Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

5 filmai, kurie tikrai patiks jūsų mamai. „Telia Play“ rekomendacijos Motinos dienai

Pats gražiausias pavasario savaitgalis – Motinos dienos savaitgalis. Leiskite laiką su artimiausiais žmonėmis, prisimindami besąlygiškos meilės advokates šioje žemėje – mamas ir močiutes.
5 filmai, kurie tikrai patiks jūsų mamai. „Telia Play“ rekomendacijos Motinos dienai
5 filmai, kurie tikrai patiks jūsų mamai. „Telia Play“ rekomendacijos Motinos dienai / Telia play nuotr.

Rekomendacijos penketui filmų, kuriuose pačios įvairiausios istorijos apie motinas, vaikystę, meilę ir svarbiausius gyvenimo pasirinkimus.

„Korsažas“ („Corsage“, 2022)

Susipažinkite su aktore Vicky Krieps – šiuo metu viena populiariausių europietiškojo kino atstovių pasaulyje. Šiame filme ji – maištaujanti ir taisyklėms nenorinti paklusti Austrijos imperatorienė bei Vengrijos karalienė Elžbieta Vitelsbach, meiliai žinoma kaip Sisi. Ištekėjusi dar 16-likos, čia ji – keturiasdešimtmetė moteris ir mama, kurią dusina gyvenimas auksiniame narvelyje.

Norėdama įkvėpti gryno oro, ji kaip išmanydama kovoja su savo vienatve ir socialinėmis normomis ganėtinai anarchiškais būdais. Jai nusispjaut, kas apie ją ką ir begalvoja.

Šis filmas meistriškai supina tikrus istorinius personažus su šiuolaikybe bei modernumu, ir jei jums patiko Sophia’os Coppolos kostiuminė drama „Marija Antuanetė“, tikrai patiks ir šis.

Nuoroda į filmą „Korsažas“ - čia.

Telia play nuotr./„Korsažas“ („Corsage“, 2022)
Telia play nuotr./„Korsažas“ („Corsage“, 2022)

„Mažytė mama“ („Petite maman“, 2021)

Tikrai visi esame pagalvoję, kaip būtų smagu susipažinti su savo tėvais, kuomet jie buvo tokio paties amžiaus kaip mes. Ką veiktume kartu, apie ką šnekėtume ir ar susidraugautume? Jei kada esate pagavę save šiose svajonėse, filmas „Mažytė mama“ tą išpildo.
Filme susipažįstame su aštuonmete Neli, kuri ką tik neteko savo močiutės ir padeda tėvams tvarkyti mamos vaikystės namus. Netoliese ji susipažįsta su mergaite Marion. Bendraamžės susibičiuliauja ir tarp jų užsimezga ryšys. Paaiškėja, jog Marion ir yra Neli mama, tik vaikystėje.

Šis filmas pačia tyriausia savo forma rodo ypatingą mamos ir dukros ryšį, užsimezgusį tik fantazijose įmanomu būdu.

Visko gali būti, kad „vaikystė“ ir „mama“ po šio filmo kurį laiką bus patys šilčiausi žodžiai.

Nuoroda į filmą „Mažytė mama“ čia.

Telia play nuotr./„Mažytė mama“ („Petite maman“, 2021)
Telia play nuotr./„Mažytė mama“ („Petite maman“, 2021)

„XX amžiaus moterys“ („20th Century Women“, 2016)

1979-aisiais Santa Barbaroje 55-erių vieniša Dorotėja augina kiek keistoką, tačiau ne tokį jau ir keistą paauglį sūnų Džeimį. Į pagalbą „šiame projekte“ ji pasikviečia dvi jaunas moteris: laisvamanę pankę Eibę bei gerietę kaimynę Džiuliją. Surėmusios pečius, šios trys damos stengiasi padėti Džeimiui išgyventi iššūkių kupiną paauglystės etapą.

Šios komiškos dramos apie kelionę iš paauglystės į suaugusių pasaulį (angl. coming-of-age) idėja kilo iš paties režisieriaus patirčių ir jam pačiam taikytų netradicinių auklėjimo metodų jaunystėje. Juostos kūrėjas filmą vadina itin asmenišku meilės laišku jį užauginusioms moterims.
Filmas buvo nominuotas „Oskarui“ už geriausią scenarijų.

Nuoroda į filmą „XX amžiaus moterys“ - čia.

Telia play nuotr./„XX amžiaus moterys“ („20th Century Women“, 2016)
Telia play nuotr./„XX amžiaus moterys“ („20th Century Women“, 2016)

„Kur tu pradingai, Bernadeta?“ („Where'd You Go, Bernadette“, 2019)

Šiame filme Holivudo superžvaigždė Cate Blanchett vaidina moterį, turinčią viską, ko tik galima būtų norėti, tačiau dėl rutinos ir atsidavimo kitų gyvenimams praradusią vieną svarbiausių dalykų – gyvenimo džiaugsmą. Norėdama atgauti save ir asmeninę laimę, ji išsiruošia ten, kur galėtų atverti naują švarų lapą ir grįžti į tikrąją save. Antarktida skamba kaip tobula vieta tam.

Pasirinkę šį filmą, galite būti tikri, jog išvysite stiprius ir autentiškus personažus, mat režisierius Richardas Linklateris garsėja kaip itin smulkmeniškas kūrėjas, mėgstantis gilintis į personažų charakteristikas.

Didysis filmo klausimas: ar išsiruošusi į gyvenimo kelionę Bernadeta atras tai, ko trokšta?

Nuoroda į filmą „Kur tu pradingai, Bernadeta?“ - čia.

Telia play nuotr./„Kur tu pradingai, Bernadeta?“ („Where'd You Go, Bernadette“, 2019)
Telia play nuotr./„Kur tu pradingai, Bernadeta?“ („Where'd You Go, Bernadette“, 2019)

„Praėję gyvenimai“ („Past Lives“, 2023)

Praėjusiais metais prestižiniame Sandanso nepriklausomo kino festivalyje debiutavusi juosta kaipmat pavergė tiek kino kritikų, tiek ir žiūrovų širdis. Lyginamas su pačiomis brandžiausiomis romantinėmis dramomis, šis filmas vienbalsiai tapo viena geriausių 2023 metų kino juostų ir pelnė net dvi „Oskarų“ nominacijas.

Įkvėpta tikrų režisierės gyvenimo įvykių, juosta pasakoja apie vaikystės draugus iš Pietų Korėjos, kurių nekaltai ir vaikiškai simpatijai tenka nutrūkti, mat mergaitės šeima emigruoja į Kanadą, berniukui liekant Seule.

Po daugelio metų jie susitinka Niujorke: viskas taip pažįstama ir artima, tačiau jie abu – jau kitokie. Viso filmo metu įnirtingai puola mintys: kas būtų, jeigu būtų.

Nuoroda į filmą „Praėję gyvenimai“ - čia.

Telia play nuotr./„Praėję gyvenimai“ („Past Lives“, 2023)
Telia play nuotr./„Praėję gyvenimai“ („Past Lives“, 2023)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius