Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 14d. 15:40

Artėja naujoji užstato sistema: kur krauti rūšiavimo konteinerius, kad jie neužgriozdintų virtuvės?

1. ikea foto
IKEA nuotr.

Jau įpratę rūšiuoti atliekas žmonės savo namuose palyginti nesunkiai randa vietos rūšiavimo konteineriams. Tačiau dar tik planuojantys ugdyti šį įprotį dažnai susiduria su problema – kur visas šias dėžes sutalpinti ir kaip tai padaryti nesugadinant virtuvės estetinio vaizdo.

Šis klausimas bus dar aktualesnis, kai Lietuvoje pradės veikti užstato sistema – turėsime išmokti nelamdyti plastikinių buteliukų ir vienkartinių skardinių, antraip neatgausime užstato.

Interjero dizainerė, tinklaraščio apie interjerą e-interjeras.lt autorė Evelina Tamašauskaitė dalinasi patarimais, kaip namų interjere patogiai ir estetiškai įrengti erdvę atliekų rūšiavimui.

9. josephjoseph foto
Josephjoseph nuotr.

Jei norite sąžiningai rūšiuoti atliekas, jums reikės 5 dėžių. Į vieną iš jų mesite įvairias buitines atliekas, pavyzdžiui, maisto likučius, į kitas – stiklą, popierių, plastiką ir tarą.

Jei norite sąžiningai rūšiuoti atliekas, jums reikės 5 dėžių. Į vieną iš jų mesite įvairias buitines atliekas, pavyzdžiui, maisto likučius, į kitas – stiklą, popierių, plastiką ir tarą.

Mažiausiai vietos užima popieriaus sandėliavimas. Popierinės pakuotės lengvai susilanksto, tad didelį kiekį popierinių atliekų galima sutalpinti į palyginti mažą talpą. Žinoma, viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus vartojimo įpročių ir to, kokiose pakuotėse perka maistą, gėrimus ir kitus produktus. Daugiausiai vietos greičiausiai užims plastikas arba tara, kurios negalima lamdyti.

6. ikea foto
IKEA  nuotr.

Dažnu atveju atliekos metamos į spintelę po plautuve, tad jeigu jūsų plautuvės spintelė gana plati (tarkim, 120 cm), joje gali tilpti visos 5 rūšiavimo dėžės. Patogiausia rūšiavimo konteinerius sudėti į stalčių – tiesiog atitraukiate jį ir metate atliekas ten, kur joms priklauso.

Taip pat galima rinktis ir kitus sprendimus, pavyzdžiui, tvirtinamas prie spintelės durelių ar kabinamas talpas. Ieškodami tinkamiausio sprendimo įvertinkite, kaip dažnai išmetate ar atiduodate atliekas – jei mėgstate jas kaupti, teks ieškoti papildomos vietos didesnėms dėžėms.

Šiuos 5 konteinerius galite išskirstyti ir per kelias spinteles. Tuomet po plautuve tilps 2–3 ar net 4 dėžės, o kitas galėsite įdėti į stalčių netoliese.

Taip pat skaitykite: Rūta Lukoševičiūtė vienu dalyku, kurio išmokė dukrą, jau tikrai gali didžiuotis

3. ikea foto
IKEA nuotr.

Kitas variantas – išnaudoti sandėliuką, „tamsųjį kambariuką“ ar balkoną. Tokiu atveju jums nereikės jaudintis dėl estetinio vaizdo, nes viską, kas netelpa po plautuve, galėsite sudėti atokiau nuo svečių ar net kitų namiškių akių ir vietą virtuvėje išnaudoti kitoms funkcijoms.

Taip pat kai kurie baldų ir net plautuvių gamintojai siūlo atliekų rūšiavimo talpas kartu su savo gaminiais, kas yra išties patogu. Be abejo, yra ir specializuotų įmonių, prekiaujančių būtent šios paskirties produkcija.

Tačiau rūšiavimui skirtų gaminių galima rasti ir didesnėse baldų ar interjero dekoro parduotuvėse. Pavyzdžiui, IKEA savo produktų asortimente turi nemažai įvairių dėžių, dedamų į stalčius, maišų ir krepšių, kurie puikiausiai tilps kitose patalpose.

Jeigu neturite skaičiuoti kiekvieno centimetro virtuvėje ir jums netrukdys papildomas daiktas, galite statyti specialią talpą atliekų rūšiavimui, kuri atrodo tikrai estetiškai ir šiuo atveju puikiai dera prie interjero.

5. ikea foto
IKEA nuotr.

Kad ir kokį variantą pasirinksite, geriausia būtų atliekų rūšiavimo klausimą aptarti ir numatyti tam vietą dar virtuvės, buto ar namo projektavimo stadijoje. Juk šiukšlių rūšiavimas yra svarbi kasdienybės dalis, reikalaujanti papildomos vietos. Apgalvokite tai, kiek įmanoma anksčiau, kad išvengtumėte šiukšlių kibirų viduryje virtuvės ar dėl vietos trūkumo iš viso neatsisakytumėte idėjos rūpintis savo aplinka.

Grąžinti verta 1
 
Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką