2013 01 02, 09:00

Gyvatė pagal kinų kalendorių

Visur kalbama, kad pasitikome Gyvatės metus, bet iš tikrųjų Gyvatės metai dar neatėjo. Pagal kinų tradiciją jie prasidės tik vasario 10 dieną. Taigi, jei jau vadovaujamės kinų horoskopo rekomendacijomis, pasigilinkime mažumėlę, kas tai.
12 ženklų
12 zodiako gyvūnų / Fotolia nuotr.

Pavasario šventės, Vakaruose vadinamos kinų Naujaisiais metais, data nustatoma pagal senovinį Rytų Azijos Saulės, Mėnulio ir Jupiterio kalendorių. Naujieji prasideda per jaunatį ir baigiasi per pilnatį. Kinų kalendorius nesutampa su Grigaliaus kalendoriumi, todėl kinų Pavasario šventės data kasmet išpuola vis kitą dieną tarp sausio 21 ir vasario 20-osios. Paprastai tai būna antra (rečiau trečia) jaunatis po žiemos saulėgrįžos.

Anot astrologų brolių Vladimiro ir Sergejaus Azanovų, pagal Rytų Azijos (kinų) kalendorių jau keletą tūkstantmečių gyvena daugelis Azijos tautų. Juo vadovaujasi ne tik kinai, japonai, bet ir vietnamiečiai, korėjiečiai, mongolai ir kt.
Kinų kalendorius buvo sudarytas trečiojo tūkstantmečio prieš mūsų erą viduryje, valdant legendiniam imperatoriui Chuan-di.

Šis kalendorius pateikia 60 metų ciklinę sistemą, kuri pagrįsta Saulės, Mėnulio, Žemės, Jupiterio ir Saturno astronominiais ciklais. Jupiteris aplink Saulę apskrieja per 11,86 (beveik dvylika) Žemės metų, Saturnas – per 29 metus ir 168 dienas, t. y. beveik per 30 Žemės metų. 

Senovėje Azijos klajokliams svarbiausias buvo 12 metų Jupiterio periodas. Senovės kinai ir japonai tikėjo, kad šios planetos judėjimas atneša turtus ir dorybingumą. Jupiterio kelią padalijusios į dvylika vienodų dalių ir kiekvieną iš jų pavadinusios tam tikru gyvūnu, Azijos tautos sudarė Saulės ir Jupiterio dvylikametį kalendorinį ciklą.

Metai kinų kalendoriuje siejami su vienu iš dvylikos zodiako gyvūnų, kurie atitinka vieną iš penkių tradicinių elementų (gamtos stichijų): medžio, ugnies, metalo, vandens ir žemės. Kiekvienas elementas turi spalvų atitikmenis: geltoną, raudoną, mėlyną, baltą ir juodą.

Kiekvieno zodiako metai (Arklio, Ožkos, Šerno ir kt.) kartojasi kas dvylika metų, bet pagal penkių elementų atitikmenis, tarkim, Ugninės Ožkos ar Metalinio Tigro metai pasikartoja tik kas šešiasdešimt metų. Tokiu būdu susidaro šešiasdešimties metų ciklas.

 

KINŲ KALENDORIUS IKI 2019 METŲ

Metų                  pradžia

    Kokio gyvūno metai Metų           spalva Metų stichija Metų planeta Metų talismanas Metų  skaičius
2013 m. vasario 10 d.     Gyvatė Juoda (mėlyna) Vanduo Merkurijus Vėžlys 6
2014 m. sausio 31 d.     Arklys Žalia Medis Jupiteris Drakonas 8
2015 m. vasario 19 d.     Ožka (Avis) Žalia Medis Jupiteris Drakonas 8
2016 m. vasario 8 d.     Beždžionė Raudona Ugnis Marsas Povas 7
2017 m. sausio 28 d.     Gaidys Raudona Ugnis Marsas Povas 7
2018 m. vasario 16 d.     Šuo Geltona Žemė Saturnas Žmogus 5
2019 m. vasario 5 d.     Šernas Geltona Žemė Saturnas Žmogus 5

 

Taip pat skaitykite:

Didysis 2013-ųjų horoskopas kiekvienam ženklui

Numerologinė prognozė 2013 metams

Tarologas L. Malinauskas – apie 2013 metų virsmą

Žurnalas „JI“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką