Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 20d. 18:54

Gėlynas be rūpesčių: kokie augalai nebijo saulės ir sausros?

Vilkpupė
123RF.com nuotr. / Vilkpupė

Ne visos gėlės mėgsta saulę, kai kurios tik gavusios saulės spindulių nuleipsta, pavyzdžiui, hortenzija, o kitos apskritai pražysta tik naktį. Tačiau jeigu jūsų gėlynas yra tokioje vietoje, kur saulės su kaupu, galite auginti tokias gėles, kurios saulėje atsiskleis visu grožiu.

Barzdotieji vilkdalgiai. Tai įvairaus aukščio, įvairių spalvų dailios gėlės, kurios pakęs saulę ir sausrą. Aukštaūgiai barzdotieji vilkdalgiai yra reiklesni priežiūrai, laistymui ir tręšimui, o štai vadinamieji miniatiūriniai augs kone be priežiūros.

123RF.com nuotr./Vilkdalgiai
123RF.com nuotr./Vilkdalgiai

Gubojos. Puošnūs smulkiažiedžių gubojų debesys tikras atradimas jūsų gėlyne, galintis tapti ir akcentu, ir antraeiliais, tačiau ne ką mažiau svarbiais aktoriais. Vargana dirva šiai gėlei ne bėda, kadangi šaknys nukeliauja gana giliai, tačiau būtent dėl šios priežasties gubojos nemėgsta persodinimo.

123RF.com nuotr./Guboja
123RF.com nuotr./Guboja

Dekoratyviniai česnakai. Tiesa, šie mėgsta laistymą, tačiau tik vasaros pradžioje. Didžiulės ir spalvingos galvos atrodo labai elegantiškai ir dailiai, todėl tikrai papuoš jūsų gėlyną.

Fotolia nuotr./Dekoratyviniai česnakai
Fotolia nuotr./Dekoratyviniai česnakai

Dekoratyviniai varpiniai augalai (miskantai, soruolės, viksvos, eraičinai, šluotsmilgės ir pan.). Šiugždantys, šnarantys ir suteikiantys gėlynui lengvumo, gaivumo, be to, puikiai atrodantys visais metų laikais. Prižiūrėti juos lengva, todėl drąsiai įtraukite į sąrašą.

123RF.com nuotr./Soruolė
123RF.com nuotr./Soruolė

Katilėliai. Įvairių veislių ir spalvų (nuo mėlynos iki rožinės), jie traukia akis savo lengvumu ir paslaptingumu. Be to, jie mėgsta saulėtas vietas, todėl džiugins savo grožiu visą vasarą.

123RF.com nuotr./Katilėliai
123RF.com nuotr./Katilėliai

Vilkpupė. Šis augalas – iš sukulentinių augalų genties, todėl pasižymi savybe kaupti vandenį savo storuose lapuose. Puikiai augs saulėtose vietose, sausoje, nederlingoje dirvoje, papuoš gėlyną savo dailiais, puošniais ir išskirtiniais žiedais.

123RF.com nuotr./Vilkpupė
123RF.com nuotr./Vilkpupė

Zundos. Jos idealiai dera su katilėliais, varpiniais dekoratyviniais augalais, kadangi šie pabrėžia jų išskirtinumą. Nemėgsta persodinimo, kadangi jų šaknys keliauja labai giliai, todėl verta žinoti, kad kai kurios rūšys dauginasi savaime.

Fotolia nuotr./Zunda
Fotolia nuotr./Zunda

Šalavijai. Jie į gėlyną įneš visų mėlynų, rausvų ir baltų atspalvių. Tai ilgaamžės gėlės, kurios puikiai auga, jas nesunku prižiūrėti ir dauginti. O ir atrodo jos tikrai labai gražiai, kai kurie netgi pasižymi vaistinėmis savybėmis.

123RF.com nuotr./Šalavijai
123RF.com nuotr./Šalavijai

Ežiuolė. Dar vienas madingas augalas, kuriam sunku atsispirti. Ežiuolė pasižymi tuo, kad turi gydomųjų savybių, o šiuolaikinės veislės itin spalvingos ir netradicinės. Kuo vargingesnė žemė, tuo ežiuolė žydės gražiau ir ilgiau.

Shutterstock nuotr./Ežiuolė ir drugelis
Shutterstock nuotr./Ežiuolė ir drugelis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką