Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Husqvarna“ grupė švenčia 325 metų jubiliejų

"Husqvarna" gamykla prie krioklių.
"Husqvarna" gamykla prie krioklių.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Husqvarna“ grupė balandžio 27 dieną visame pasaulyje minėjo savo 325 metų gimtadienį. Nuo pirmosios įkūrimo dienos 1689 m. balandžio 27 d. Huskvarnos mieste, pietų Švedijoje, kompanijos inžinieriai sukūrė plačią gamą įvairiausių gaminių: nuo ginklų, siuvimo mašinų, dviračių ir motociklų iki moderniausių technikos priemonių sodų ir miškų priežiūrai.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„325 metus „Husqvarna“ kompanijos išskirtinumas buvo aukštos kokybės technikos gamyba. Inovatyvūs inžineriniai sprendimai ir verslumas tapo svarbiausiais kompanijos sėkmingos veiklos varikliais visais jos gyvavimo etapais – tiek gaminant ginklus, motociklus, siuvimo mašinas, tiek ir šiandieninius pažangius gaminius sodams, parkams bei miškams prižiūrėti“, – teigia Kai Wärn, „Husqvarna“ grupės prezidentas.

Mūsų istorija

17 a., kai Europoje siautė karai, išaugo švediškų ginklų paklausa. Jų gamybai buvo reikalinga hidroenergija, tad 1689 metais pietinėje Švedijoje, prie Husqvarna miestelio krioklių buvo įkurta ginklų gamykla. Joje ir šiandien gaminami gaminiai su „Husqvarna“ prekės ženklu.

Kai ginklų poreikis sumažėjo, kompanija nutarė savo inžinerines žinias bei patirtį pritaikyti naujų produktų gamybai: siuvimo mašinoms, medžiokliniams šautuvams, motociklams, mikrobanginėms krosnelėms ir t.t. Nuo 1960 metų kompanija sutelkė dėmesį į naujas sritis: parkų, sodų, miškų ir statybinės technikos gamybą.

Sukaupta patirtis, gaminant platų technikos gaminių asortimentą,  tapo didžiausia kompanijos vertybe, o jos sukurti išradimai, tokie kaip X-Torq® grandininių pjūklų varikliai, AutoTune™ benzininių pjūklų variklių reguliavimo sistema, robotai vejapjovės, pavojingiems  statybos darbams skirti griovimo robotai, valdomi nuotoliniu būdu, pelnė tarptautinį pripažinimą ir apdovanojimų.

„Husqvarna“ Lietuvoje

Lietuvoje UAB „Husqvarna Lietuva” buvo įsteigta 2005 metais, iki tol (nuo 1997 m. ) kompanijos atstovybė mūsų šalyje veikė kaip „Electrolux miškų ir parkų priežiūros skyrius“ ir priklausė „Electrolux“ koncernui.

„Husqvarna“ gaminiais Lietuvoje prekiaujama jau daugiau nei 20 metų. Lietuvos vartotojai pasitiki ir vertina „Husqvarna“ techniką. Ištikimų vartotojų dėka tapome aplinkos priežiūros technikos lyderiais. Tai mus džiugina, o kartu ir įpareigoja nuolat patenkinti vis augančius vartotojų lūkesčius. Todėl „Husqvarna“ grupė sieks išlikti lyderiu, kuriančiu  inovatyvias technologijas, kurios padeda mūsų gaminių naudotojams lengviau atlikti aplinkos priežiūros darbus,“ – teigia Ričardas Alekna „Husqvarna“ vadovas Baltijos šalims.

Šiuo metu UAB „Husqvarna  Lietuva“ vykdo didmeninę prekybą „Husqvarna“, „Jonsered“, „McCulloch“ ir „Gardena“ miško bei aplinkos priežiūros technika.  Šiais gaminiais prekiaujama „Husqvarna“ prekybos atstovų parduotuvėse, kurių yra daugiau nei 60 ir didžiuosiuose ūkinių prekių prekybos centruose.

Svarbiausi kompanijos istorijos faktai:

1689 – ginklų gamykla

Pirmoji valstybei priklausiusi „Husqvarna“ gamykla, kur buvo kaldinami ginklai, iškilo prie Huskvarna miestelio krioklių.18 a. pradžioje čia dirbo apie 1000 darbininkų. Paskutinis šautuvas čia buvo pagamintas 1989 m.

1867 – ribotos atsakomybės kompanijos įkūrimas

Įsteigiama ribotos atsakomybės bendrovė „ Husqvarna“ AB.

1872 – naujos eros pradžia

Pasibaigus „Husqvarna“ sutarčiai su Švedijos karaliumi dėl šautuvų gamybos, kompanija nutaria keisti veiklos pobūdį – taip prasideda nauja kompanijos era. „Husqvarna“ gamykla ima gaminti naujus gaminius: siuvimo mašinas (1872 m.), ginklus medžioklei (1877 m.), krosneles (1884 m.), mėsmales (1890 m.), pirmąsias Švedijoje spausdinimo mašinėles (1895 m.). Kompanijos namų apyvokos gaminiais tebeprekiauja „Electrolux“ kompanija Šiaurės Europoje. Siuvimo mašinos – tapo „SVP Worldwide“ kompanijos dalimi.

1896 – dviračiai

„Husqvarna“ dviračiai buvo itin populiarūs. Kompanijai priklauso daug šių gaminių patentų. Paskutinis dviratis kompanijoje buvo pagamintas 1962 m.

1903 – motociklų era

Motociklų gamyba „Husqvarna“ kompanijai padėjo tapti žinomai visame pasaulyje – lengvi ir galingi jos sukurti motociklų modeliai tapo nepralenkiamais  motokroso varžybų lyderiais.  1982 m. „Husqvarna“ motociklu MC 258 buvo laimėtas legendinis Paryžius-Dakaras ralis.  Motociklų gamybos kompanija atsisakė 1987 m., dabar jie yra Austrijos kompanijos „Pierer“ AG dalis.

1919 – pirmoji žoliapjovė

Kai „Husqvarna“ įsigijo kompaniją “Norrahammars Bruk”, jos gaminių asortimentą papildė šildymo katilai irvejapjovės. Tai tapo pirmuoju žingsniu į naują veiklos sritį – lauko darbams skirtos technikos gamybą. Pirmoji komercinė motorinė „Husqvarna“ vejapjovėrinkai pristatyta 1947 m., o 1959 m. sukurtas ir namų vartotojams skirtas vejapjovės modelis.

1959 – pirmieji grandininiai pjūklai

Susidomėjimui dviračiais, mopedais ir motociklais mažėjant,  Švedijoje ėmė sparčiai augti miškotvarkos pramonė.  „Husqvarna“ variklių inžinierių  patirtį, įgytą gaminant motociklus, pritaikė kurdama naujus gaminius – savo pirmuosius benzininius pjūklus. Pirmasis modelis „Husqvarna 90“ , kurį pristatė kultinis švedų dizaineris Sixten‘as Sason‘as, turėjo motociklams būdingą duslintuvo technologiją, todėl veikė kur kas tyliau nei konkurentų gaminiai. Vėliau, pritaikius grandininių pjūklų veikimo technologijas, buvo sukurti galingi įrankiai, skirti ir statybų pramonei.

1968 – „Flymo“

Įsigyjama kompanija AB Flymo, gaminanti vejapjoves su oro pagalve.

1969 – nauji ergonomikos standartai

Kai rinkai buvo pristatytas grandininis pjūklas  „Husqvarna 180“ su antivibracine  funkcija, jis sukėlė tikrą revoliuciją – nes medkirčiams padėjo išvengti taip vadinamos „bąlančių pirštų ligos“. 1973 m. „Husqvarna“ pristatė pirmąjį grandininį pjūklą pasaulyje su automatiniu grandinės stabdžiu, o nuo 1999 m. buvo pradėti gaminti pjūklai su papildoma saugos sistema TrioBrake, kuri leidžia sustabdyti pjūklo grandinę dešinės rankos paspaudimu. Tai ypač patogu medkirčiams, susiduriantiems su sudėtingomis medžių kirtimo situacijomis.

1970 m. – kompanijos valdyboje – pirmoji moteris

Lil Wettergren tapo pirmąja moterimi išrinkta į direktorių tarybą kompanijos, kurios vertybiniais popieriais prekiaujama Švedijos akcijų biržoje.

1978-79 m. – plečiamas technikos asortimentas

Kai „Electrolux“ įsigijo „Husqvarna“, toliau buvo plečiamas aplinkos priežiūros  technikos asortimentas vykdant įsigijimus, tokių kompanijų  kaip AB „Partner and Jonsered“. Kompanija gamina ne tik grandininius pjūklus, bet ir motociklus, vejapjoves ir pjovimo mašinas.

1980 – įsitvirtinimas JAV

Organinis augimas ir nauji įsigijimai sustiprina „Husqvarna“ pozicijas sodų ir vejų priežiūros technikos rinkoje. Po to kai grupė įsigijo dar dvi dideles kompanijas (Poulan/Weed Eater ir Roper Corp), ji tapo didžiausia aplinkos priežiūros technikos gamintoja ir JAV rinkoje.

1995 – roboto vejapjovės sukūrimas

„Husqvarna“ grupė pirmoji pasaulyje sukūrė ir rinkai pristatė robotą vejapjovę su saulės baterijomis. Tai buvo „Husqvarna“ Automower® roboto vejapjovės pirmtakas. Trečios kartos modelis su integruotu GPS rinkai buvo pristatytas 2013 m. 15 metų kompanija tobulino šio modelio technologijas, kol jo išaugę pardavimai tapo tikros šio gaminio sėkmės istorijos liudininkais.

2002 – statybų technika

1958 „Partner“ AB rinkai pristatė pjovimo mašiną kaip pjūklo priedą – taip kompanija pradėjo veiklą ir statybų technikos rinkoje. Vėliau, 2002 m. įsigijus „Diamant Boart International“ kompaniją, statybų technikos verslo segmentas išaugo dvigubai, ir kompanija tapo net šios srities rinkos lydere.

2006 – atgauta nepriklausomybė

„Husqvarna“ vėl tampa nepriklausoma, o jos akcijomis prekiaujama Stokholmo  NASDAQ OMX. Kompanijos būstinė įkurta Švedijos sostinėje.  

2007-2008 – plėtra

„Husqvarna“ įsigyja Vokietijos kompaniją „Gardena“ . Kompanijos  „Zenoah“ įsigijimas kompanijai atveria duris į Japonijos rinką, o nuo  2008 m. – ir Kinijos (įsigijus kompaniją „Jenn Feng“). Pastarojoje pastatytas grupės fabrikas, kur gaminami mėgėjiški grandininiai pjūklai bei kita rankinė technika.
2009 – griovimo robotai

„Husqvarna“ rinkai pristato savo pirmąjį nuotoliniu būdu valdomą griovimo robotą, skirtą naudoti ten, kur žmogui pavojinga dirbti.

2009 – dėmesys aplinkai

Tobulindami gaminių technines savybes, „Husqvarna“ inžinieriai didelį dėmesį skiria ergonomikai, saugumui ir naujiems aplinkosauginiams standartams. Kompanijos sukurtos technologijos leidžia sumažinti benzininių variklių išmetamų teršalų kiekį ir tausoja kurą. Rinkai pristatyti grandininiai pjūklai, vejapjovės, traktoriukai varomi  baterijomis – ši technika neteršia aplinkos, dirba tyliai ir ją lengva prižiūrėti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką