2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

IKEA sprendimai namams: padės taupyti ir šilumą, ir finansus

Kasmet visame pasaulyje atliekamas IKEA tyrimas „Gyvenimas namuose“ atskleidžia, kad kas penktas Lietuvos gyventojas norėtų, kad namai jiems padėtų sutaupyti pinigų. Dažnai finansų taupymo patarimai namuose reikalauja įpročių keitimo, todėl IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė dalinasi IKEA žemos kainos sprendimais, kuriuos pasitelkus į pagalbą galima sumažinti elektros, vandens ar šildymo sąnaudas.
Apšvietimas namuose
Apšvietimas namuose / „Ikea“ nuotr.
Temos: 3 IKEA Taupymas Namai

Šilumos taupymui – užuolaidos ar žaliuzės. Šilumos sutaupysite nakčiai uždengdami langus arba pasirūpindami, kad radiatoriai nebūtų užstatyti baldais ar uždengiami užuolaidomis. Storesnio tankio užuolaidos geriau apsaugos nuo skersvėjų, o daugiausiai šilumos išsaugoti padės tos užuolaidos, prie kurių nurodyta, kad jos yra temdančiosios. Šaltuoju sezono metu reikalingą šilumą išsaugosite ne tik naktį jomis uždengę langus, bet ir atvėrę jas kas kartą, kai šviečia saulė. Atkreipkite dėmesį ir į namų duris, prie kurių gali būti pravartu įrengti užuolaidų širmą: storas audinys prieš duris suveiks kaip skersvėjo gaudyklė, blokuos šaltą orą bei išlaikys šilumą viduje. Itin mažose patalpose verta pagalvoti apie žaliuzes. Dvigubos plisuotos žaliuzės HOPPVALS yra puikus pasirinkimas – jose esantis oro tarpas sukuria šilumą izoliuojantį barjerą tarp lango ir patalpos. Tai reiškia, jog specialios korėtos struktūros žaliuzės labai gerai sulaikys orą ir šilumą išlaikys patalpos viduje, mat stiklas atspindi šilumą į šaltesnę aplinką.

„Ikea“ nuotr./Temdančiosios užuolaidos HILLEBORG
„Ikea“ nuotr./Temdančiosios užuolaidos HILLEBORG

Vandens taupymui – aeratorius. Tai nedidelis, specialus prietaisas, kuris montuojamas ant maišytuvo arba jo viduje. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų namuose esantys maišytuvai juos turi – aeratorius, nesumažindamas srovės, ją plačiau paskirsto, kad vanduo būtų naudojamas efektyviau ir jo reikėtų mažiau. Naudojant maišytuvus su įtaisytais aeratoriais vonioje galima sutaupyti iki 40 proc. vandens, virtuvėje – iki 30 proc., tačiau plaudami rankas ar indus jokio diskomforto nepajusite. Jeigu norite sutaupyti dar daugiau, galima pasitelkti specialų maišytuvo antgalį ÅBÄCKEN. Jis kainuoja vos 4,99 Eur, o gali padėti padėti sutaupyti iki 95 proc. vandens. Stumdamas vandenį pro labai mažas skylutes, antgalis vandens srove paverčia mažais lašeliais, kurie nuplauna rankas ar išplauna dantų šepetėlį taip pat kaip įprasta srovė, tik su mažiau vandens.

„Ikea“ nuotr./Vandenį taupyti padedantis antgalis ÅBÄCKEN
„Ikea“ nuotr./Vandenį taupyti padedantis antgalis ÅBÄCKEN

LED lemputės – paprastas ir įpročių keitimo nereikalaujantis sprendimas. Elektros sąnaudas, o kartu ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį galima efektyviai sumažinti kaitinamąsias lemputes pakeitus LED lemputėmis. Jos naudoja 85 proc. mažiau elektros ir šviečia 20 kartų ilgiau už kaitinamąsias, todėl jų nereikės dažnai keisti, o taupymo efektą pajusite iš karto.

„Ikea“ nuotr./LED lemputė
„Ikea“ nuotr./LED lemputė

Nuotolinio valdymo prietaisai. Kaskart išėjus iš kambario išjungti šviesą dažnas pamiršta. Todėl verta į pagalbą pasitelkti technologijas, pavyzdžiui, įvairius nuotolinio valdymo įtaisus. Jie nereikalauja daug investicijų ir leidžia greitai ir patogiai išjungti ne tik apšvietimą, bet ir nuo elektros tinklo atriboti tuo metu nenaudojamą techniką. Antai nuotolinio valdymo įtaisu STYRBAR galėsite valdyti iki 10 LED lempučių vienu metu: reguliuoti šviesos ryškumą, rinktis spalvas, įjungti, išjungti, palaipsniui keisti šviesą iš šiltos į šaltą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką