Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 28d. 12:00

Agronomas T.Gurskas parodė, kaip genėti slyvas, vyšnias ir kitus kaulavaisius. Žiūrėkite įrašą

Pavasario darbai prasideda nuo medžių genėjimo. Kaip šį darbą atlikti, kad medžiai būtų sveiki, augtų greičiau ir duotų gerą derlių? Išsamius atsakymus ir patarimus rasite vaizdo įraše.

Agronomas sako, kad slyvos, vyšnios, trešnės, abrikosai, persikai ir kiti kaulavaisiai puikiai dera ant pernykščių šakų, tad tai, kas užaugo praėjusiais metais, turi būti išsaugota, tik reikia patrumpinti šakas, kad jos nuo vaisių neišlūžtų.

„Ypač atkreipkite dėmesį į abrikosus ir persikus – kai formuojame lają, turėtume palikti apie 5 cm kelmelį, kadangi pripjovus prie pat kamieno, šaka gali išpūti ir taip nuskurdinsime vaismedį“, – pastebi specialistas ir priduria, kad slyvoms, vyšnioms ir trešnėms kelmelis gali būti trumpesnis – 1–2 cm .

Genėdami apžiūrėkite poskiepius, kamieną, pašalinkite sudžiūvusius vaisius – mumijas. Jų nenumeskite po kamienu, o sudeginkite arba sumeskite į kompostą. Svarbu, kad šakos nesitrintų viena į kitą, todėl genėdami viršuje šakas palikite trumpesnes, o apačioje – ilgesnes. Tinkamas genėjimas padeda sulaukti gero derliaus, o vaisiai dera tiek prie kamieno, tiek per visą šakų ilgį.

„Svarbu perpus nutrumpinti praėjusių metų ūglius, palikti vietos laisvai orui cirkuliuoti, saulės spinduliams ir jūsų darbas tikrai atsipirks“, – sako agronomas Tautvydas Gurskas.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:27
01:01
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką