Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2019 05 15

6 mitai apie akumuliatorinius sodo įrankius

Ilgus metus sodo darbai mums siejasi su triukšmingu burzgesiu ir tarsi iš paskos sekančiu benzino ar alyvos kvapu. Pradedant sezoną ir žinant, jog ateinančius kelis mėnesius teks dirbti su šiuo įrankiu, verta pasvarstyti: galbūt pasikeisti turimą elektrinį ar benzininį sodo „bendradarbį“ į belaidį, lengvesnį akumuliatorinį? Gamintojai patys krypsta link akumuliatorinių įrankių, kasmet gausindami jų asortimentą ir užtikrindami, kad akumuliatorinis įrankis bus toks pat galingas – nes dažniausiai baimė dėl galingumo ir atbaido nuo įrangos keitimo. Verta pabrėžti, kad naujieji įrankiai kasmet tobulinami ir dauguma jų pirminių problemų jau yra išspręstos. Pristatome kelis mitus apie akumuliatorinius įrankius, kurie nėra teisingi.
 „Makita“ gamina įvairius akumuliatorinius prietaisus
„Makita“ gamina įvairius akumuliatorinius prietaisus / Gamintojo „Makita“ nuotr.

1. Nėra pakankamo akumuliatorinių įrankių pasirinkimo

Kaip jau minėjome, visi sodo įrangos gamintojai eina pažangesnių ir švaresnių, ekologiškesnių technologijų link. Dėl kaskart griežtėjančių aplinkos taršos reikalavimų, būtent benzininių įrankių modeliai yra išleidžiami į rinką vis rečiau arba jų gamyba apskritai užbaigiama. Tuo metu elektriniai sodo įrankiai aplinkai ir dirbančiajam lyg ir nedarytų didelės žalos, tačiau jie darosi vis mažiau paklausūs dėl elektros laidu ribojamos darbo erdvės.

Dėl šių priežasčių sodo technikos gamintojai vis dažniau kuria akumuliatorinius įrankių modelius. Pavyzdžiui, populiaraus japonų gamintojo „Makita“ inžinieriai per metus sukuria iki 10-ies naujų sodo įrankių. Šiandien šis gamintojas gali pasigirti plačiausiu akumuliatorinės sodo technikos pasirinkimu rinkoje: sekatoriai, trimeriai, vejapjovės, gyvatvorių ir žolės, pūstuvai, grandininiai pjūklai, akumuliatoriniai karučiai ir netgi multi-variklis, kuriuo galima atlikti bent 10 skirtingų sodo ir kiemo darbų. Net pats pedantiškiausias ir reikliausias sodininkas negalėtų skųstis tokia įrankių pasiūla.

Bendrovės „Makita“ nuotr. /„Makita“ sodo technikos asortimentas
Bendrovės „Makita“ nuotr. /„Makita“ sodo technikos asortimentas

2. Akumuliatorinis – vadinasi, „netrauks“

Akumuliatoriniai įrankiai dėl vis didėjančios paklausos, nuolat tobulinami ir šiandien jų galingumas jau lyginamas su benzininiais įrankiais. Norite skaičių? Tarkime, jums reikia grandininio pjūklo sodo ir kitiems darbams aplink namus. Benzininis grandininis pjūklas sveria iki 6 kilogramų, jo grandinės greitis – 24-26 m/sek. Japonų gamintojo „Makita“ akumuliatorinis grandininis pjūklas sveria 2,8 kilogramo jau su akumuliatoriumi (jis yra vienas lengviausių rinkoje), o grandinės greitis – tie patys 24 m/sek. Tai – kartu ir vienas greičiausių akumuliatorinių grandininių pjūklų. Elektrinis grandininis pjūklas (svoris – 5 kilogramai / greitis – 14 m/sek) savo galimybėmis lieka ankstesnių dviejų įrankių užnugaryje, be to, turi riebų minusą – toliau savo kiemo ribų nepanaudosite.

Tobulinant technologijas ir siekiant didesnės ekonominės naudos vartotojui, „Makita“ inžinieriai vietoje didelio, sunkaus ir brangaus 36V akumuliatoriaus sukūrė 2+18V=36V akumuliatorinių įrankių liniją.

Panaši situacija ir su kita akumuliatorine sodo technika: akumuliatorinės gyvatvorių žirklės jau greitesnės už benzinines, be to, būtent į akumuliatorinius įrankius diegiamos naujos, darbus palengvinančios technologijos: apsauga nuo vandens ir dulkių, bešepetėliniai varikliai (jie yra galingesni), atatrankos kontrolė dirbančiojo saugumui, elektroniniai stabdžiai ir kitos papildomos funkcijos.

3. Kiek padirbs ir vėl krauk

„Pyragą taupyk rytojui, o ne darbą“ – sako lietuvių liaudies patarlė. Todėl inžinieriai ir akumuliatorinius įrankius yra „išmokę“ energiją taupyti (kad darbo nereikėtų atidėti rytojui). Gamintojo „Makita“ akumuliatorinės žoliapjovės/trimeriai su visiškai įkrautu akumuliatoriumi veikia iki 3,5 valandos, naujosios gyvatvorių žirklės – iki 5-ių valandų, o su grandininiu pjūklu galite spėti padaryti net iki 160-ies pjūvių. Ar tiek užtenka nudirbti pagrindinius sodo darbus? Spręsti jums.

Bendrovės „Makita“ nuotr. /Akumuliatorinių įrankių darbo erdvės neriboja elektros laidas
Bendrovės „Makita“ nuotr. /Akumuliatorinių įrankių darbo erdvės neriboja elektros laidas

4. Krausis kokias dvi valandas...

Šį mitą japonų gamintojai išsklaidė su „Makita“ greitaisiais krovikliais. Absoliučiai visi šio gamintojo akumuliatoriai, priklausomai nuo jų talpos (1.5-6.0 Ah), pilnai įkraunami per 15-55 minutes. Šis laikas gali tapti Jūsų atsikvėpimu tarp sodo darbų – priminsime, kad su visiškai įkrautu akumuliatoriumi dirbtumėte bent 3,5 valandos be pertraukos. Galite darbuotis ilgiau? Na, tuomet reikės įsigyti dar vieną akumuliatorių ir dirbti galėsite be pertraukų – kol dirbsite su vienu akumuliatoriumi, kitas įsikraus.

5. Gi siaubingai brangūs tie akumuliatoriai...

Ar tikrai? Lyginant su benzininiais įrankiais, kuriems reikalingas brangus kuras, tepalai, techninis aptarnavimas ir speciali priežiūra, galbūt akumuliatoriai, kuriems nereikia jokios priežiūros, ne tokie jau brangūs?

Akumuliatorių kaina labai priklauso ne tik nuo akumuliatoriaus įtampos bet ir nuo talpos, kuri matuojama ampervalandėmis (Ah). Papildomos apsaugos funkcijos taip pat sudaro dalį akumuliatorių vertės: įdiegiama apsauga nuo visiško išsikrovimo, perkrovos, perkaitimo ir perkrovimo.

„Makita“ nuotr. /Įrankiai su bešepetėliniais varikliais – galingesni, lengvesni ir tarnauja ilgiau
„Makita“ nuotr. /Įrankiai su bešepetėliniais varikliais – galingesni, lengvesni ir tarnauja ilgiau

Tobulinant technologijas ir siekiant didesnės ekonominės naudos vartotojui, „Makita“ inžinieriai vietoje didelio, sunkaus ir brangaus 36V akumuliatoriaus sukūrė 2+18V=36V akumuliatorinių įrankių liniją: įrankiai, kuriems reikia daugiau galingumo, veikia su dviem nuosekliai sujungtais 18V akumuliatoriais. Taip pat vienam akumuliatoriui sugedus ar dėl kitų priežasčių išėjus iš rikiuotės, tiesiog užtenka pakeisti jį patį ir tai kainuoja pigiau nei pirkti naują 36V akumuliatorių. Dar vienas patarimas taupiems: įsigyti komplektą akumuliatorių su krovikliu, o kitus įrankius rinktis iš Makita „Z“ serijos, be akumuliatorių.

6. Visiems įrankiams turėsi po akumuliatorių pirkti

Paneigiant šį mitą vėlgi pirmauja „Makita“. Gamintojas sukūrė plačiausią pasaulyje 18V akumuliatorinių įrankių asortimentą, kurį kasmet papildo maždaug 20-čia naujų įrankių modelių. Šiandien asortimente jau yra 270 skirtingų įrankių, dirbančių su tuo pačiu 18V akumuliatoriumi. Tai ir sodo, profesionalūs remonto įrankiai, įvairūs buities prietaisai, bei akumuliatoriais šildomi bei vėdinami drabužiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais