R.Kurzweilas yra vienas iš svarbiausių dirbtinio intelekto tyrėjų, savo prognozes jis pradėjo skelbti 1990 m. Ir nemaža dalis tų prognozių dabar jau virto akademinėmis tiesomis. 1999 m. jis prognozavo, kad žmonės 2009 m. kalbėsis per kompiuterius...
Jis turi ne vieną JAV prezidento apdovanojimą, yra 7 knygų autorius.
TAIP PAT SKAITYKITE: 20 įrodymų, kad jūsų gyvenimas laimingas
Surinkus R.Kurzweilo 20 metų prognozes, pateikiamas knygose, tinklaraščiuose, paskaitose, galima pastebėti, kad ateitį nuo 2019 iki 2099 m. jis apibūdino tiesiog metų tikslumu:
2019 m. – laidai ir kabeliai asmeniniams ir periferiniams įrenginiams įvairiose srityse taps praeitimi.
2020 m. – asmeniniai kompiuteriai įgys tokių informacijos apdorojimo ir pateikimo galių, kurios prilygs žmogaus smegenims.
2021 m. – belaidis internetas padengs 85 proc. Žemės.
2022 m. – JAV ir Europoje bus priimami įstatymai, kurie reguliuos žmonių ir robotų santykius. Robotų veikla, jų teisės, pareigos ir kiti apribojimai bus formalizuoti.
2024 m. – kompiuterinio intelekto elementai taps privalomi automobiliuose. Žmonėms bus draudžiami sėstis prie automobilio vairo, kuris nebus aprūpintas kompiuteriniais pagalbininkais.
2025 m. – rinką užplūs modernūs, į žmogaus kūną implantuojami įrenginiai.
2027 m. – asmeninis robotas, galintis autonomiškai atlikti sudėtingus veiksmus, taps tokiu įprastu buityje daiktu, kaip šaldytuvas ar kavos aparatas.
2028 m. – saulės energija taps tokia pigi ir plačiai paplitusi, kad patenkins visos žmonijos poreikius.
2030 m. – suklestės nanotechnologijų sritis, tai nulems žymų visų produktų atpigimą.
2031 m. – 3D spausdintuvai, galintys spausdinti žmogaus organus, bus naudojami įvairaus lygio gydymo įstaigose.
2032 m. – nanorobotai bus pradėti naudoti medicininiais tikslais. Jie pajėgs transportuoti veikliąsias medžiagas į žmogaus ląsteles ir pašalinti atliekas. Jie taip pat galės atlikti detalų žmogaus smegenų skenavimą, o tai leis suprasti smegenų darbo niuansus.
2033 m. – kelius užplūs savaiminio valdymo automobiliai.
2034 m. – pirmas žmogaus pasimatymas su dirbtiniu intelektu. Virtualiam mylimajam bus galima suteikti „kūną“, projektuojant vaizdą į akies tinklainę, pavyzdžiui, naudojant kontaktinius lęšius ar virtualios realybės akinius.
2035 m. – kosminė technika taps pakankamai išsivysčiusi, kad užtikrintų nuolatinę Žemės apsaugą nuo susidūrimo su asteroidais grėsmių.
2036 m. – pradėjus naudoti biologijos žinias programavimo tikslais, žmonijai pirmą kartą pavyks užprogramuoti ląsteles gydyti ligas.
2037 m. – įvyks milžiniškas proveržis perprantant žmogaus smegenų paslaptis. Bus nustatyta šimtai skirtingų smegenų subsričių, turinčių specialias funkcijas. Kai kurie algoritmai, atsakingi už šių sričių funkcionavimą, bus iššifruoti.
2038 m. – pasirodys robotizuoti žmonės – tai bus transhumanistinių technologijų produktai. Jie turės papildomą intelektą (pavyzdžiui, bus orientuoti į siaurą žinių sritį, kur tiek žinoti žmogus nepajėgtų) ir įvairius implantus – pradedant kameromis akims baigiant protezais rankoms.
2039 m. – nanomašinos implantuosis tiesiai į smegenis ir vykdys signalų įėjimą ir išėjimą iš smegenų ląstelių. Tai bus „tikro dalyvavimo“ virtualioje realybėje pradžia, kuri nereikalaus jokios papildomos įrangos.
2040 m. – paieškos sistemos bus modernių įrenginių, įdiegiamų į žmogaus kūną, pagrindas. Paieška bus vykdoma ne tik žodžiu, bet ir mintimis, o paieškos sistemų rezultatai bus rodomi lęšių ir akinių ekranuose.
2042 m. – pirma potenciali nemirtingumo realizacija – tai bus įvykdyta dėl nanorobotų armijos, kuri papildys imuninę sistemą ir „išvalys“ iš organizmo ligas.
2043 m. – žmogaus kūnas galės įgyti kokias tik nori formas dėl didelių nanorobotų kiekių. Vidaus organai bus keičiami žymiai geresnės kokybės kibernetiniais įrenginiais.
TAIP PAT SKAITYKITE: Gimtadienis pagal savaitės dieną: žvilgsnis į ateitį
2044 m. – nebiologinis intelektas taps milijardus kartų protingesnis nei biologinis.
2045 m. – Žemė pavirs vienu dideliu kompiuteriu. Tai vadinama technologiniu singuliariškumu.
2099 m. – technologinio singuliariškumo procesas išplinta per visą Visatą.