Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 8d. 17:50

Akumuliatoriniai prietaisai darbams sode ir namų ūkyje

Akumuliatorius tinka visiems Husqvarna gaminiams. „Husqvarna Lietuva“ nuotr.
Akumuliatorius tinka visiems Husqvarna gaminiams. „Husqvarna Lietuva“ nuotr.

Kiekviename privataus namo kieme ar sodyboje prireikia įvairių darbo priemonių: vejos priežiūrai, medžių pjovimui ar genėjimui, kiemui tvarkyti. Pavasaris – tai metas, kuomet savo turimą techniką vėl ruošiame naujam darbų sezonui arba dairomės, kokių naujų priemonių teks įsigyti.

Renkantis gaminį, nesvarbu, ar tai būtų grandininis pjūklas, vejapjovė, traktoriukas ar krūmapjovė – jos šeimininkui svarbiausia, kad prietaisas būtų pakankamai galingas, patikimas ir tarnautų ne vieną sezoną.

Kaip pasirinkti iš gausybės pasiūlymų? Kokie gaminiai geriau – akumuliatoriniai ar benzininiai?

3 akumuliatorinių  ir benzininių prietaisų skirtumai

1. Lengvumas

Palyginus su įprastais benzininiais įrankiais, akumuliatoriniai prietaisai yra beveik dvigubai lengvesni, nes jiems nereikalinga kuro talpa. Su lengvesniu įrankiu dirbdami mažiau pavargstame, mažesnė apkrova tenka dirbančiojo rankoms ir nugarai.

2. Tyliai veikia

Akumuliatoriniai prietaisai pasižymi mažesne vibracija ir ypač tyliu veikimu – jų skleidžiamas garsas apie 13 decibelų mažesnis nei benzininių. Tai labai didelis skirtumas: triukšmą sumažinus 3 dB, pasiekiamas dvigubai mažesnis triukšmo pojūtis.

3. Paprasta priežiūra

Akumuliatoriniai gaminiai reikalauja mažiau priežiūros, nes jiems nereikalingas benzinas, tepalai, filtrų keitimas ir kt. Kad prietaisas veiktų, jam tereikia įkrauti ličio jonų bateriją, kuri užtikrina iki 85 min. nepertraukiamo įrankio darbo laiką. 

„Husqvarna“ akumuliatorinių gaminių asortimentas

Švedijos kompanija „Husqvarna“ daugiau nei 50 metų gamina profesionalams ir mėgėjams skirtą techniką miškų priežiūrai bei aplinkos tvarkymui.  „Husqvarna“ prekės ženklas visame pasaulyje tapo patikimos technikos simboliu.

Kompanijos gaminių asortimente galima rasti ir platų asortimentą akumuliatorinių gaminių: grandininių pjūklų, žoliapjovių, krūmapjovių, gyvatvorių žirklių, robotų vejapjovių ir lapų pūstuvų.

Nešiojamas akumuliatorius leidžia dirbti 10 val. „Husqvarna Lietuva“ nuotr.
Nešiojamas akumuliatorius leidžia dirbti 10 val. „Husqvarna Lietuva“ nuotr.

„Husqvarna“ akumuliatoriniai gaminiai pasižymi tokiomis pat savybėmis kaip ir  benzininiai prietaisai. Jie yra galingi, patvarūs ir patikimi, o, be to, neteršia aplinkos. Visi profesionalams skirti „Husqvarna“ akumuliatoriniai prietaisai aprūpinti galinga 4,2 Ah, 36 V Li-ion baterija, kurios dėka įrankiais galima dirbti ilgas valandas“, – teigia Tadas Gudauskas, „Husqvarna Lietuva“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims.

Pilnai įkrautas akumuliatorius veikia net iki 630 min., o tai yra daugiau nei 10 valandų nepertraukiamo darbo.

Patogu tai, jog viena „Husqvarna“ baterija tinka bet kuriam „Husqvarna“ akumuliatoriniam gaminiui.

Tai reiškia, jog, tarkim, išsikrovus grandininio pjūklo baterijai, ji gali būti pakeista „Husqvarna“ krūmapjovės ar lapų pūstuvo baterija.

Dar daugiau  ir ilgiau galima dirbti naudojantis ant nugaros nešiojamu „Husqvarna“ ličio jonų akumuliatoriumi – pilnai įkrautas akumuliatorius veikia net iki 630 min., o tai yra daugiau nei 10 valandų nepertraukiamo darbo.

Ant nugaros tarsi kuprinė nešiojamas akumuliatorius nevaržo judesių dirbant, jį laikantys dirželiai gali būti reguliuojami pagal kiekvieno naudotojo individualų ūgį.

Akumuliatorinis lapų pūstuvas. „Husqvarna Lietuva“ nuotr.
Akumuliatorinis lapų pūstuvas. „Husqvarna Lietuva“ nuotr.

Akumuliatorinis grandininis pjūklas, kurį valdyti gali ir moterys

„Husqvarna“ asortimente yra 3 modelių grandininiai pjūklai su ličio jonų baterija. Palyginti su benzininiais pjūklais,  jie yra beveik dvigubai lengvesni ir sveria nuo 2,4 kg iki 2,7 kg (be baterijos). Įprastas benzininis grandininis pjūklas, priklausomai nuo modelio, sveria nuo 4 kg iki 6 kg (be benzino ir alyvos).

„Akumuliatoriniai grandininiai pjūklai gali būti naudojami net uždarose patalpose – tai ypač aktualu rąstinių ar karkasinių namų statyboms. Kadangi įrankis yra lengvesnis, juo patogiau naudotis sudėtingose situacijose, tarkim, dirbant ant stogo ar tuomet, kai reikalingas tikslumas ir kruopštumas, pavyzdžiui, kai reikia išpjauti medžio detales. Akumuliatorinis grandininis pjūklas tinkamas net medžio drožinėjimo darbams“, – pažymi T. Gudauskas.

Profesionalus UAB „Dolena“ meistras Nerijus Mykolaitis, dešimt metų dirbantis su medžiu, parodoje „Supernamai“ dalyvavęs šiemet vykusiose rąstų sukirtimo varžybose, kuriose išbandė akumuliatorinį „Husqvarna“ grandininį pjūklą, sakė: „Šio pjūklo privalumas – kad nereikia rūpintis nei benzinu, nei prijungimu prie elektros lizdo. Tai labai patogus įrankis. Net moterims leisčiau pjauti juo šakas, nes pjūklas – labai lengvas, kompaktiškas, turi visas saugumo priemones“.

Profesionalus meistras Nerijus Mykolaitis. „Husqvarna Lietuva“ nuotr.
Profesionalus meistras Nerijus Mykolaitis. „Husqvarna Lietuva“ nuotr.

Kiemo priežiūrai skirti akumuliatoriniai įrankiai

Kiemo ir vejos priežiūra prie namų ar sodybose reikalauja daug dėmesio ir pastangų. Be tinkamos technikos kiemo ar vejos priežiūra daugeliui savininkų tampa tikru pragaru vasaros metu.

Renkantis techniką vejos priežiūrai, pasak T. Gudausko, svarbiausia atsižvelgti į landšafto ypatybes, žolės būklę. Turintiems nedidelį vejos plotelį prie namų nebūtina galinga technika, tačiau sodybose be jos bus sunku įveikti aukštą žolę, ypač tokiose vietose, kur landšaftas yra nelygus.

Akumuliatoriniai grandininiai pjūklai gali būti naudojami net uždarose patalpose – tai ypač aktualu rąstinių ar karkasinių namų statyboms.

„Tiems, kas ieško mažai priežiūros reikalaujančios technikos vejos ir kiemo priežiūrai, kuriai nereikia keisti tepalo, pilti benzino, galiu rekomenduoti akumuliatorinius prietaisus, – pažymi. T.Gudauskas. – Vieni galingiausių gaminių, kurie skirti ir profesionalams, – tai „Husqvarna“ naujos kartos akumuliatorinės krūmapjovės, turinčios inovatyvius variklius be šepetėlių, kurie net  25 proc. efektyvesni už standartinius variklius. Jie užtikrina aukštą pastovų sukimo momentą, net kai pjaunama tanki arba šlapia žolė“.

Be to, akumuliatoriniai gaminiai veikia ypač tyliai, todėl ypač tinka kiemo darbams privačių namų kvartaluose, parkuose prie poilsio namų ar viešbučių.

„Husqvarna“ asortimente yra galingų akumuliatorinių gyvatvorių žirklių, kurios skirtos gyvatvorių priežiūrai, žoliapjovių, kuriomis galima įveikti aukštesnę žolę ir gražiai sutvarkyti vejų pakraščius.

Kompanija „Husqvarna“ sukūrė du akumuliatorinių lapų pūstuvų modelius, kurie gali būti naudojami ne tik lapams kieme nušluoti. „Akumuliatoriniai lapų pūstuvai gali būti naudojami tiek kieme, tiek patalpose. Jie nepamainomi tvarkant dideles teritorijas, tokias kaip stadionai, uždaros arenos, kur po renginių reikia į vieną krūvą sustumti dideles krūvas šiukšlių, o su kitais įrankiais ar valymo mašinomis tai padaryti yra sudėtinga arba neįmanoma“, – sako T. Gudauskas.    

VIDEO: One battery fits all: Professional cordless equipment by Husqvarna
Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką