Dabar populiaru
Publikuota: 2015 spalio 30d. 15:00

Gamtos žaismas 160 kv. metrų namo interjere

160 kv. m namo interjeras
Giedriaus Strumilos nuotr. / 160 kv. m namo interjeras

„Ar jaučiate, koks beprotiškai gražus ruduo šiais metais? Gamta keičiasi – atsiranda daugiau spalvų, brandos. Ruduo turi ne tik spalvas, bet ir kvapą – ar užuodžiate?“ – lyriškai pokalbį pradeda jau daugiau nei dešimtmetį dirbanti interjerus kurianti dizainerė Kristina Grybaitė.

Kaip susikurti savo svajonių interjerą, kaip suprasti, kokios patinka spalvos, ir kaip jas suderinti tarpusavyje ? Koks motyvas, kaip akcentas, turėtų papuošti interjerą, kad interjeras būtų jaukus, nenuobodus? Į šiuos bei dar milijonus klausimų kasdien tenka atsakinėti dizainerei Kristinai Grybaitei.

Giedriaus Strumilos nuotr./Dizainerė Kristina Grybaitė.
Giedriaus Strumilos nuotr./Dizainerė Kristina Grybaitė.

„Manau, šiuos klausimus galima pašalinti tik pradėjus dirbti, įsigilinus į projektą, teikiant projektinius pasiūlymus. Visus pasiūlymus būtina tobulinti, juos gerai apgalvoti. O per per tą laiką labiau susipažįsti su užsakovais, perpranti jų lūkesčius, norus. Tada lengviau ir prieiti prie vieningos nuomonės.

Norimas namų stilius visada išsigrynina dirbant. Nes labai dažnai užsakovai net nežino, kokiuose namuose norėtų gyventi, kokie juos džiugintų ir gydytų, kokie priglaustų nuo visų pasaulio nelaimių, saugiai paslėptų ir globotų. Juk tokia namų paskirtis, tiesa? Visų užsakovų namus matau jaukius, šeimyniškus, kvepiančius pyragais, mėtų arbata ir su dideliu  žiupsniu romantikos, meilės bei moteriškumo. Kitaip negaliu – tokia jau aš esu“, – šelmiškai juokiasi Kristina.

Kaip viską paversti darnia, vieninga visuma ir dar įtikti klientui? Interjerų kūrėjos Kristinos Grybaitės patarimai.

1 žingsnis – idėjos išgryninimas

Kurdama šiuos 160 kvadratinių metrų dydžio namus Kaune, su užsakovais viską kruopščiai svarstėme, nenorėdami priimti tokių sprendimų, kurių po kelių metų teks gailėtis ar taisyti ar juos atnaujinti. O kuriant modernų interjerą, tai labai greitai gali atsitikti, ypač renkantis madingus, sezoninius sprendimus. Labai vengiu tokių sprendimų, o tai reiškia, kad tik patikimi ir saugūs nauji sprendimai apsigyvena kuriamuose interjeruose.

Patarimas. Norint išvengti greito modernaus interjero atnaujinimo, reikia vengti ypač madingų sprendimų, nes jų tendencija – greitai moraliai pasenti.

2 žingsnis – būsto charakteris

Taip pat visada norisi, kad namai turėtų savitą, juntamą charakterį ir tuo išsiskirtų. Visos šio namo interjere naudotos spalvos yra šviesios, bet jau iš šiltesnių tonų. Šviesos spalvos visada gerai nuteikia, sukuria jaukią ir lengvą namų atmosferą. Efektui sustiprinti pasirinkome juodos spalvos šviestuvus ir autorine technika atliktas freskas.

Tai ne paika dizainerio užgaida, o logiški jo apskaičiavimai, kad namo šeimininkams būtų ir gražu, ir funkcionalu, ir patogu.

Meninio sienų dekoro nereikia bijoti, bet patartina jį naudoti saikingai, taip pat atsakingai pasirinkti meistrus, kurie tai atliks, kad vietoj tobulo dekoro netektų gremžti sienų ir ieškoti naujų dekoratorių. Visus lūkesčius su kaupu išpildė ilgus metus dirbantis dekoratorius Robertas Stundys. Jo technika atliktos freskos harmoningai įsiliejo į interjerą, tarsi suaugo su visu namu. Na, o juoda spalva suteikė interjerui įdomumo, dinamikos, kaip ir viską apjungiantis ir šildantis medžio atspalvis – jį rinkomės dėl jaukumo, nes, kaip žinia, mediena visuomet suteikia interjerui jaukumo, išbaigtumo pojūtį.

Patarimas. Kai bus aiškus interjero charakteris, bus paprasčiau parinkti detales ir pagrindinius akcentus. Šiuo atveju, sužaista kontrastu: šviesios medžio spalvos ir tamsūs šviestuvai. Šiltiems tonams sustiprinti parinktos ir rudens spalvų freskos.

3 – komandos lankstumas

Kiekvieno iš mūsų svajonių namai yra skirtingi. Todėl tenka pasitelkti sukauptą patirtį, intuiciją ir aiškintis, kokie sprendimai atitiktų svajonių namų viziją. Na, o išsiaiškinus, tas vizijas reikia realizuoti. Ir čia taip pat prireikia savo srities išmanymo, lankstumo, kantrybės, nes prie interjero realizavimo dirba be galo daug skirtingų specialistų – elektrikų, santechnikų, baldininkų, dažytojų ir t. t., kurie ne visada būna geranoriškai nusiteikę ir dažnai už savo idėjas reikia pakovoti.

Išskirtinis šis objektas ir tuo, kad čia dirbo ypač kruopštūs ir geranoriški savo srities specialistai. Tai itin retas atvejis, nes visada atsiranda koks per aštrus pipiras...

Patarimas. Kad interjeras atrodytų puikiai, visa komanda, ne tik dizaineris, turi dirbti išvien. Kartais sudėtinga santechnikui, baldininkui ar kalviui įrodyti, kad būtent tokios konstrukcijos reikia, bet būtent dizainerio darbas – matyti visumą ir pasiekti, kad ir kitos komandos grandys prie to prisidėtų. Tai ne paika dizainerio užgaida, o logiški jo apskaičiavimai, kad namo šeimininkams būtų ir gražu, ir funkcionalu, ir patogu.

4 žingsnis – kokybiškų medžiagų apdaila

Apdailai rinkomės akrilinius dažus. Tokiais dažais nudažytas paviršius yra matinis, atstumiantis nešvarumus ir labai atsparus valymui. Atsižvelgiant į užsakovų norus,  grindų dangai išsirinkome šviesias šukuotas parketlentes, o virtuvės dangai – šviesias akmens masės plyteles. Plytelių naudota labai mažai, tik tose vietose, kur būtina. Svetainėje jaukiai įsikomponavo odiniai baldai, masyvus kavos staliukas.

Patarimas. Renkantis minkštuosius svetainės baldus, būtina išsiaiškinti, ar patogu juose sėdėti, koks minkštumas, be abejo, ar apmušalai (oda ar gobelenas) atitinka jūsų keliamus reikalavimus.

5 žingsnis – sprendimai bendroje erdvėje

Išskirtinį virtuvės interjero sprendimą – vietoj plytelių panaudoti sieninę  freską – padiktavo didelis noras virtuvės erdvę vizualiai sujungti su bendra erdve. Tai vienas gražiausių sprendimų, kuriuos teko realizuoti šiame privataus namo interjere.

Giedriaus Strumilos nuotr./160 kv. m namo interjeras
Giedriaus Strumilos nuotr./160 kv. m namo interjeras

Virtuvę sujungti su valgomuoju ir svetaine – tai populiariausias interjero sprendimas, kuriuo aš, asmeniškai, ne itin žaviuosi. Todėl ir stengiuosi, kiek įmanoma, panaikinti buitiškumą. Virtuvę puošianti autorinė dekoratoriaus Roberto Stundžio freska yra padengta apsaugine medžiaga, nuo kurios puikiai nusivalo riebalai ir kiti nešvarumai, todėl su praktiškumu šioje vietoje neprasilenkėme. Šis sprendimas suteikė net ir virtuvės baldams įdomumo, žaismingumo. Nes virtuvės baldai su savo  apdaila tarsi įrėmino freska ir užbaigė kompoziciją.

Norėdami vientisumo ir išbaigtumo, pasirinkome lieto akmens stalviršį – šviesų, neutralų. Valgomojo baldus pasirinkome medžio masyvo – tvirtus ir patikimus.

Patarimas. Bendrose erdvėse reikėtų vengti buitiškumo. Renkantis kėdes, būtina atkreipti dėmesį į konstrukcijos stabilumą, nes tai baldas kuriam tenka labai daug išbandymų. 

6 žingsnis – komforto zona

Miegamajame pagrindinis dėmesys sutelktas į svarbiausią šio kambario akcentą – plačią ir patogią lovą. Stipriu akcentu tapo pienės pūko motyvu dekoruota viena siena, o viską kambario gamą išpildė raudono vyno spalvos spintelės prie lovos ir siaura pakabinama komoda.

Patarimas. Prieš nusprendžiant kabinti baldą ant sienos, reikia įsitikinti, kad siena gali išlaikyti baldų svorį. Priešingu atveju, teks sukti galvą, kur padėti netinkamą pakabinimui baldą.

7 žingsnis – praplėsti suvokimo ribas

Visą interjerą vainikuoja jos didenybė vonia. Tai tarsi mažytis namų SPA, kuriuo mielai naudojasi šeimos nariai ir draugai. Kiek įmanoma, vonios kambariuose stengiuosi mažiau naudoti plytelių, bet ieškau kitų sprendimų, kaip vonią priartinti prie jaukaus kambario vizijos.

Giedriaus Strumilos nuotr./160 kv. m namo interjeras
Giedriaus Strumilos nuotr./160 kv. m namo interjeras

Vonia, mano įsivaizdavimu, – tai kambarys, kuris turi būti labai jaukus, šiltas, nepaisant to, kad jame statome vonią ar dušą. Taigi šios patalpos apdailai pasirinkome meninį sienų dekorą, kuriame įamžinome smilgų motyvus. Šalia vonios vietos rado ir taip visos šeimos mėgstama pirtelė.

Patarimas. Funkciniai namų taškai – vonia, tualetas ar pirtelė – neturi būti tokios vietos, kurias laikome uždarę nuo pašalinių akių. Išpuošiame tik svetainę, o vonia – bene tik tvarkinga? Jokiu būdu! Visi namo kampai bus mieli ir jaukūs, kai vyraus harmonija, kokybė ir vientisas stilius.


Šaltinis – kristinosinterjerai.lt

Temos: 1 Interjeras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Prezidento posto sieksiantis S.Skvernelis apie G.Nausėdą ir I.Šimonytę: paskirti prezidentės įpėdiniai

Tiesiogiai Gazas

Iš Dakaro traukiasi Balys Bardauskas: motociklininkas išgabentas į ligoninę

Aktualu

I.Šimonytė apie S.Skvernelio sprendimą: „Buvo galima lažintis užstatant viską“

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Paskutinis Dakaro etapas: lietuviai kirto starto liniją

Aktualu

R.Masiulis A.Vaitkų nušalino nuo visų sprendimų, susijusių su LVŽS parėmusiais verslininkais

Aktualu

Anekdotas: A.Kupčinskas sutaršė „Metropolio“ fasado pokyčius, kurie palaiminti jo meravimo laikais

Gazas

Keliai virto čiuožyklomis: nusičiaudėjęs gali atsidurti pakelės griovyje

24sek

Eurolyga skurdžiuosius ruošiasi gelbėti ir „Žalgirio“ sąskaita: nukirps penktadalį milijono?

24sek

Ispano įspūdžiai Kaune: apėmusi neviltis dėl Barselonos ir Šaro manija

Mokslas.IT

„Linkomanija“ neveikia net ir neblokuojama: atsirado kitų kibernetinių priešų

Vardai

Rima Antonovienė nustebino fotosesija lovoje: „Jaučiausi kaip karalienė“

Aktualu

Kuršių nerijos kopas audros ardo, o Palangos – ne: kodėl?

Verslas

Europos Parlamentas pritarė siūlymui trečdaliu didinti IAE finansavimą

Vardai

Indrei Burlinskaitei sužadėtinis patarė atsisakyti priauginamų plaukų: „Tai buvo kvailystė“

24sek

Įdomaus įvertinimo sulaukusio 18-mečio talento neblaško NBA svečių dėmesys

Verslas

Tyrimas dėl „Snoro“ baigtas, tačiau R.Baranauską Maskvoje saugo pabėgėlio statusas

Pasaulis kišenėje

Nemokamas keliones po Europą laimėjo 76 aštuoniolikmečiai iš Lietuvos

Pasaulis kišenėje

Romos valdžia atims iš „Carito“ Trevi fontano monetas

Mokslas.IT

„Facebook“ ištrynė šimtus paskyrų, kurias slapta kontroliavo „Sputnik“ darbuotojai

Gyvenimas

Lady Gagos vizažo meistrė – apie tai, kas atlikėjai padeda išlaikyti spindinčią odą

Aktualu

Dramatiškas rytas Rumšiškių seniūnijoje: žuvo ir šuo, ir jo šeimininkas

Vardai

Nėščią Meghan Markle sutikusi moteris pavadino ją stora: hercogienės reakciją užfiksavo kameros

Aktualu

Ukraina pritarė nuosavybės įstatymui, galinčiam paveikti 12 tūkst. bažnyčių

Aktualu

Alytaus kriminalistų taikiklyje – Vytautas Avižinis: tiriamas sunkus nusikaltimas

Aktualu

Netoli Vilniaus centro užsidegė gyvenamasis namas, nukentėjo žmogus

Naujienos

Aktualu

Prezidento posto sieksiantis S.Skvernelis apie G.Nausėdą ir I.Šimonytę: paskirti prezidentės įpėdiniai

Aktualu

Politologai: sprendimas kandidatuoti rodo dideles Sauliaus Skvernelio ambicijas

Tiesiogiai Gazas

A.Gelažninkas pasiekė Dakaro finišą, B.Bardauskui maratonas baigėsi – lūžo abi rankos

Verslas

Chaosas su pensijomis: 40 proc. senolių vis dar negavo išmokų, jų dar prašoma palaukti

24sek

Pernai prieš L.Dončičių, šiemet – NKL: „Žalgirio“ talentas stojasi ant kojų

Aktualu

I.Šimonytė apie S.Skvernelio sprendimą: „Buvo galima lažintis užstatant viską“

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Paskutinis Dakaro etapas: lietuviai kirto starto liniją

Aktualu

R.Masiulis A.Vaitkų nušalino nuo visų sprendimų, susijusių su LVŽS parėmusiais verslininkais

Gazas

Keliai virto čiuožyklomis: nusičiaudėjęs gali atsidurti pakelės griovyje

24sek

Eurolyga skurdžiuosius ruošiasi gelbėti ir „Žalgirio“ sąskaita: nukirps penktadalį milijono?

Aktualu

Anekdotas: A.Kupčinskas sutaršė „Metropolio“ fasado pokyčius, kurie palaiminti jo meravimo laikais

24sek

Ispano įspūdžiai Kaune: apėmusi neviltis dėl Barselonos ir Šaro manija

Mokslas.IT

„Linkomanija“ neveikia net ir neblokuojama: atsirado kitų kibernetinių priešų

Vardai

Rima Antonovienė nustebino fotosesija lovoje: „Jaučiausi kaip karalienė“

Aktualu

Kuršių nerijos kopas audros ardo, o Palangos – ne: kodėl?

Verslas

Europos Parlamentas pritarė siūlymui trečdaliu didinti IAE finansavimą

Vardai

Indrei Burlinskaitei sužadėtinis patarė atsisakyti priauginamų plaukų: „Tai buvo kvailystė“

24sek

Įdomaus įvertinimo sulaukusio 18-mečio talento neblaško NBA svečių dėmesys

Verslas

Tyrimas dėl „Snoro“ baigtas, tačiau R.Baranauską Maskvoje saugo pabėgėlio statusas

Pasaulis kišenėje

Nemokamas keliones po Europą laimėjo 76 aštuoniolikmečiai iš Lietuvos

Pasaulis kišenėje

Romos valdžia atims iš „Carito“ Trevi fontano monetas

Vardai

Nėščią Meghan Markle sutikusi moteris pavadino ją stora: hercogienės reakciją užfiksavo kameros

Sportas

Olimpinio prizininko žudikams skirtos 18 metų kalėjimo bausmės

Deuce

Į trečią etapą Melburne patekęs Novakas Džokovičius kovos su 19-mečiu talentu

Būk sumanus Verslas

Moderniausia Baltijos šalyse prekių rūšiavimo sistema „Norfai“ leidžia taupyti darbuotojų laiką

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:18
01:16
29:04

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką