Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 03 14, 10:58

Agronomas T.Gurskas pataria, kaip apsaugoti medžius nuo kenkėjų ir saulės spindulių

Pavasario saulė gali pridaryti nemažai žalos medeliams, todėl dar žiemos pradžioje patariama medelius aprišti ar nubalinti kalkėmis ir vario sulfato priedais.

Šį darbą dar galite atlikti ir dabar – patariama medžius balinti 1–1,20 m aukštyje.

„Balinimas atliekamas dėl dviejų priežasčių – viena jų, kad medelis išvengtų saulės smūgio. Kada saulė šviečia žiemos metu, juodas medžio kamienas labai stipriai įkaista, todėl medžio žievė gali įtrūkti. Taip galime prarasti visą sodą, nes stipriai sutrūkinėjus medžių kamienams, jie žūsta. Antra priežastis, kodėl reikėtų balinti medžius – kenkėjai. Ant balto medžio kamieno juos lengviau pastebėti paukšteliams, taip pat kamienas yra dezinfekuojamas naudojant vario sulfato preparatus“, – sako agronomas.

Jis priduria, kad ne visi mėgsta balinimą, todėl siūlo išmėginti natūralias priemones – eglės šakas, šiaudus, įvairius varpinius augalus, kurie pavasarį tampa nedekoratyvūs.

„Nukirpkite juos ir apriškite medelius atsižvelgdami į tai, iš kurios pusės saulė šviečia labiausiai. Jeigu pasirinksite eglės šakas, jos padės apsisaugoti ir nuo pelių“, – sako T.Gurskas. Jis pataria aprištus medžius laikyti iki balandžio mėnesio, kada įšalas jau bus išėjęs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką