Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Būtina pamatyti: keisčiausi namai pasaulyje

Vienišas namelis ant uolos  Serbijos upėje Drinoje
„Scanpix“ nuotr. / Vienišas namelis ant uolos Serbijos upėje Drinoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasaulyje galime išvysti begalę keisčiausių ir įdomiausių namų. Gali būti, kad ne kiekviename jų norėtųsi apsigyventi, tačiau apsilankyti ir pasigrožėti – kodėl gi ne? Arba bent virtualiai paklaidžioti po „kitokius“ būstus ir pasisemti idėjų. Kviečiame į šią kelionę...

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

► Vienišas namelis ant uolos? Užtai kokia romantika jame alsuoja! Serbijos upėje Drinoje šis namukas išdygo dar 1968-aisiais, kai grupė vaikinų nusprendė, kad tai yra ideali vieta maudytis, ilsėtis ir degintis. Dar ir dabar šis namelis traukia akį ir, nepaisant to, kad atrodo ne itin patvarus, ištvėrė ne vieną audrą. Tobulas kraštovaizdis ir nesuvaidinta jauki vienatvė, ar ne?


► Kiekvienas mūsų greičiausiai bent minutėlę svajojo turėti namelį medyje, ar ne? O gal medį namelyje? Projektas, pavadintas Tree in the house gali užgniaužti kvapą ir visko mačiusiems žinovams. Jeigu ne dėl interjero ir eksterjero subtilybių, tai bent jau dėl neįtikėtinos idėjos. Kazachstane, Almatos kalnuose, architektas Aibekas Almasovas iš A. Masow Design Studio sukūrė štai tokį šedevrą. Piramidę primenantis stiklinis statinys yra keturių aukštų, o didžiausiu iššūkiu galime vadinti jo centre įsikūrusį... medį. Taip, būtent jis ir paverčia šį namą tikru gamtos prieglobsčiu, leidžiančiu pasinerti į didingą miško jūrą. Ar norėtumėte apsilankyti tokiame? 

amasow.com nuotr. / Kazachstane, Almatų kalnuose stovintis architekto Aibeko Almasovo sukurtas namas.
amasow.com nuotr. / Kazachstane, Almatos kalnuose, stovi architekto Aibeko Almasovo sukurtas namas

► Aukštyn kojomis! Austrijoje stovi štai toks namelis, kurį projektavo lenkų architektai Irekas Glowackis ir Marekas Rozanskis. Dabar magiškasis namas, kuriame viskas įtaisyta aukštyn kojomis, tapo tikru turistų traukos centru. Lankytojai gali pasivaikščioti po štai tokią keistą būsto erdvę, kurioje baldai, automobilis garaže ir net tualetas kybo virš galvos. Taigi, jeigu norite sužinoti, ką reiškia gyventi aukštyn kojomis, keliaukite į Austriją!

Shutterstock nuotr. / Architektų Ireko Glowackio ir Mareko Rozanskio sukurtas namas.
Shutterstock nuotr. / Architektų Ireko Glowackio ir Mareko Rozanskio sukurtas namas

► Akmeninis namas tikrąja to žodžio prasme primena animacinio filmuko „Flinstounai“ herojų būstą, ar ne? Beje, sklinda gandų, kad būtent jis ir tapo įkvėpimu, kuriant šį šedevrą. Portugalijoje tarp dviejų didžiulių akmenų pastatytas namukas, kaip ir galima tikėtis, sulaukia išties daugybės norinčių jį apžiūrėti smalsuolių.

Shutterstock nuotr. / Portugalijoje stovintis akmeninis namas.
Shutterstock nuotr. / Portugalijoje stovintis akmeninis namas

► Ar tai neatrodo tobulas peizažas? Pensilvanijos rudenėjančiame miške yra pastatytas nuostabaus grožio namas, kuriuo romantiškai šniokščia krioklys... Frankas Lloydas Wrightas – šio įstabaus projekto, sukurto virš nediduko krioklio ir susižėrusio ne vieną apdovanojimą bei įvertinimą, autorius. Vadinamas Kaufmano rezidencija, arba Fallingwater (lietuvių k. „Krintantis vanduo“), šis namas buvo vasaros prieglobsčiu visai Kaufmano šeimai, o dabar jis virtęs muziejumi ir laukia viso pasaulio lankytojų. Namas statytas 1936–1939 m. ir tais laikais buvo įvertintas vos 155 000 dolerių, o architektas teuždirbo 8 000 dolerių. Tačiau tobulo vaizdo pro lango negalime vertinti pinigais, nes jis – neįkainojamas.

Shutterstock nuotr. / Franko Lloydo Wrighto sukurtas namas.
Shutterstock nuotr. / Franko Lloydo Wrighto sukurtas namas

► Lyg ateivių namai, lyg skraidanti lėkštė, o iš tiesų – tai ekologiškas Erico Wasserio būstas, pastatytas Rytų Prancūzijoje. Jis išsiskiria tuo, kad visą elektros energiją gauna būtent iš saulės, kurios pakanka apšvietimui bei šilumai. Namo plotas net 160 m², jo statybai naudota mediena bei stiklas, dėl ko jame gausu šviesos, o patys langai pasižymi efektyvia šilumos ir garso izoliacija. Namas tinka gyventi visais metų laikais – žiemą jame šilta, o vasarą – vėsu. Tiesiog tobulas statinys!

Scanpix nuotr. / Ekologiakas Erico Wasserio būstas
Scanpix nuotr. / Ekologiškas Erico Wasserio būstas

► Jūros kriauklių įkvėptas dizainas ir architektūra. Pastaruoju metu vis daugiau kūrėjų atsigręžia į gamtos pradą. Ne išimtis ir šis žavus bei spalvingas namelis. Architektas Javieras Senosiainas iš Meksikos sukūrė štai tokį akis traukiantį būstą, kuris išsiskiria ne tik savo interjeru, bet ir pačia forma. Spalvotas stiklas, vingiuoti elementai ir pribloškiantis vaizdas pro langus... Ir sekasi gi kai kuriems pasaulyje!

VIDEO: Architekto Javiero Senosiaino sukurtas namas

► Išskirtinio būsto kūrėjas 74-ejų Bohumilas Lhota gyvena netoli Prahos. Savo namus jis pradėjo statyti dar 1981-aisiais, o baigė tik 2002 metais. Įdomu, jog namelis sukonstruotas  taip, kad gali suktis. Todėl šeimininkas, norėdamas pasigrožėti vienu ar kitu vaizdu, gali tiesiog… pasukti namelį!

Scanpix nuotr. / Bohumilo Lhotos sukurtas namas
Scanpix nuotr. / Bohumilo Lhotos sukurtas namas
Scanpix nuotr. / Bohumilo Lhotos sukurtas namas
Scanpix nuotr. / Bohumilo Lhotos sukurtas namas
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką