TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie pinigus: 5 svarbiausi dalykai, kurių mane išmokė tėtis

Pinigai
Vida Press nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
1
A A

Mano tėtis vienareikšmiškai yra vienas taupiausių kada nors sutiktų žmonių. Nesupraskite manęs neteisingai – šis 1,9 metro aukščio milžinas tikrai nėra šykštus, rašo Kathryn McLamb portale witanddelight.com.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Tačiau, kita vertus, taupus… na, šis dviejų skiemenų žodis turėjo būti jo antras vardas. Nors dauguma šeimos narių – įskaitant ir mane – bei artimųjų nuolat juokaudavo apie jo taupumą, tik sulaukusi pilnametystės (tai įvyko prieš kelerius metus) pajutau, kad jo finansinė išmintis tapo naudinga. Nes, na, pripažinkime – būti suaugusiam yra sudėtinga, painu ir pakankamai brangu!

Tik tėčio ir nesuskaičiuojamų valandų, kurias jis praleido mokydamas mane, kaip elgtis su pinigais, dėka man pavyko su pasitikėjimu peržengti taip laukto „tikrojo pasaulio“ slenkstį. Tėčio dėka aš suvokiau, kad pinigai nebūtinai turi būti baisūs ir kontroliuojantys. Ir būtent jo dėka labai džiaugiuosi, galėdama su jumis pasidalyti 5 svarbiausiais dalykais apie pinigus. Kadangi šios pamokos yra universalios, tikiuosi pasidalyti jo išmintimi, kaip lengvai visi gali tapti finansiškai sveikesni, ir visa tai – dėl seno gero taupumo.

Tikėkis netikėčiausio

Aš net nebežinau, kiek kartų tėtis man kartojo „tikėkis netikėčiausio“, tačiau viena tikrai žinau – ši pamoka amžiams įsirėžė mano galvoje. Nesvarbu, tai automobilio gedimas, neplanuota operacija, darbo netektis ar tiesiog nesiseka – kad ir kokia sudėtinga situacija būtų, privalu turėti fondą netikėtiems atvejams.

Ši finansinė „pagalvėlė“ leidžia ramiai miegoti ir nesirūpinti, kadangi žinau, kad nenumatytoje situacijoje nereikės priklausyti nuo kitų žmonių, nes turiu savo išteklių.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 finansų taisyklių, kurių tėvai gali išmokyti savo vaikus

Visada gyvenkite pagal savo galimybes

Prisimenu, kad tėtis labai atkakliai kartojo, kaip svarbu gyventi pagal savo galimybes. Nors kredito kortelės naudingos norint pagerinti kreditingumą, su tėčiu dažnai kalbėdavome apie pavojus, kurie tyko kiekvieno „meilės romano“ su kredito kortele metu, ypač stengiantis neatsilikti nuo kitų žmonių išlaidavimo įpročių. Kaip jis sakydavo: „Vien todėl, kad tavo draugai turi naujausius prietaisus, nereiškia, kad ir tau jų reikia.“

Jis visada pabrėždavo, kad yra labai svarbu stebėti, kiek uždirbi ir kiek išleidi. Žinodama, kokia suma įplaukia į mano banko sąskaitą kiekvieną mėnesį, bei sudarydama pastovių išlaidų sąrašą, pavyzdžiui, būsto nuoma, įmokos už automobilį, draudimas, elektra (sąrašą galima tęsti ir tęsti) – nėra taip sudėtinga gyventi pagal savo galimybes, kadangi žinau, kokia pinigų suma lieka laisvoms išlaidoms.

Pensinio amžiaus planavimas neturi kainuoti daug nervų

Kai tik pokalbyje iškyla žodis „pensija“, streso lygis stipriai padidėja. Ir tam yra gera priežastis. Tai tas gyvenimo laikotarpis, kuriam turėtumėme taupyti, tačiau juk tam turime daugiau nei 30 metų, tai kur skubėti, ar ne? Ir kaip išvis pradėti? Taip, pati mintis apie taupymą pensijai yra bauginanti. Tačiau tiesa ta, kad tai visai neturi būti baugu... Jei procesą pradėsite dabar.

Aš ne tik galėjau mėgautis pirmąja tarptautine kelione, bet būtent jos metu supratau tikrąją pinigų vertę.

Kai tėtis pirmą kartą mane pasodino pokalbiui apie pensijų fondus, žodžiai, kuriuos jis sakė, skambėjo kaip užsienio kalba. Tačiau, laikui bėgant, pradėjau suprasti. Suvokiau, kokį magišką poveikį pinigams gali turėti laikas, bei pamačiau sudėtinių palūkanų grožį. Todėl esmė slypi ne tiek toje sumoje, kurią galite investuoti į savo pensijos fondą šiuo metu. Esmė slypi tame, kad taupomąją sąskaitą pildytumėte nuolatos. Atminkite, net mažiausios pastangos ilgainiui gali padaryti didelį darbą.

Rytojaus svajonėms pradėkite taupyti šiandien

Kai augau, mes su visa šeima mėgdavome važiuoti iškylauti. Naujų vietų lankymas buvo mūsų perliukas. Todėl, kai paaugus noras keliauti išaugo tiek, kad užsigeidžiau su klase keliauti į užsienį, tėtis pamanė, kad tai puiki proga papasakoti apie taupymo svarbą. Tėvai su manimi sudarė sandėrį, kad sumokės pusę kelionės kainos, o likusią dalį turėsiu susimokėti pati.

Visą vasarą galybę valandų praleidau prižiūrėdama vaikus, pjaudama žolę, plaudama automobilius bei darydama įvairiausius kitus namų ruošos darbus ir pagaliau pasiekiau tikslą. Ir kaip saldu buvo suvokti, kad savo svajonės pasiekiau pati! Aš ne tik galėjau mėgautis pirmąja tarptautine kelione, bet būtent jos metu supratau tikrąją pinigų vertę. Supratau, kad, planuodama taktinius žingsnelius, galiu išskaidyti bet kurį tikslą į įvykdomas užduotis. Svarbiausia, išmokau, kad sunkus darbas, kantrybė ir disciplina padeda pasiekti ilgalaikius tikslus – net ir tuos, kurie atrodė neįmanomi.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15 metų tą patį telefoną naudojantis Saulius: „Stengiuosi nepasiduoti vartotojiškai kultūrai, nesivaikyti madų“

Būk pati sau Žavusis Princas

Kaip trijų mergaičių tėvas, mano tėtis buvo pasiryžęs mus išmokyti, kokia svarbi yra finansinė nepriklausomybė. Nors jis ir tikėjosi, kad kada nors sutiksime savo „Žavujį Princą“, jis tikrai nenorėjo, kad tas žmogus visada trauktų mus iš finansinių bėdų.

Norėdamas, kad būtų pusiausvyra tarp paskatos siekti savo svajonių ir mūsų svajonių gyvenimo, tėtis mus anksti išmokė apie finansų išmanymo svarbą. Nepriklausomai nuo to, ar sutiksime kažką, su kuo dalysimės ateitį, jo tikslas buvo pasirūpinti, kad mes būtumėme gerai pasiruošusios ir gebėtumėme kontroliuoti savo finansus. Už tai būsiu amžinai dėkinga.

Ačiū, tėti. Ačiū, kad dalinaisi savo išmintimi. Ačiū, kad įskiepijai man tiek daug savo finansinių įpročių. Tik tavo dėka vertinu finansinę atsakomybę. Tik tavo dėka renkuosi – ir visada rinksiuosi – taiką, meilę ir taupumą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką