Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 taisyklės namų orui gaivinti

Gaivus namų oras
„Fotolia“ nuotr. / Gaivus namų oras
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Pavasaris – pats metas plačiai atverti langus tyram orui ir saulei, išvaikyti iš tamsiausių kerčių dulkes. Namuose plevenanti gaivuma labai svarbi mūsų sveikatai.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Gyvendami mieste visiškai išvalyti namų oro, žinoma, nepajėgsime, tačiau galime labai daug padaryti, kad jis būtų kiek įmanoma sveikesnis ir gaivesnis. Tai padaryti padės šie patarimai.

Vėdinkite namus

 Ir kuo dažniau, tuo geriau. Jeigu visą dieną būnate namuose, vėdinkite kas kelias valandas. Paruošę maistą, iškart atidarykite langą ir išvėdinkite. Jei visą dieną nebuvote namie, grįžę įleiskite tyro oro. Ir būtinai prieš miegą. O dar geriau, jei šiek tiek praviras langas (ar mikroventiliacijos padėtis plastikiniuose languose) būtų visą naktį.

Atsakingai valykite dulkes

Būtų idealu, jeigu dulkes drėgna šluoste (jokiu būdu ne sausa) nuo didžiausių paviršių ir grindų nuvalytumėte kasdien. O visas nematomas, slaptas dulkių sankaupas paloviuose, ant paveikslų rėmelių ir pan. išvalytumėte bent kelis kartus per savaitę. Taip pat nepamirškite reguliariai išdulkinti kilimus, kilimėlius, užtiesalus, pagalvėles ir pan.

Taip pat skaitykite: Pavasarinė ruoša: kaip efektyviai nuvalyti langus ir atnaujinti kilimus

Atsikratykite nereikalingų daiktų

Tokie daiktai ne tik vagia namų erdvę – tai pačios beprasmiškiausios nešvarumų, dulkių ir cheminių medžiagų nuosėdų kaupyklos. Pavasaris – puikus metas namuose padaryti generalinę tvarką ir negailestingai atsikratyti visko, ko nereikia. Pamatysite, iškart taps lengviau kvėpuoti.

Pareigingai neškite šiukšles

Jos ne tik drumsčia namų orą slogiais kvapais. Yrančios, pelijančios atliekos išskiria į aplinką ir nuodingų medžiagų. Tas pat pasakytina ir apie indus. Nepalikite visai dienai kriauklėje neplautų indų stirtos. Išplaukite iškart po valgio.

Nerūkykite ir nusiaukite batus

Namų orą drumsčia iš lauko atkeliavę teršalai, taigi lauko batų ir drabužių vieta prieškambaryje. Grįžus vertėtų iškart persiauti ir persirengti. Dūmus taip pat palikite už durų.

Namuose, kuriuose nuolat rūkoma, nuodingos imuninę sistemą ardančios, riziką susirgti vėžiu keliančios kancerogeninės medžiagos ne tik tvyro ore. Jos įsigeria į būsto daiktus ir juodą darbą dirba nuolatos.

Tai kenkia ne tik šeimininkams, bet ir namų augintiniams. Beje, pastarieji, tinkamai neprižiūrimi, taip pat yra oro taršos šaltinis.

Jeigu norite, kad oras namie būtų gaivus, kates ir šunis, kurie šeriasi, nuolat šukuokite, parėjusius iš lauko nuprauskite. Atidžiai prižiūrėkite kraiko dėžutę.

Plačiau apie tai, kas teršia namų orą, kaip palaikyti gaivą patalpose, skaitykite 15-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (15 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (15 nr.)
Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką