Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2015 07 07

Ant kurios palangės statyti kambarinius augalus

Kambarinių augalų mėgėjams dažnai kyla klausimas: ant kurios palangės tikslingiausia būtų statyti vieną ar kitą augalą. Juk kiekvienas dekoratyvinis augalas turi savo poreikių, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, renkantis jam vietą namuose. Jeigu augalas bus pastatytas į jam tinkamą vietą, su jo priežiūra bus mažiau rūpesčių, jo nereikės gydyti ar išmesti dėl to, kad jam buvo parinkta netinkama vieta.
Gėlės vazonuose
Gėlės vazonuose / Fotolia nuotr.

Pirmoji, ir bene svarbiausia taisyklė: nors dauguma dekoratyvinių augalų mėgsta šviesą, tačiau tiesioginių saulės spindulių, ypač po pietų, jie negali ištverti. Statyti augalą tokioje vietoje galima tik tuo atveju, jeigu tarp vazono ir lango bus žaliuzės ar užuolaida. Priešingu atveju, jeigu užuolaida dengia ir langą, ir vazoną, oras stipriai įkaista, o tai labai kenkia net ištvermingiems augalams.

Kambariniams augalams labiausiai tinka vakarų, rytų, šiaurės, šiaurės vakarų ir pietryčių kryptys. Ant vakarų krypties palangės geriausia statyti šviesą mėgstančius kaktusus ir kitus, iš dykumos kilusios augalus.

O štai, pavyzdžiui, draceną, difenbachiją ir visų rūšių palmes, kurios mėgsta pavėsį, geriausia statyti ant šiaurinės palangės.

Norint tiksliai nustatyti tinkamiausią augalui vietą, geriausia sužinoti visų krypčių privalumus ir trūkumus.

Šiaurė

Ant palangių, kurios išeina į šiaurę, geriausia statyti pavėsį mėgstančius augalus. Jums nereikės jų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, o jeigu pamiršite juos palaistyti, augalai neišdžius.

Šiaurinės pusės trūkumai: jeigu langą uždengia lauke augantys medžiai ar kiti pastatai, šviesos augalui gali neužtekti, todėl reikės rūpintis papildomu apšvietimu. O žiemą reikia pasirūpinti tinkamu lango sandarumu, kitaip augalas gali paprasčiausiai nušalti.

Vakarai

Į vakarus ar šiaurės vakarus išeinantys langai laikomi pačiais geriausiais beveik visiems kambariniams augalams. Tačiau turėkite omenyje, kad ypač karštą vasarą augalus reikės apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Taip pat skaitykite: Patarimai, kurie padės atgaivinti vystančius kambarinius augalus

Kaip trūkumą verta paminėti tai, jog vakariniai langai įkaista vos kiek mažiau negu pietiniai, o naktį greitai atvėsta. Rinkdamiesi vietą, atsižvelkite į tai, nes kai kurie augalai netoleruoja staigių temperatūros svyravimų.

Rytai

Rytinės palangės augalai gauna pačius pirmuosius saulės spindulius, o tai yra puikus jų augimo stimuliatorius. Rytų langas yra apšviečiamas ilgiausiai, bet augalui tiek nė kiek nekenkia. Ant tokių palangių geriausia statyti tokius augalus, kurie nemėgsta nei stiprios šviesos, nei didelio pavėsio.

Jei langas yra šiaurės rytuose, šviesos augalas gaus kiek mažiau. O jeigu pietryčiuose – po pietų kai kuriuos augalus gali tekti apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Pietūs

Pietinėje pusėje augalas gaus daugiausia saulės spindulių. Tačiau tokia palangė tiks tik ypač šviesą ir šilumą mėgstantiems augalams. Visus kitus augalus reikės saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Pietinės palangės trūkumai tiesiogiai susiję su jos privalumais – pietinė pusė ypač karšta ir šviesi. Todėl augalai greitai džius, juos reikės papildomai laistyti. Ir, žinoma, juos reikės saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius