Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 4d. 19:59

Feisbuke išgarsėjo lietuviška laiptinių puošimo grupė: „Man beveik visi įrašai yra mirtinai juokingi“

„Laiptinių puošimo grupė“
„Facebook“ nuotr. / „Laiptinių puošimo grupė“

Visi, kam yra tekę gyventi daugiabutyje, žino, kaip kartais kaimynai mėgsta pasistengti, kad grįžimas į namus taptų malonus – dekoruoja ir gėlėmis, ir įvairiausiais žaisliukais, dar ir kiemą, kaip tik gali, prižiūri. Kaunietė Giedrė Viliūlytė su tėčiu Giedriumi sumanė šį „paveldą“ imti saugoti – kaip pati sako, tai juk tikra lietuviška tradicija, besitęsianti nuo neatmenamų laikų. Feisbuke įkūrę „Laiptinių puošimo grupę“, jie per porą metų susilaukė itin didelio populiarumo – dabar čia nuotraukos su neįtikinamiausiais ir kartais humoristiniais kaimynų kūriniais talpinamos kiekvieną dieną.

Vos tik įėjus į feisbuke esančios „Laiptinių puošimo grupės“ puslapį – šypsena ligi ausų kyla akimirksniu. Daugiau nei 4200 narių čia kiekvieną dieną dalijasi savo laiptinės šedevrais arba tais, kuriuos praeidami netyčia pamatė.

Atrodo, kad Lietuvos daugiabučių gyventojų išmonei ribų nėra – prie namų jie kuria tikrus miestelius, neįtikėtinus gėlynus, laiptinėse kuria tikras ramybes oazes. Bet kartais ir gąsdina – pavyzdžiui, pakabindami ant stulpo lėlės galvą.

„Tas komunalinis dekoravimas yra tarsi Lietuvos ir kitų posovietinių šalių „inside joke“, – šypsosi G.Viliūlytė.

„Facebook“ nuotr./Kūrinys iš „Laiptinių puošimo grupės“
„Facebook“ nuotr./Kūrinys iš „Laiptinių puošimo grupės“

– Kaip gimė mintis įkurti tokią laiptinių puošimo grupę?

– 20 savo gyvenimo metų gyvenau 12 aukštų daugiabutyje. Kiekvieną dieną leidžiantis liftu, pro prasiveriančias duris matomi laiptinių dekorai tarsi praslysdavo pro akis, nes tai buvo įprasta.

Tačiau 2018-aisiais, prieškalėdiniu laikotarpiu kaimynai laiptinę padabino eglės šakomis ir senais sovietiniais žaisliukais. Pastebėjęs tai tėtis pajuokavo, jog šis laiptinių ir kitų viešų erdvių dekoravimas niekur nepaminėtas, o juk tai nuo neatmenamų laikų besitęsiantis tarsi lietuvių folkloras. Jis ir sugalvojo įkurti feisbuko grupę.

„Facebook“ nuotr./Kūrinys iš „Laiptinių puošimo grupės“
„Facebook“ nuotr./Kūrinys iš „Laiptinių puošimo grupės“

– O patys savo laiptinę puošėte?

– Šiuo metu gyvenu Didžiojoje Britanijoje ir laiptinės dar neteko puošti, nors ir sienos čia labai niūrios, baltos. Manau, kad tikrai nepamaišytų kokia iš padangos iškarpyta gulbė ar kraupi lėlės galva.

– Gyvendama Anglijoje taip palaikote ryšius ir su Lietuva?

– Laiptinių grupė tikrai pasitarnauja, kai pasiilgstu lietuviško humoro. Tas komunalinis dekoravimas yra tarsi Lietuvos ir kitų posovietinių šalių „inside joke“.

„Facebook“ nuotr./Kūrinys iš „Laiptinių puošimo grupės“
„Facebook“ nuotr./Kūrinys iš „Laiptinių puošimo grupės“

– Dabar grupė yra beprotiškai populiari. Ar kada tikėjotės, kad ji susilauks tokio susidomėjimo?

– Pirmus metus grupė egzistavo su ne daugiau nei 20 narių. Ji buvo įkurta tik tarp kaimynų pasikelti nuotaiką ir pasididžiuoti savo aukšto grožybėmis. Nuotraukų buvo vos keletas, tačiau grįžus namo Kalėdoms ir atkreipus dėmesį į aplinkinių namų puošmenas pagalvojau, kad šitas „laiptinių judėjimas“ yra populiarus ne tik mano namo, bet ir visoje Lietuvoje, todėl norėtųsi, kad apie grupę sužinotų didesnė auditorija. Parašiau vienai blogerei, kuri pasidalino grupės nuoroda, ir nariai pradėjo plūsti.

Savo užsieniečiams draugams papasakojus apie šitą lietuvišką madą sulaukiau daugiau susidomėjimo, todėl įkūriau instagramo grupę, kurioje dalinuosi anglakalbiams pritaikyta grupės versija.

– Kas čia žmones taip traukia?

– Ironiškas humoras. Grupė yra skirta fiksuoti šias grožybes, kartais ir absurdiškas, žmonės į ją ateina pasikelti nuotaiką.

– Daugelis sakytų, kad laiptinių puošimas – tik močiučių reikalas.

– Pirmiausia, manau, kad visų mūsų pareiga yra rūpintis bendromis erdvėmis – jų nešiukšlinti ir neniekinti. Puošimą galima palikti močiutėms, jos turi daugiau laiko ir taip gali save realizuoti. Nors ir labai norėčiau pamatyti pačių grupės narių išpuoštas laiptines, gal jaunoji karta atneštų naują stiliaus bangą?

„Facebook“ nuotr./Kūrinys iš „Laiptinių puošimo grupės“
„Facebook“ nuotr./Kūrinys iš „Laiptinių puošimo grupės“

– O čia vyrauja kokios nors mados?

– Laiptinių puošime vyrauja klasika. Prieš Kalėdas ir Velykas padaugėja eglių šakų ir margučių medžių. Tačiau pagrindinis dekoro standartas išlieka padangos, pliušiniai žaislai, lėlių galvos, gėlės ir unitazai.

– Ką įspūdingiausio esate mačiusi?

– Mane labiausiai žavi laiptinėse įkurti miesteliai, mini sodeliai su įvairiais gyventojais, statiniais. Manau, tokiose instaliacijose daugiausia nuotaikos ir jausmo.

„Facebook“ nuotr./Kūrinys iš „Laiptinių puošimo grupės“
„Facebook“ nuotr./Kūrinys iš „Laiptinių puošimo grupės“

– O ką juokingiausio?

– Man beveik visi įrašai yra mirtinai juokingi. Patys juokingiausi – tualetai ir kraupios lėlių galvos, o dar juokingesni po tokiomis nuotraukomis parašyti narių komentarai. Lietuviškas satyrinis humoras yra puikiai pritaikytas pasijuokti iš šito „trasho“.

Komentarai: 21

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

08:41
14:27
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką