Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 5d. 07:00

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis nuotekų valymo įrenginį

Naujas namas.
Fotolia nuotr. / Naujas namas.

Sakoma, kad namai yra ten, kur prasideda tavo istorija. Dažnam iš mūsų naujas gyvenimo etapas, nauja istorija prasideda tada, kai įsigyjame ar pasistatome savo namus ir pradedame rūpintis tūkstančiais dalykų, apie kuriuos iki tol nieko nežinojome.

Vienas jų – nuotekų valymas. Tam, kad ką tik prasidėjusi graži naujų namų istorija nesibaigtų ekologine katastrofa, bendrovės „LZ Technika“ pardavimų vadovas ir nuotekų valymo įrenginių ekspertas Edgaras Lideikis sutiko pasidalyti naudingais patarimais, kaip tinkamai įsirengti biologinį nuotekų valymo įrenginį.

Anot specialisto, nuotekų valymas yra labai aktuali ir opi problema, nes žmonės gyvena, dirba ir ilsisi įvairiose vietose, kurių dažnai nesiekia centralizuotos miesto kanalizacijos sistemos.

„Tuomet lieka du sprendimai: šalia namų arba sodybos po žeme įrengti nuotekų kaupimo rezervuarą, kurį laikas nuo laiko ištuštintų tokias paslaugas teikianti įmonė, arba įsirengti biologinį nuotekų valymo įrenginį. Pirmuoju atveju, dėl nuotekų rezervuaro ištuštinimo atverti piniginę ir sukti galvą teks nuolatos, nes rezervuarą ištuštinančios mašinos gali tekti laukti net keletą dienų. O antruoju – tik tol, kol išsirinksite jūsų būstui tinkamiausią nuotekų valymo įrenginį“, – teigė E.Lideikis.

Asmeninio archyvo nuotr. /Nuotekų valymo įrenginys prie namų
Asmeninio archyvo nuotr. /Nuotekų valymo įrenginys prie namų

Išvalytą vandenį galima ir vėl panaudoti

Specialistas paaiškino, kad renkantis tokį įrenginį svarbu, kad pastarasis saugiai ir kokybiškai išvalytų buitines nuotekas iš virtuvių, prausyklų, skalbyklų, vonių, tualetų ir panašių vietų. Be to, būtų patogus ir saugus naudoti.

„Biologiniuose nuotekų valymo įrenginiuose nuotekų valymas, tarp jų ir buitinės chemijos, vyksta vienoje talpoje. Visos nuotekos, ateinančios vamzdžiais į valymo įrenginį, yra veikiamos deguonies (pučia orapūtė) ir aktyvaus dumblo, kuris skaido nuotekas ir pamažu jos yra išvalomos. Išvalytą vandenį galima panaudoti automobiliui plauti, vejai laistyti ir pan. Kadangi toks vanduo vėl patenka į aplinką, ypač svarbu, kad jis būtų tinkamai išvalytas, o valymo įrenginys atitiktų aukščiausius aplinkosaugos reikalavimus“, – sakė nuotekų valymo įrenginių ekspertas.

Kaip išsirinkti tinkamą?

Pasak E.Lideikio, svarbu atsižvelgti, kad įrenginys būtų kompaktiškas, neužimtų daug vietos sklype, negadintų estetinio vaizdo, neskleistų nemalonaus kvapo ir turėtų CE ženklinimą. Šiuo metu galima įsigyti ypač švariai nuotekas išvalančių, sertifikuotų ir atestuotų valymo įrenginių, kuriuos pagal įstatymus leidžiama montuoti net labiausiai saugomuose ir puoselėjamuose gamtos kampeliuose.

Įrenginio dydį reikėtų rinktis pagal name nuolatos gyvenančių ar dirbančių asmenų skaičių ir jų sunaudojamo vandens kiekį. „Jei nuotekų valymo įrenginys bus reikalingas standartinei 4 asmenų šeimai, gyvenančiai nuosavame name, tada dairytis reikėtų į mažesnius. Jei įrenginys valys sodybų, viešbučių ar biurų nuotekas – reikėtų didesnio našumo. Įvertinti reikėtų ir šeimos pagausėjimą bei kitus veiksnius, nes pasirinkus per mažą įrenginį gali tekti susidurti su nepatogumais“, – patarimus dalijo specialistas.

Jis taip pat patarė įrenginį įsigyti tik iš tokios bendrovės, kuri gali jį ne tik parduoti, bet ir sumontuoti sklype bei teikia aptarnavimo paslaugas. „Tikrai dažnai pasitaiko atvejų, kai žmones ištinka problemos. Dažniausiai bendrovė, iš kurios įsigijo įrenginį, arba neturi aptarnaujančių specialistų, arba tie specialistai yra kitoje šalies dalyje ir klientams pasidaro per brangu, kad pastarieji atvažiuotų spręsti problemos“, – teigė E.Lideikis.

Nuo raktų iki moteriškų kelnaičių

Paklaustas, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria biologinį nuotekų valymo įrenginį turintys žmonės, E.Lideikis išvardijo net keletą. Jo teigimu, dažnai klientai išsirenka netinkamo našumo įrenginius, patys juos montuoja, nepaiso priežiūros rekomendacijų, įsigyja arba pagalbos kreipiasi į nekvalifikuotus žmones.

Maža to, įsirengę nuotekų valymo įrenginį įsivaizduoja, kad į tualetą, kriauklę, vonią ar dušo kabiną galima mesti viską, o periodiškai įrenginio patikrinti ar išvalyti – nebūtina. „Įrenginių mechaninėse grotose, kurios sulaiko neirias medžiagas, kad nepatektų į valymo įrenginį, esame radę visko: nuo raktų ir mobiliųjų telefonų iki sauskelnių ar moteriškų kelnaičių“, – sakė nuotekų valymo įrenginių ekspertas.

„Fotolia“ nuotr./Pasirinkimas
„Fotolia“ nuotr./Pasirinkimas

Jis pabrėžė, kad nuotekų valymo įrenginį kartą ar du per metus būtina išvalyti. Tai reiškia – išsikviesti specialistus, kurie išmano savo darbą ir atvykę, naudodami profesionalią įrangą, sumažintų įrenginyje susikaupusio dumblo koncentraciją iki reikiamo lygio. Taip įrenginys nesukels ekologinių katastrofų žmonių kiemuose ir ilgai tarnaus.

Dalydamasis patarimais nuotekų valymo įrenginių ekspertas pastebėjo, kad žmonės mūsų šalyje darosi vis sąmoningesni. Pasak E.Lideikio, palyginti 2016 m. su 2015 m. jo bendrovėje nuotekų valymo įrenginių pardavimas paaugo net 40 proc., žmonės aktyviau domisi pačiais įrenginiais, jų funkcionalumu ir gamtos saugojimu.

„Nors pokyčius ir pastebime, noriu paskatinti žmones atkreipti dėmesį į valymo įrenginių svarbą. Saugokime gamtą, kurioje patys ir gyvename“, – ragino E.Lideikis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką