Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 5d. 15:51

Regos korekcija lazeriu: atsakymai į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 3 dalis

Akis
„Shuterstock“ nuotr. / Akis

Į skaitytojų klausimus apie regos korekcijos lazeriu operacijas, jos rizikas ir operacijos eigą portalui Ji24.lt atsako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius.

Norite pasikonsultuoti, pateikti klausimą specialistui? Rašykite ji24.lt@zlg.lt. Klausimus persiųsime, o atsakymus kartą per savaitę pateiks gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius. Atsakymų ieškokite tik portale Ji24.lt!


Medicinos diagnostikos ir gydymo centro nuotr./Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius
Medicinos diagnostikos ir gydymo centro nuotr./Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius

Klausimas

Ar įmanoma pasidaryti regos korekciją lazeriu, jei regėjimas šiuo metu yra –7? Ar ne per vėlu darytis operaciją, jei man 65 metai?

Atsakymas

Lazerine korekcija galima koreguoti 7 dioptrijų trumparegystę. Jūsų atveju reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį, ar nėra lęšiuko, nervinių skaidulų ir tinklainės pokyčių dėl amžiaus. Jei akies struktūros sveikos, po operacijos į tolį matytumėte be akinių, bet iš arti reikėtų naudoti +2 dioptrijų akinius (skaitymui ir darbui prie kompiuterio).


Klausimas

Sakykite, ar galima lazeriu koreguoti regėjima sergant akies tinginės sindromu?

Atsakymas

Jei tinginės sidromą turinti akis su maksimalia korekcija akiniais mato iki 6 eilutės ir daugiau, tokiu atveju lazerinės korekcijos būdu galima koreguoti šios akies refrakciją. Jūsų atveju būtų reikalinga išsami konsultacija ir specialūs tyrimai, kad tiksliai atsakytume į klausimą.


Klausimas

Mano rega suprastėjo prieš 7–10 metų. Kairės akies dioptrijos +6, dešinės – +2. Vairuoju mašiną, ir toks regos skirtumas kelia didelių problemų. Ar dešinę akį iki +6 Jūsų klinika gali sutvarkyti?

Atsakymas

Taip, galime padėti ir suvienodinti abiejų akių matymą. Lazerinė korekcija nėra pats tinkamiausias metodas koreguoti +6 dioptrijas, bet yra kitų būdų, kuriais galimą pasiekti labai gerus ir ilgalaikius regėjimo rezultatus Jūsų atveju. Dėl konsultacijos laiko kviečiame kreiptis į MDGC registratūrą.


Klausimas

Laba diena, ar atlikus lazerinę akių korekciją regėjimas gali pradėti silpti vėl? Ačiū.

Atsakymas

Po lazerinės korekcijos regėjimas į tolį išlieka stiprus visam laikui. Gydant didelio laipsnio refrakcijos ydą (8 ar 12 dioptrijų), 5 proc. pacientų gali būti reikalinga pakartotinė procedūra po 6–12 mėn. Po 45 metų visiems žmonėms vystosi presbiopija, t. y. keičiasi matymas iš arti. Po lazerinės korekcijos pacientams, kurie yra 45–50 metų, reikalingi akinukai skaitymui.


Klausimas

Norėčiau sužinoti, ar mano amžiuje galima darytis lazerinę akių korekciją (man 46-eri). Esu trumparegė – viena akis -8.0 kita – -8,5. Man diagnozuotas nedidelė astigmatizmas, bet tai netrukdo man nešioti kontaktinių lęšių. Tiesiog su amžiumi juos nešioti nusibodo, o ir atsiradę „siūleliai“ akyje kelia diskomfortą. Lęšius nešioju 28 metus. Lauksiu atsakymo. Ačiū.

Atsakymas

Lazerinės korekcija galima koreguoti -8,0 ir -8,5 dioptijų refrakcijos ydą. Po operacijos išlieka geras regėjimas į tolį. Nuo 45–50 metų, kaip ir visiems, keičiasi regėjimas iš arti, todėl šiame amžiuje reikės pliusinių akinukų geram matymui iš arti užtikrinti.


Klausimas

Nuo 40 metų po truputį silpsta regėjimas, dabar man 58 metai. Šiuo metu jau reikia keletos įvairaus stiprumo akinių (į tolį – +1, skaitymui – net iki +3 dioptrijų). Gal galima būtų kaip nors pakoreguoti regėjimą ir kokios būtų kainos? Ačiū.

Atsakymas

Jūsų atveju lazerinės korekcijos nepatartume. Šiuo atveju tikslinga būtų galvoti apie vienžidinio arba daugiažidinio lęšio implantaciją. Implantavus vienžidinį nereikėtų akinių į tolį, bet reikėtų iš arti. Daugiažidinis leistų matyti iš skirtingų atstumų. Tokia korekcija su vienžidiniu kainuoja apie 1500 Lt (vienos akies operacija), su daugiažidiniu – apie 3500 Lt (vienos akies operacija).


Klausimas

Norėčiau padėti sūnui (1975 metų gimimo) patirti džiaugsmą atsikračius akinių. Jis Lietuvoje bus nuo rugsėjo 6 d. iki 13 d. Ar galima būtų kurią dieną atvykti konsultacijai ir galbūt operacijai? Irena.

Atsakymas

Reikėtų suderinti konsultacijos laiką prieš operacines dienas ir po operacijos kitą dieną planuoti atvykti apžiūrai. Prašau susisiekti telefonu 8 615 38432 kelias dienas prieš planuojamą vizitą.


Klausimas

Norėčiau pasidaryti lazerinę akių korekciją. Kontaktinius lęšius nešioju jau penkerius metus, jų stiprumas -2,75, o akinukų – -3,00. Kur pirmiausia turėčiau kreiptis dėl operacijos ir kiek ji kainuotų?

Atsakymas

Lazerine korekcija galima koreguoti trumparegystę. Prieš planuojant operaciją yra būtini akių tyrimai ir konsultacija. Registruotis galima internetu – medcentras.lt arba telefonu:  8 5 2333000; 8 698 00000. Operacijos kaina abiem akims šiuo metu yra 3000 Lt. 


Klausimas

Mano regėjimas yra -5,5/-5.0. Bk 8,6, kreivės skersmuo – 14,2, diagnozuotas astigmatizmas. Ar galima lazerinė korekcija, ar tai patikimas ir ilgaamžis būdas pagerinti regėjimą? Koks regėjimas būtų po korekcijos? Pagarbiai, Rimvydas.

Atsakymas

Lazerine korekcija galima koreguoti šią refrakcijos ydą. Jūsų atveju pagerėtų matymas į tolį, bet po operacijos reikėtų akinių skaitymui. Po operacijos akies refrakcija išlieka taisyklinga visam laikui, bet ši procedūra neapsaugo akies nuo amžiaus pokyčių, didinančių riziką susirgti glaukoma, katarakta ar tinklainės degeneracija. Po korekcijos planuojamas matymas toks, kaip pacientas mato su optimalios korekcijos akiniais prieš operaciją į tolį.


Klausimas

Esu valstybės tarnautojas ir kaip pareigūnas privalau atitikti CMEK (Centrinė medicinos ekspertizės komisija) keliamus reikalavimus pagal I skiltį. Prieš metus komisiją praėjau pagal I skiltį, tačiau jaučiu, kad į tolį jau nematau taip ryškiai ir užtikrintai. CMEK nustatė, kad mano regėjimas – apie 0,8 ir išvadoje parašyta, kad man yra astigmatizmas. Domėjausi šia liga ir, kiek žinau, ji gali progresuoti, tad vėliau į tolį matysiu dar blogiau. Norėčiau pasikonsultuoti, kaip galima būtų efektyviai išsigydyti šią ligą ir matyti į toli ryškiai ir aiškiai?

Žinau, kad lazerinis gydymas yra efektyvus, tačiau ar po tokios operacijos aš būsiu tinkamas į tarnybą pagal I skiltį ir ar mane CMEK praleis ir neprikibs dėl padarytos operacijos? Už atsakymą būsiu labai dėkingas. Pagarbiai, Aurimas R.

Atsakymas

Astigmatizmas gali būti pašalintas lazerine korekcija. Operacija atliekama, jei astigmatizmas yra stabilus (t. y. nedidėja pakankamas ragenos storis ir nėra patologinių ragenos pakitimų (keratokonuso ar ektazijos). Jums būtina išsami konsultacija ir specialūs tyrimai prieš planuojamą procedūrą.

Labai svarbu, kad prieš planuojant gydymą pasitikslintumėte, ar galima tarnyba po šios operacijos. Galime planuoti Jums reikiamą regėjimo aštrumą į tolį be akinių, bet tas faktas, kad atlikta regėjimo korekcija, turi būti aptartas su komisija prieš priimant sprendimą.

Atliekame operacijas karininkams, policininkams, vairuotojams ir jie dirba toliau savo darbą pagal profesiją. Gal yra specialūs reikalavimai Jūsų atveju, kurių mes nežinome.


Klausimas

Laba diena, norėčiau sužinoti, iki kokio amžiaus galima darytis korekciją? Ar tai labai pavojinga ir kiek tai kainuoja?

Atsakymas

Lazerinė regos korekcija dažniausiai atliekama pacientams nuo 20 iki 50 metų, maždaug nuo 45–48 metų pacientai gerai mato į tolį, bet atsiranda skaitymo akinių poreikis dėl fiziologinio proceso presbiopijos (su amžiumi silpnėja lęšiuko akomodacinės galimybės). Didelio pavojaus nėra, nes pacientai atidžiai atrenkami operacijai. Individualiais atvejais galimi niuansai, kurie smulkiai aptariami su pacientu prieš operaciją. Operacijos kaina 3000 Lt.


Norite pasikonsultuoti, pateikti klausimą specialistui? Rašykite ji24.lt@zlg.lt. Atsakymus pateiks gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius.

Siūlome iš pradžių paskaityti ankstesnes straipsnių dalis, kad gydytojui pateikiami klausimai nesikartotų:

Regos korekcija lazeriu: atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

Regos korekcija lazeriu: atsakymai į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 1 dalis

Regos korekcija lazeriu: atsakymai į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 2 dalis

Temos: 1 Rega

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Ukrainoje sistemiškai užpuldinėjami aktyvistai: įtariama pati teisėsauga

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Aktualu

Lenktynės Panevėžio gatvėse: „klevalapis“ su BMW sudaužė 9 automobilius ir sužeidė žmogų

Sportas

Pabėgėlių gudrybės – savo tikslo siekė bandydami apgauti lietuvius sporto organizatorius

Vardai

Dizainerio Roberto Kalinkino žmona Agnė pagimdė antrą vaiką

Sportas

C.Ronaldo sugrįžimas į Čempionų lygą – su raudona kortele ir ašaromis

Gazas

Lietuviams parodė 2,5 t sveriantį sportinių automobilių „žudiką“, išvystantį 700 AG – „Jeep Grand Cherokee Trackhawk“

Aktualu

Kaip Rusija naują Donecko separatistų vadą rinko: susodinę banditus į autobusą ir išvežę į Rostovą prie Dono

Gazas

Iš Talino į Monte Karlą keliaujantys elektromobilių maratono dalyviai stabtelėjo ir Lietuvoje

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: etalonu tapęs verslo kvartalas, iškilęs vietoje duonos fabriko

Pasaulis kišenėje

Garsiausi Lietuvos koldūnai – legenda, telpanti į arbatos šaukštelį

Gazas

Kaip sumažinti nesaugų ir nelegalų alyvos deginimą?

Gyvenimas

Jos mus saugo. Kalėjimo prižiūrėtoja E.Martinkėnaitė: „Filmuose prižiūrėtojai vaizduojami per daug atsipūtę“

Vardai

Vladas Kovaliovas tik po metų atšventė 50-metį: sveikino muzikantai ir mylimoji Indrė Launikonytė

24sek

„urBONUSas“: „Ryto“ šansai patiesti „Žalgirį“ ir labiausiai neįvertintas Lietuvos treneris

Gazas

Vos P.Aršauskui atgavus vairuotojo pažymėjimą, pasipylė „Lamborghini“ pažeidimų vaizdai

Vardai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Gazas

Ketvirtadienį 15min studijoje projekto „Spūsčių matuoklis“ finalas: apie problematiškiausias Vilniaus gatves ir jų ateitį

Aktualu

Vytauto Didžiojo gimtinės apylinkėse – reikšmingi archeologiniai radiniai

Gazas

Pavilkijo trasoje paaiškės šių metų Lietuvos autokroso čempionai ir prizininkai

Naujienos

Aktualu

Ukrainoje sistemiškai užpuldinėjami aktyvistai: įtariama pati teisėsauga

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Aktualu

Lenktynės Panevėžio gatvėse: „klevalapis“ su BMW sudaužė 9 automobilius ir sužeidė žmogų

Sportas

Pabėgėlių gudrybės – savo tikslo siekė bandydami apgauti lietuvius sporto organizatorius

Vardai

Dizainerio Roberto Kalinkino žmona Agnė pagimdė antrą vaiką

Sportas

C.Ronaldo sugrįžimas į Čempionų lygą – su raudona kortele ir ašaromis

Gazas

Lietuviams parodė 2,5 t sveriantį sportinių automobilių „žudiką“, išvystantį 700 AG – „Jeep Grand Cherokee Trackhawk“

Aktualu

Kaip Rusija naują Donecko separatistų vadą rinko: susodinę banditus į autobusą ir išvežę į Rostovą prie Dono

Gazas

Iš Talino į Monte Karlą keliaujantys elektromobilių maratono dalyviai stabtelėjo ir Lietuvoje

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: etalonu tapęs verslo kvartalas, iškilęs vietoje duonos fabriko

Pasaulis kišenėje

Garsiausi Lietuvos koldūnai – legenda, telpanti į arbatos šaukštelį

Gazas

Kaip sumažinti nesaugų ir nelegalų alyvos deginimą?

Gyvenimas

Jos mus saugo. Kalėjimo prižiūrėtoja E.Martinkėnaitė: „Filmuose prižiūrėtojai vaizduojami per daug atsipūtę“

Vardai

Vladas Kovaliovas tik po metų atšventė 50-metį: sveikino muzikantai ir mylimoji Indrė Launikonytė

24sek

„urBONUSas“: „Ryto“ šansai patiesti „Žalgirį“ ir labiausiai neįvertintas Lietuvos treneris

Gazas

Vos P.Aršauskui atgavus vairuotojo pažymėjimą, pasipylė „Lamborghini“ pažeidimų vaizdai

Vardai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Gazas

Ketvirtadienį 15min studijoje projekto „Spūsčių matuoklis“ finalas: apie problematiškiausias Vilniaus gatves ir jų ateitį

Aktualu

Vytauto Didžiojo gimtinės apylinkėse – reikšmingi archeologiniai radiniai

Gazas

Pavilkijo trasoje paaiškės šių metų Lietuvos autokroso čempionai ir prizininkai

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką