Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 gegužės 4d. 00:00

4 mitai apie siurblius-šluotas

„Ergorapido“ siurblys
Projekto partnerio nuotr. / „Ergorapido“ siurblys
Nors belaidžiai siurbliai-šluotos Lietuvoje populiarėja itin sparčiai, tačiau dalis gyventojų į šiuos prietaisus dar žvilgčioja su įtarumu. Dažniausios to priežastys: nežinojimas, išankstinės nuomonės ar neteisingi įsitikinimai. Tad išsiaiškinkime – kas iš tiesų yra šis prietaisas, kokia jo paskirtis bei ypatybės, ir ar jam lemta pakeisti įprastus dulkių siurblius?

Atrinkome 4 dažniausiai pasitaikančius mitus, susijusius ir su šio prietaiso efektyvumu, ir jo ateities perspektyvomis. Mitus pakomentavo Laurynas Skruibis, bendrovės „Electrolux“, pirmosios pasaulyje pradėjusios gaminti siurblius-šluotas, atstovas.

1 mitas: belaidžiai siurbliai siurbia prasčiau nei įprastiniai

„Nėra tikslinga įprastinius siurblius lyginti su belaidžiais, nes jie skiriasi kaip automobilis ir motociklas. Čia reikėtų klausti – kuris prietaisas geriau atitinka jūsų poreikius? Nes mums pažįstamu įprastu siurbliu savaitgaliais darome generalinę tvarką, o belaidis siurblys visuomet yra po ranka ir jeigu, pavyzdžiui, vaikas ką nors išbėrė ar prisinešė žemių, tu jį pasiimi ir greitai išsiurbi. Tvarkingai, lengvai, estetiškai ir higieniškai. Ir viskas. Namuose toliau švaru. Nereikia nei šluotų, nei semtuvėlių, nei skudurėlių“, ­– sako L. Skruibis.

Projekto partnerio nuotr./„Ergorapido“ siurblys
Projekto partnerio nuotr./„Ergorapido“ siurblys

2 mitas: siurblys su baterijomis ilgai nesiurbia

„Belaidžio siurblio baterijos – jeigu prietaisas naudojamas pagal paskirtį – užtenka darbams atlikti. Šis prietaisas skirtas ne ilgiems, o dažniems siurbimams, t. y. jis skirtas ne didžiajam generaliniam tvarkymuisi, o tvarkos palaikymui čia ir dabar. Tai visai kitoks tvarkymosi būdas, nes palaikant tvarką nešvarumai nesikaupia, dėl to atkrenta savaitgalinio siurbimo būtinybė, o jūs galite turėti namus, kurie tvarkingi kasdien, o ne tik didžiosios ruošos dieną“, – pasakoja L. Skruibis.

3 mitas: belaidis siurblys – neįprastas ir nepraktiškas išradimas

„Belaidžius siurblius – kaip ir kitus naujus prietaisus – žmonės bando nedrąsiai. Tačiau vėliau jie savo sprendimo nesigaili.

Šis prietaisas palengvina buitį ne tik dėl novatoriškų techninių sprendimų, bet ir dėl to, kad į ruošą įtraukia visus namiškius. Galiu patvirtinti, kad įsitraukia ir vaikai, kurie, imdami pavyzdį iš tėvų, mėgsta siurbti mažu rankiniu siurbliu, kuriuo pavirsta siurblys-šluota lengvai nuėmus pagrindinę jo dalį“, – pasakoja „Electrolux“ atstovas.

Projekto partnerio nuotr./„Ergorapido“ siurblys
Projekto partnerio nuotr./„Ergorapido“ siurblys

4 mitas: belaidžiai siurbliai – trumpalaikė mada

„Taip – belaidžiai siurbliai yra madingi. Tačiau tai ne trumpalaikė mada, nes ji egzistuoja jau 14 metų ir kasmet belaidžių siurblių įsigyjama vis daugiau. Ši mada turi šviesią ateitį. Belaidžiai siurbliai ir toliau smarkiai tobulės bei evoliucionuos – juk baterijų mokslas ir verslas į priekį juda milžiniškais žingsniais – užtenka prisiminti vien tik Eloną Muską, kuris čia investuoja milžiniškas lėšas.

Manau, kad po 5 metų dulkių siurblys su laidu gali atrodyti senoviškas. Juk visai neseniai telefonai su lietimui jautriu ekranu atrodė kaip kosminė technologija, tačiau per kelis metus viskas taip pasikeitė, kad jie tapo norma. Prie tokio lūžio taško artėja ir belaidžiai siurbliai“, – pasakoja L. Skruibis.

Jo teigimu, siurbliai-šluotos, kaip ir kiekvienas mūsų gyvenimą palengvinantis prietaisas, neišvengiamai tampa madingi ir tokiais lieka tol, kol pažengusios technologijos leidžia sukurti dar pažangesnius aparatus.

Išvada. Belaidžiai siurbliai yra dar palyginti naujas prietaisas, tačiau sprendžiant pagal tai, kad Lietuvoje kasmet jų įsigyjama vis daugiau, lietuviams patinka jų siūlomas naujas namų ruošos būdas. Panašu, kad mokslo pasiekimai bei įnirtinga buitinės technikos gamintojų konkurencija lems, kad ilgainiui belaidžiai siurbliai įsikurs kiekvieno mūsų namuose.

ELX_Partneris_Organizatorius_583x100

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:28
06:25:38
26:24

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką