgsta.

Itin nemandagu, kai jūsų akys laksto šen bei ten. Pašnekovas gali jaustis nejaukiai, susidaryti įspūdį, kad jums nemalonu bendrauti arba jūs meluojate. Žinoma, akylas hipnotizuojantis žvilgsnis – taip pat nekoks pasirinkimas. Tačiau svarbiausiais pokalbio momentais vis žvilgtelėdami pašnekovui į akis sudarysite įtikinamą įspūdį, o ir žmogus pasijaus svarbus, pats pokalbis taps produktyvesnis.

Jūs kvėpinatės itin gausiai

Nėra nieko nemaloniau, kai žmogus skleidžia nemalonų kvapą, tačiau padauginę kvepalų taip pat nesukuriate gero įspūdžio. Juolab, kad dėl aromato kitiems žmonėms gali pradėti skaudėti galvą, kiti galbūt netoleruoja tam tikrų kvepalų natų. Sutikite, sėdėti viename kabinete su žmogumi, kurio kvepalų šleifas jaučiamas keliuose aukštuose, nėra pats maloniausias jausmas. Verta kvėpintis saikingai ir suvokti, kad kvepalai labai intymus ir privatus dalykas. Juos turi jausti tie, kuriuos mielai įsileidžiate į savo intymią zoną, o ne visas pasaulis.

Taip pat skaitykite: Psichologinis testas. Sužinokite, ar esate charizmatiška moteris

Esate išdidus ir arogantiškas

Jaučiate, kad esate už kitus geresnis ir tą demonstruojate visa esybe? Nenustebkite, kad jūsų nemėgsta. Išmintingas žmogus niekuomet nesistengs sužibėti pažemindamas kitą, kad ir koks šaunus bebūtų. Tai kalba tik apie vidinę tuštybę ir neišsiauklėjimą, etikos nebuvimą.

Jūs nesilaikote duoto žodžio

Jeigu tokia situacija tampa kasdienybe, natūralu, kad ilgainiui žmonės pradės jumis netikėti ir nepasitikėti. O tokia reputacija dažniausiai sukelia norą kitiems jūsų šalintis. Jeigu neišpildote savo pažadų, verčiau ir nežadėkite, nenorėkite pasirodyti geresniu, kadangi rezultatas bus apgailėtinas. Pagalvokite apie tai, ar tikrai galite ištarti „taip“.

Liežuvaujate

Vienas nesmagiausių dalykų, kuriuos esame greičiausiai patyręs kiekvienas, susijęs su apkalbomis. Be to, liežuvautojų nemėgsta net tie, kurie su malonumu klausosi, kokias šie paskalas nešioja. Apkalbinėtojai turėtų suprasti, kad dalinasi intymia, tik jų akimis susidaryta informacija, kišasi ne į savo reikalus ir sukelia tikrą sumaištį tam tikrų asmenų gyvenime. Ar labai norėtumėte atsidurti apkalbinėjamų žmonių vietoje? Štai ir praverdami burną pamąstykite apie tai, ką darote.

Esate godūs

Tie kurie nuolatos kažko prašo, ir tie, kurie niekada nesutinka pasidalinti, kad ir šokolado gabalėliu, nėra patys mėgstamiausi žmonės kompanijoje. Išmokite į pastarąsias situacijas reaguoti lanksčiai. Dosnumas smulkmeniškose situacijose tikrai yra įvertinamas teigiamai. Juk tas, kas duoda, dažniausiai džiaugiasi maloniais mainais.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Moters dilema: patikti vyrui ar įtikti?

Esate netaktiški

Saugaus atstumo laikykitės ne tik vairuodami, bet ir bendraudami. Ne kiekvienam malonu jausti alsavimą į nugarą.

Užduodate nekorektiškus klausimus, lendate ne į savo reikalus, kamuojate pašnekovą klausimais apie asmeninius ir intymius išgyvenimus... Taip užspaudžiate žmones į kampą ir jie jaučiasi nejaukiai, kai laukiate atsakymo. Juk tai su jumis susiję mažiausiai! Jeigu nesate geriausia draugė, geriau apsiribokite dalykiškais ir taktiškais klausimais, kurie padeda palaikyti pokalbį, o ne verčia žmogų sukti galvą, kaip jūsų kuo greičiau atsikratyti.

Beje, dar viena svarbus aspektas – žmonėms labai nepatinka, kai prieinate per arti, palaikydami pokalbį. Pažeidžiama intymi erdvė verčia jūsų šalintis, tad saugaus atstumo laikykitės ne tik vairuodami, bet ir bendraudami. Ne kiekvienam malonu jausti alsavimą į nugarą.

Netvarka darbo vietoje ir nesirūpinimas savo išvaizda

Maisto likučiai, nešvarūs puodeliai, netvarkingi popieriai, išmėtyti ant darbo stalo trukdo ir jums patiems, kadangi menkina darbingumą. O ką jau kalbėti apie tai, jeigu nesilaikoma elementarių higienos taisyklių... Švara ir tvarka išoriniame gyvenime simbolizuoja ir jūsų vidinį nusiteikimą. Ir jeigu higiena jums paskutinėje vietoje, nenustebkite, kad jūsų gali šalintis ir visai netrokšti bendrauti.

Duodate patarimus, kai jūsų niekas neprašo

Daugeliui nėra įdomu, ką darytumėte jūs ir kaip reaguotumėte, ypač, jeigu niekas jums net neuždavė klausimo. Ką galite padaryti geriausio, tai tiesiog išklausyti ir, jeigu pašnekovas sutinka, pasakyti savo nuomonę. Visa kita – tai jau ne jūsų prerogatyva. Taigi, išmokite laikyti liežuvį už dantų ir žinokite, kada tinkamas laikais pasidalinti patarimais, o kada leisti įvykiams tekėti sava vaga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

„Danske Bank“ atsisako ir vietos verslo klientų: aptarnaus tik tarptautines įmones

Aktualu

Londone prie parlamento automobilis rėžėsi į pėsčiuosius, yra sužeistų

Verslas

Ne visi prekybos tinklai apsisprendė, ar pardavinėti alkoholį rugsėjo 3 dieną

Aktualu

I.Krastevas: Vidurio Europos pamokos liberalams – nebūkite antinacionalistai

Vardai

lneta Stasiulytė filme „Tarp mūsų, mergaičių“ išsireikalavo honoraro dar negimusiam aktoriui

Aktualu

Kaune prie Kleboniškio tilto pasipylė avarijos: rekomenduojama apvažiuoti šią vietą

Verslas

„Kupishuz“ kryžiaus keliai bandant atsidaryti sąskaitą Lietuvoje: bankai raukėsi prieš rusišką kapitalą

Aktualu

R.Karbauskis kategoriškas: „valstiečiai“ Ž.Pinskuvienės savivaldos rinkimuose nerems

Aktualu

Goda Juocevičiūtė: Šuo ir kariamas įpranta

Verslas

„G-Spot“ aidai: „Uber“ vairuotojas naktį Radzevičių dukrą mokė dorovės ir išlaipino iš automobilio

24sek

Vėl su krepšininko apranga: Šarūnas Jasikevičius išbėgs į aikštę

Verslas

Smenga ir bitkoinas: nekainuoja nė 6 tūkst. dolerių

24sek

15min studijoje – didžiulį sporto projektą pristatantis Mindaugas Kuzminskas

Gyvenimas

Kuo skiriasi užrašai „Geriausias iki...“ ir „Tinka vartoti iki...“?

Vardai

Į Vilnių atvykstantis „Žiedų valdovo“ aktorius: „Lietuviai, jūs esate nuostabūs žmonės“

Interviu Kultūra

Juozas Erlickas: „Jei kas laukia, kad aš pasibaigčiau greičiau, tai to dar nesulauks“

Vardai

Natalija Martinavičienė prabilo apie patirtą vyro smurtą: „Kentėjau visos santuokos metu“

Aktualu

Buvęs Australijos arkivyskupas išvengė kalėjimo už vaikų lytinio išnaudojimo slėpimą

Sportas

Pasaulio čempionas baigė karjerą Ispanijos rinktinėje

Pasaulis kišenėje

Dykumų oazės – nedideli stebuklai, pasislėpę smėlio jūroje

Naujienos

Verslas

„Danske Bank“ atsisako ir vietos verslo klientų: aptarnaus tik tarptautines įmones

Aktualu

Londone prie parlamento automobilis rėžėsi į pėsčiuosius, yra sužeistų

Verslas

Ne visi prekybos tinklai apsisprendė, ar pardavinėti alkoholį rugsėjo 3 dieną

Aktualu

I.Krastevas: Vidurio Europos pamokos liberalams – nebūkite antinacionalistai

Vardai

lneta Stasiulytė filme „Tarp mūsų, mergaičių“ išsireikalavo honoraro dar negimusiam aktoriui

Aktualu

Kaune prie Kleboniškio tilto pasipylė avarijos: rekomenduojama apvažiuoti šią vietą

Verslas

„Kupishuz“ kryžiaus keliai bandant atsidaryti sąskaitą Lietuvoje: bankai raukėsi prieš rusišką kapitalą

Aktualu

R.Karbauskis kategoriškas: „valstiečiai“ Ž.Pinskuvienės savivaldos rinkimuose nerems

Aktualu

Goda Juocevičiūtė: Šuo ir kariamas įpranta

Verslas

„G-Spot“ aidai: „Uber“ vairuotojas naktį Radzevičių dukrą mokė dorovės ir išlaipino iš automobilio

24sek

Vėl su krepšininko apranga: Šarūnas Jasikevičius išbėgs į aikštę

Verslas

Smenga ir bitkoinas: nekainuoja nė 6 tūkst. dolerių

24sek

15min studijoje – didžiulį sporto projektą pristatantis Mindaugas Kuzminskas

Gyvenimas

Kuo skiriasi užrašai „Geriausias iki...“ ir „Tinka vartoti iki...“?

Vardai

Į Vilnių atvykstantis „Žiedų valdovo“ aktorius: „Lietuviai, jūs esate nuostabūs žmonės“

Interviu Kultūra

Juozas Erlickas: „Jei kas laukia, kad aš pasibaigčiau greičiau, tai to dar nesulauks“

Vardai

Natalija Martinavičienė prabilo apie patirtą vyro smurtą: „Kentėjau visos santuokos metu“

Aktualu

Buvęs Australijos arkivyskupas išvengė kalėjimo už vaikų lytinio išnaudojimo slėpimą

Sportas

Pasaulio čempionas baigė karjerą Ispanijos rinktinėje

Pasaulis kišenėje

Dykumų oazės – nedideli stebuklai, pasislėpę smėlio jūroje

Vardai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką