Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2017 08 10

Gidas „žaliems“: kaip išsirinkti savo pirmąją džiovyklę

Šiandieninis gyvenimo tempas nori ar nenori verčia ieškoti buities darbus palengvinančių sprendimų. Taip į mūsų namus išdidžiai įžygiavo šaldytuvai, siūlantys bent 3 kartus pratęsti produktų galiojimo laiką, savaime išsivalančios orkaitės ar drabužių džiovyklės. Nors pastarosios rinkoje – ne naujiena, tačiau techniniai džiovyklių kriterijai įspūdingai patobulėję. Jau kone istorija tapusias ventiliacines džiovykles, kurios džiovindamos drabužius stipriai įkaitindavo aplinką ir leisdavo garus, pakeitė modernios kondensacinės su šilumos siurbliais. Jų naudą nuginčyti būtų sunku, tačiau įdomu, ar džiovyklės jau išsikovojo vietą ir lietuvių namuose?
Pora renkasi džiovyklę
Pora renkasi džiovyklę / Projekto partnerio nuotr.

„Lietuviams džiovyklė – jau nebe prabangos prekė, o nepakeičiama buities dalis, ypatingo susidomėjimo jomis sulaukiame iš jaunų šeimų. Perkamiausios džiovyklės pasižymi A++ energinio efektyvumo klase, tad automatiškai tai – kondensacinės džiovyklės su šilumos siurblio technologija, mat kitokio tipo džiovyklės pasiekia tik B ar net žemesnę kategoriją, – pastebi buitinės technikos parduotuvės „Buitis.lt“ direktorius Domas Tolvaišas. – Naujausia tendencija – rinktis džiovyklę ir su atšviežinimo garais funkcija, mat dažną sužavi tai, kad drabužiai būna nesusiglamžę ir nebereikia jų lyginti.“

Kad nuėję į buities prekių parduotuvę žinotumėte daugiau nei tik energinės klasės kriterijų, D.Tolvaišas dalijasi naujausia informacija apie džiovykles.

Trumpa modernių džiovyklių charakteristika

Šiuo metu rinkoje galima rasti 3 tipų džiovykles: tai jau beveik istorija tapusios ventiliacinės džiovyklės, kondensacinės džiovyklės, kurių energinė klasė yra B ir žemesnė, bei naujausios – kondensacinės džiovyklės su šilumos siurbliu. Jos būna A ir aukštesnės energinės klasės.

„Rekomenduoju ieškoti tik A+ arba aukštesnės energinės efektyvumo klasės kondensacinės džiovyklės, kuri turi šilumos siurblio technologiją. Visos B ir žemesnės energinės klasės džiovyklės šios technologijos neturės, tad vartos 2–3 kartus daugiau elektros energijos ir džiovins aukštesnėje temperatūroje, nes turi kaitinimo elementą. Tai reiškia, kad daugelio drabužių džiovinti negalėsite“, – pataria D.Tolvaišas.

Jo teigimu, rinkdamiesi džiovyklę, pirmenybę jau kurį laiką pirkėjai teikia Vokietijos gamintojams. Vienas patikimiausių ir dažniausių pasirinkimų – buitinės technikos gamintojo „Bosch“ prietaisai, kurie visose Baltijos šalyse įvertinti „Best Buy“ apdovanojimu, reiškiančiu geriausią kainos ir kokybės santykį.

Ir iš tiesų – šiuolaikinėse džiovyklėse gausu tiek įvairių programų, kad gali apsisukti galva. Tačiau reikėtų rimtai apsvarstyti, ar tikrai visas jas planuojama naudoti, ir be reikalo nepermokėti. Anot D.Tolvaišo, dažniausiai naudojamos programos pagal audinio tipą: medvilnė, sintetika, greita, mišri įkrova, taip pat mėgstamas džiovinimas pagal nustatytą laiką. Dažnai naudojamos ir kai kurios papildomos funkcijos: laiko atidėjimas, jautrus džiovinimas bei apsauga nuo susiglamžymo.

Drabužius iki sausumo, tinkančio lyginti, trunka išdžiovinti apie 40 minučių, o šiuolaikiškų džiovyklių, kuriose įdiegtos naujausios technologijos, vidutiniškas triukšmo lygis džiovinant yra apie 65 dB. Palyginimui – 50 dB garsą skleidžia lietus bei įprastinė kalba.

Prižiūrėta džiovyklė tarnaus ilgiau

D.Tolvaišo teigimu, jau įsigijus kondensacinę džiovyklę su šilumos siurblio technologija, reikėtų pasirūpinti jų priežiūra, t. y. kaskart po džiovinimo išvalyti pūkų filtrus ar filtrą, retkarčiais prasiurbti kondensatorių. „Kuo geresnis pūkų filtras – tuo mažiau jų pateks į kondensatorių, kuriam užsiteršus, mažėja džiovyklės efektyvumas, tad verta rinktis džiovykles turinčias dviejų sluoksnių pūkų filtrus. Protingas sprendimas – rinktis džiovyklę, kuri turi savaime išsivalantį kondensatorių. Dėl savaime išsivalančios sistemos nebereikia valyti kondensatoriaus, o energijos suvartojimas išlieka žemas visą tarnavimo laiką. Dar vienas niuansas patogumui – kondensato nuleidimas į kanalizaciją. Jeigu nenorite kaskart po rimtesnio džiovinimo pilti kondensato vandenį iš džiovyklės bakelio į kriauklę, ieškokite džiovyklių, kurios turi žarnelę, kondensato vandenį nuleidžiančią į kanalizaciją.“

Jis dalijasi ir 5 trumpais, tačiau efektyvesnį džiovyklės darbą garantuosiančiais patarimais.

  • Prieš džiovinimą skalbinius kuo stipriau išgręžkite, taip sutrumpinsite džiovinimo laiką.
  • Neviršykite instrukcijoje nurodytų skalbinių kiekio ir džiovinkite pagal audinio tipą, jei norite pasiekti geriausių rezultatų. Esant skirtingo tipo audiniams, gali atsitikti taip, kad vieną audinį perdžiovinsite, kai kiti bus dar drėgni.
  • Pūkų filtrą reikėtų valyti po kiekvieno džiovinimo ciklo, taip užtikrinimas efektyviausias ir greičiausias džiovinimas.
  • Skalbiant, o po to džiovinant, patartina nenaudoti audinių minkštiklio. Skalbinių džiovyklėje skalbiniai automatiškai tampa minkšti, be to, minkštiklis džiovyklėje gali pakenkti drėgmės sensoriams, o džiovinimo metu – atsirasti pašalinis kvapas.
  • Įsigykite ir specialių priedų, pvz. krepšių-lentynėlių, tada džiovinti galėsite ir batus ar kitus skalbimo ir džiovinimo procesams jautresnius drabužius.

Atlik trumpą testą ir sužinok, kokios džiovyklės reikia tau!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?