Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

8 nešvariausi dalykai jūsų namuose

Šaldytuvo rankenėlė
Vida Press nuotr. / Šaldytuvo rankenėlė
Šaltinis: 15min
0
A A

Virtuvėje gimsta kulinariniai šedevrai ir gyvena milijardai bakterijų. Kaip teigia tyrėjai, kai kurie virtuvės rakandai yra purvinesni ir labiau užteršti nei unitazo šepečio rankena. Nekokios naujienos, ar ne?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kaip rašo „The Guardian“, vaikų mokymas plauti rankas galėtų padėti sustabdyti infekcijų plitimą ir sumažinti antibiotikų vartojimą. Bakterijos, kaip visi puikiai žinome, nuolat mus supa. Daugelis jų yra nekenksmingos, tačiau esti ir tokių, kurios gali rimtai susargdinti.

2014-aisiais Pasaulinė higienos taryba (Global Hygiene Council), finansuojama sveikatos, higienos bei namų produktų kompanijos „Reckitt Benckiser“, Didžiojoje Britanijoje, 20 šeimų namuose ištyrė 8 paviršių užterštumą bakterijoms, tokiomis kaip enterobakterijos, e.coli bei auksinis stafilokokas.

8 namų apyvokos daiktai buvo reitinguojami pagal tai, kiek iš jų buvo rasti tuo metu švarūs. Remiantis šiuo matu, virtuvės rankšluosčiai ir kempinėlės buvo labiausiai purvini – nė viena kempinė iš 20 nebuvo priimtinai švari. Ir taip – kempinės labiau užterštos nei unitazo valymo šepečio rankena.

8 labiausiai užteršti dalykai jūsų namuose

 1. Virtuvinis rankšluostis/kempinėlė – 19,6 milijardų bakterijų.
 2. Vonios kempinė/rankšluostis – 747 milijonai bakterijų.
 3. Virtuvinės plautuvės čiaupas – 28 milijonai bakterijų.
 4. Šaldytuvo durelių rankena – 217 tūkstančių bakterijų.
 5. Virtuvės stalviršiai – 78 tūkstančiai bakterijų.
 6. Unitazo šepečio rankena – 27 tūkstančiai bakterijų.
 7. Mobilus/stacionarus telefonas – 9600 bakterijų.
 8. Virtuvės šviestuvo jungiklis – 5000 bakterijų.

Kaip dezinfekuoti kempinėlę?

 • Pradėkime nuo to, kad jeigu išplovę indus kempinėlę laikote neišplautą ir drėgnoje vietoje, neleidžiate jai išdžiūti, tuomet tiek sau, tiek savo aplinkai darote meškos paslaugą. Bakterijos tokioje terpėje mielai sau dauginasi toliau, o jūs viską perkeliate ant indų.
 • Kai kurių specialistų teigimu, kempinėlę galima įmesti kartu su plaunamais indais į indaplovę, tačiau ne kiekvienas ją turi, be to, indaplovėje temperatūra nepasiekia 100 °C. Tačiau tvirtinama, kad šis būdas padeda sunaikinti didžiąją dalį bakterijų.
 • Kitas variantas – tai prieštaringai vertinama mikrobangų krosnelė. Norint atsikratyti mikrobų, į ją kelioms minutėms reikia įdėti gerai sudrėkintą, išplautą kempinėlę. Tačiau vėlgi – šis prietaisas yra ne visuose namuose.
 • Rekomenduojama virtuvėje naudotis ne viena, bet keliomis kempinėlėmis, kol viena džius, jums į pagalba atkeliaus kita.
 • Svarbu: po indų plovimo reikia gerai išplauti ir pačią kempinėlę, t. y. pašalinti maisto ir riebalų likučius, gerai perskalauti šiltu vandeniu, paskui palaikyti verdančio vandens ir geriamosios sodos vonelėje. Gerai išskalavusios ir išgręžusios padėkite ją sausoje vietoje, kad išdžiūtų. Apskritai kempinėles laikyti patariama sausai, kai nenaudojate jų – tai užtikrina apsaugą nuo bakterijų.
 • Paviršius, ant kurių pjaustėte žalią paukštieną, mėsą ar žuvį, pirmiausia nuvalykite sausu rankšluosčiu, nuskalaukite vandeniu ir dezinfekuokite verdančiu vandeniu, o ne pulkite valyti kempine. Pastaruoju atveju bakterijas pernešite ant kitų indų ir paviršių.
 • Kempines galite ir pavirinti, pavyzdžiui, gerai išskalautas sumeskite į vandenį ir pavirinkite 5 minutes. Nepamirškite kruopščiai išdžiovinti.
 • Puikiai su bakterijomis ir mikrobais kovoja citrinų sultys arba actas. Pamerkite gerai išplautas į vieną ar kitą pasirinktą skystį ir palaikykite 5–10 minučių. Išskalaukite ir išdžiovinkite. Mokslininkų duomenimis, šis būdas „suėda“ 30–80 proc. bakterijų. Taigi kasdienei priežiūrai – tai puikus pasirinkimas.
 • Kai kempinėlė praranda formą, susidėvi – keiskite nauja. Vieni tai daro kas kelias savaites, kiti – kartą per mėnesį. Juk susidėvėjusi beformė kempinė tikrai nepadės palaikyti idealios švaros.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką