Dabar populiaru
Publikuota: 2016 birželio 1d. 12:48

7 paprasti būdai taupyti vandenį

Geriamas vanduo
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Geriamas vanduo

Kaip rašo wikihow.com, kasmet vandens suvartojimas padidėja 7 proc. Šalyse, kur nėra vandens stygiaus, vidutiniškai vienas žmogus suvartoja apie 150–400 litrų vandens per parą. Sveikatai palaikyti mums užtektų iki 3 litrų vandens per dieną, tačiau visą kitą vandenį mes sunaudojame prausdamiesi, skalbdami rūbus, indus, tvarkydami namus, laistydami augalus ir t. t.

Būtent šiose srityse įmanoma gerokai sumažinti suvartojamo vandens kiekius. Goodhousekeeping.com pateikia patarimus, kaip taupyti vandenį ir pinigus.

Užmerkite indus

Šis paprastas būdas padės ne tik lengviau pašalinti maisto likučius, bet ir sutaupys vandenį. Jeigu turite dvi kriaukles, vieną užkimškite kamščiu ir pripilkite vandens: indus galima plauti po valandos, o keptuvės ir puodai kriauklėje gali ir „pernakvoti“. Jeigu antros kriauklės neturite, ne bėda – mirkymui naudokite bet kokį didesnį indą. Kai pradėsite plauti mirkomus indus, iš pradžių juos patrinkite plovikliu išmuiluota kempinėle, nuplauti putas irgi galima kitame inde su švariu vandeniu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lauko gėlių žydėjimas ir klestėjimas: svarbiausios laistymo taisyklės

Naudokite vandenį antrą kartą

Vieną kartą panaudotą vandenį galima naudoti dar kartą, pavyzdžiui, kambarinių gėlių laistymui. Koks tai vanduo? Tas, kuris lieka po daržovių ir vaisių plovimo. Tokio vandens surinkimui kriauklėje vertėtų įrengti surinkimo indą. Pavyzdžiui, Australijoje visas virtuvėje naudojamas vanduo surenkamas ir naudojamas automobilių plovimui.

Taupios vandens procedūros

Vakarų pasaulio žmogus per 5 minutes duše išleidžia tiek vandens, kiek neturtingų šalių gyventojai sunaudoja per savaitę. Todėl efektyviausia taupyti vandenį duše. Galima praustis su antra puse – vandens išlaidos sumažės per pusę arba įsirenkite ekonomišką vandens purškimo dušo galvutę – jos leidžia sutaupyti nuo 30 iki 50 proc. vandens.

Gulėjimas vonioje – tai apie 100 litrų vandens, duše sunaudojama bent trečdaliu mažiau.

Dažniau užsukite vandenį

Ar žinote, kad jeigu valantis dantis užsuksite čiaupą, per metus sutaupysite apie 600 litrų vandens? Paskaičiuota, kad vieno valymosi metu išbėga daugiau kaip 10 litrų vandens. Dantims išsivalyti užtenka stiklinės vandens.

Užpildykite drabužių skalbykles ir indaploves

Palaukite, kol surinksite tiek rūbų, kad užsipildytų visa rūbų skalbimo mašina. Jeigu jums rytoj būtinai reikia šiandien dėvėtos suknelės ar kelnių, neverta dėl to jungti skalbimo mašinos. Visuomet junkite ekonominį skalbimo režimą, taip taupysite ne tik vandenį, bet ir elektrą.

Šios taisyklės galioja ir indų plovimomašinoms. Verta rinktis tokias plovimo priemones, kurios nereikalauja papildomo skalavimo.

Mažiau skalbkite

Kad reikėtų mažiau skalbti, reikia mažiau purvinti. Nėra reikalo skalbti rūbų, jeigu jie dėvėti tik vieną dieną ir dar normaliai kvepia. Rečiau skalbiant rūbai ilgiau išliks, ne taip dėvėsis audinys.

Rūbus reikės rečiau skalbti, jeigu prieš itin „purvinus“ darbus (sode, remontuojant, tapant) persivilksite į tam skirtus rūbus. Taip prieš tai dėvėti rūbai išliks švarūs, jų nereikės skalbti, o darbiniai rūbai yra darbiniai, jiems neverta kelti didelių švaros reikalavimų.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 didžiausios skalbimo klaidos

Vandens taupymas sode

Sode ar prižiūrint žemės lopinėlį prie namo, galima taupiai naudoti vandenį. Liekite tik tuos lopinėlius ar augalus, kuriems reikia dažno laistymo. Naudokite purškiamus laistytuvų antgalius. Surinkite lietaus vandenį į dideles talpas – nuolat turėsite nemokamo vandens.

Veją ir gėles geriau laistykite, kai jau sutemsta. Tamsiuoju paros metu vanduo turi daugiau laiko susigerti, o per dienos karščius nemažai jo tiesiog išgaruoja.

Liekite retai, bet daug. Taip augalai leis šaknis giliau, todėl vėliau juos reikės mažiau laistyti. Žinoma, vienas taupiausių daržų laistymo būdų – lašelinės laistymo sistemos, kai vanduo iš specialiai išvedžiotų vamzdžių po truputį kapsi šalia augalo.

Temos: 1 Vanduo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką