Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2021 07 01

Daugiau jokios painiavos: vienas „Makita“ akumuliatorius visiems įrankiams

Sodo, buities ir profesionalių darbo įrankių „Makita“ akumuliatorinės technikos pasaulis – platus ir įvairus, kaip jame nepasiklysti? Kokius akumuliatorius įsigyti, kad jais galėtume pakinkyti įvairius prietaisus, ne tik lengvai ir moderniai prižiūrėti sodą ar kiemą, bet ir profesionaliai atlikti remonto bei statybos darbus.
„Makita“ įrankiai – jūsų sodo ir remonto darbams
„Makita“ įrankiai – jūsų sodo ir remonto darbams / „Makita“ nuotr.

Užsukus į „Makita“ akumuliatoriniais prietaisais prekiaujančią parduotuvę, dažnai kyla klausimas – kokį akumuliatorių išsirinkti, kad būtų galima atlikti ne tik numatytus darbus, bet kad jie tiktų ir tiems įrankiams bei prietaisams, kuriuos norėsite įsigyti. Į šį klausimą atsakyti reikėtų klausimu – ieškote lengvų įrankių meistravimui namuose, darbui sode ar norite padirbėti iš peties, atliekate remonto darbus? O gal esate profesionalus statybininkas? Kai žinosite atsakymus, lengvai išsirinksite akumuliatorinę sistemą, tas pats akumuliatorius tiks visiems jūsų įrankiams.

Nuveiksite įvairius sodo ir buities darbus

Šiuolaikiniai „Makita“ akumuliatoriai skirstomi į keturias grupes pagal suderinamus akumuliatorius arba akumuliatorines sistemas. Kiekvienai sistemai priskiriamas atskiri akumuliatoriai – jie skiriasi įtampa ir darbo galia, kurią gali išvystyti įrankis, dirbantis su atitinkamu akumuliatoriumi.

Pirmoji grupė 12V akumuliatorių, kurie yra itin lengvi ir kompaktiški, skirti smulkiems meistravimo darbams namuose, sodininkams mėgėjams, laisvalaikiu prižiūrintiems savo namų aplinką, ir profesionalams, naudojantiems lengvą ir nedidelį įrankį.

„Makita“ nuotr./„Makita“ 12V įrankiai yra kompaktiškesni ir manevringesni
„Makita“ nuotr./„Makita“ 12V įrankiai yra kompaktiškesni ir manevringesni

Jei tvarkote net ir nedidelį – keliasdešimties kvadratinių metrų sklypą, bet tikriausiai jame yra mažas vejos plotelis, kurį reikia retkarčiais nupjauti, veši keli vaismedžiai, kuriuos reikia genėti, želia visžaliai, kuriems bent kelis kartus per sezoną reikia keliauti į „kirpyklą“ ir suteikti gražią formą. Neišvengsite ir sveiko sodo profilaktikos, todėl teks kovoti su kenkėjais ir naudoti purkštuvą.

Rudenį sodas dosniai barsto ne tik obuolius, bet ir lapus, todėl irgi reikia pagalvoti, kuo pakeisti paprasčiausią grėblį. Čia padės mažas ir lengvas sodo pūstuvas.

Dirbti sode malonu, jei naudojate lengvus ir ergonomiškus įrankius bei prietaisus, kurie dūzgia tyliai, kerpa lygiai, o pjauna aštriai. Jums prireiks žolės žirklių, teleskopinių gyvatvorių žirklių, sodo purkštuvo, žoliapjovės, lapų pūstuvo.

Visiems šiems prietaisams tinka tas pats 12V akumuliatorius. Be to, akumuliatorių panaudosite tvarkydami ir namus, nes galima prijungti prie dulkių siurblio–šluotos.

„Makita“ nuotr./„Makita“ 12V įrankių asortimentas
„Makita“ nuotr./„Makita“ 12V įrankių asortimentas

Šie akumuliatoriai tinka ir įvairiems buities remonto įrankiams – pradedant gręžtuvais–suktuvais, įvairiais pjūklais ir baigiant ventiliatoriais, pompomis, šildomais ir ventiliuojamais drabužiais ar radijo aparatais ir Bluetooth grotuvais – juk smagu klausytis muzikos darbo metu.

Jei darbo metu akumuliatorius išsikrautų, jums tereikia padaryti pietų pertrauką ir trumpam pailsėti – pakrauti užtenka 22–60 min.

Daugiau darbo, daugiau galios

Antrajai grupei priskiriami „Makitos“ 18V akumuliatoriai. Turėdami šį akumuliatorių, įžengsite į didelį įrankių ir prietaisų pasaulį, kuris skirtas meistrams remontininkams ir didesnių sklypų savininkams. Asortimente per 360 įvairių sodo ir darbo įrankių.

Didesnės jėgos reikalaujančius sodo darbus atliksite lengviau, įsigiję galingesnę žoliapjovę, gyvatvorių ir žolės žirkles, grandininį pjūklą, vejapjovę, aukštapjovę, sekatorių, pūstuvą, o kiemo trinkeles ar automobilį išplausite aukšto slėgio plovykla. Šis akumuliatorius pasitarnaus, jei reikia įjungti galingą siurblį ir išvalyti didesnes ar užterštas patalpas po remonto darbų, o jei mėgstate komfortą, už jus darbus atliks siurblys–robotas.

„Makita“ nuotr./„Makita“ 18V įrankių asortimentas
„Makita“ nuotr./„Makita“ 18V įrankių asortimentas

Profesionalūs remontininkai šį akumuliatorių gali naudoti su įvairiais savo darbo įrankius ir prietaisus, kurie taupys jų laiką ir jėgas – suks, pjaus, kals, maišys, karpys ir gręš. Jei bus per karšta – galėsite įsijungti galingesnį ventiliatorių arba apsivilkti vėsinančius ar šildančius akumuliatorinius darbo drabužius.

Atėjus pertraukos laikui, įsijungsite kavos aparatą, radijo imtuvą ar išsitrauksite iš akumuliatorinio šaldytuvo atšaldytą gėrimą, o dirbdami tamsioje patalpoje įžiebsite LED prožektorių.

Daugiau galios reikalaujantiems darbams rinkitės 36V įrankius, veikiančius nuo dviejų tokių pačių akumuliatorių.

18V akumuliatorius pakrausite per 15–55 min., priklausomai nuo akumuliatoriaus talpos.

Skirti statybininkams ir profesionalams

Trečiai grupei priskiriami 40V akumuliatoriai – tai naujausia sistema, skirta profesionaliam darbui, kuriam reikia ypač didelės galios įrankių. Šie akumuliatoriniai prietaisai pakeičia įrankius, veikiančius nuo elektros srovės arba benzininius, o pakraunami per 22–50 min.

Ketvirtai grupei priklauso naujausi „Makita“ įrankiai, jungiami tiesiogiai prie akumuliatoriaus–kuprinės , užtikrinančios net 1206 kWh energijos. Šie įrankiai skirti tik profesionalams arba itin didelių (kelių dešimčių ir daugiau arų) sklypų savininkams.

„Makita“ nuotr./„Makita“ akumuliatorius – kuprinė leidžia dirbti ilgus nepertraukiamus darbus
„Makita“ nuotr./„Makita“ akumuliatorius – kuprinė leidžia dirbti ilgus nepertraukiamus darbus

Naudodami akumuliatorių–kuprinę atliksite gerokai daugiau darbų su vienu akumuliatoriaus įkrovimu. Nors tokiam akumuliatoriui yra sukurta speciali, tiesiogiai pajungiamų įrankių linija, tačiau per specialius adapterius prie jo galima jungti ir kitus – 18V ir 40V grupių įrankius.

Tokį akumuliatorių – kuprinę prijungus prie savaeigės vejapjovės, nepertraukiamai galima pjauti veją net iki 2,5 valandos, o nupjauta žolė surenkama į 70 l talpą. Žoliapjovė/trimeris su tokiu akumuliatoriumi nepertraukiamai veiks net 3,5 val.

Šios grupės naujiena – pūstuvas, kuris sustiprinto srauto režime veikia su 35 proc. didesne jėga, tačiau pasižymi žemu triukšmo lygiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais