Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2013 kovo 9d. 10:00

Interjero detalės pagal fengšui

Namų interjeras
Fotolia nuotr. / Namų interjeras

Fengšui – senasis kinų mokslas, kaip sukurti harmoniją savyje ir aplink save. Norite jaukių namų? Išmokite pasirinkti „teisingas“ smulkmenas: skulptūrėles, lempas, žvakides, užuolaidas ir pan. Atrodo, menkniekiai, tačiau labai svarbūs. Jie lemia namų klimatą ir čia gyvenančiųjų sveikatą.

Taigi šįkart apie paprastus, bet labai svarbius daiktus, kurie jūsų namuose stovi nuo neatmenamų laikų, o gal kaip tik visai neseniai įsigijote.

Veidrodžiai

Fotolia nuotr. / Veidrodis
Fotolia nuotr. / Veidrodis

♦ Tikriausiai nerasime namų, kuriuose nebūtų veidrodžio. Pagal fengšui teoriją, tinkamiausia vieta jam – valgomasis. Atspindėdamas ant stalo sudėtus patiekalus, jis padvigubina vaizdą, taigi žada namams gausą ir pilnatvę.

♦ Tik viena svarbi detalė: veidrodžių paviršius turi būti gražiai nuvalytas. Murzinas stiklas atspindi iškreiptą vaizdą, o tai gali prišaukti ligas. Veidrodžio rėmai turėtų būti suapvalinti, antraip namuose nuolat kils nesutarimų, sunkiai bus randami kompromisai. Taigi atlapotos durys laimei išeiti.

♦ Jei veidrodis kabo miegamajame, jame turi matytis visas žmogaus atvaizdas. Antraip gali sunegaluoti veidrodyje nematomos kūno dalys.

♦ Nekabinkite veidrodžio priešais lauko duris: vos joms atsivėrus, iš kiemo į namus pliūptels nepageidaujamos energijos srautas, kuris iškart persmelks būsto gyventojus. Geriau veidrodį (jame būtinai turi atsispindėti žmogus visu ūgiu) kabinti šalia lauko durų arba ant jų.

 

Žvakės

Shutterstock nuotr. / Žvakės
Shutterstock nuotr. / Žvakės

Pagal fengšui, žvakės aktyvina teigiamą namų energiją. Dauguma žvakių sukuria erdvėje stiprų teigiamą energinį lauką.

Svarbi pastaba. Žvakes geriausiai uždegti kambario kampuose ir kitose sunkiai preinamose nejaukiose namų kertėse – apšviesdamos tas kertes jos išvalys ir neigiamą užsistovėjusią energiją. Labai rekomenduojama žvakių uždegti ir tada, jei namuose ką tik įvyko audringas barnis. Jos nuramina emocijas, apvalo namus nuo neigiamų emocijų paskleistos blogos energijos.

 

Varpeliai

Fotolia nuotr. / Bambukiniai vėjo varpeliai
Fotolia nuotr. / Bambukiniai vėjo varpeliai

Neatsiejama fengšui dalis – skambantys varpeliai. Jie sukuria vėjo muziką. Atrodo, tik mažytė smulkmena (keraminiame, mediniame ar plastikiniame gaubtelyje tilindžiuojantis metalinis vamzdelis), o sukuria tokį neapsakomą stebuklą. Varpelius kabinkite ten, kur įmanomas bent minimalus vėjo srautas – jie nuolat bus gyvi. Varpelių skambesys valo namų erdvę, sklaido neigiamos energijos debesėlius.

 

 

Kristalai

Fotolia nuotr. / Ametistas
Fotolia nuotr. / Ametistas

♦ Jie neutralizuoja neigiamą energiją ir stimuliuoja teigiamą. Visi kristalai turi teigiamų galių. Nesvarbu, ar tai kalnų krištolas, ar ametistas, ar granatas. Kuo didesnis kristalas, tuo platesnis jo veikiamas laukas.

♦ Geriausiai kristalą pritvirtinti virvele arba grandinėle ir pakabinti priešais langą: negatyvi energija iš lauko neprasiskverbs į patalpą.      

♦ Jei kristalą kabinate ant raudonos juostelės, jos ilgis turi būti toks, kad dalintųsi iš devynių.

Svarbi pastaba. Venkite drumzlinų, įskilusių ar įtrūkusių kristalų. Teigiamą energiją jie paverčia neigiama.

 

Asmeninės smulkmenos

Be abejo, jų rasime kiekvienuose namuose. Tai mums brangūs ir svarbūs mažmožiai. Galbūt tolimas jūras menanti kriauklė, vazelė, pliušinis meškiukas ar tiesiog užrašų knygutė. Tereikia surasti jiems tinkamą vietą ir šie, rodos, visiškai neypatingi daikčiukai stimuliuos teigiamos energijos tėkmę ir kurs harmoniją.

Pliušiniai žaisliukai, keramikos dirbiniai, statulėlės turėtų glaustis dešinėje (komodos, lentynos, kanapos ir t. t.) pusėje. Įvairios kriauklytės, akmenėliai, dirbiniai iš plunksnų – kairėje.

 

Svarbu, kur daiktas padėtas

♦ Su meile surinktos kolekcijos – pagalvėlių, arbatos puodelių ar porceliano figūrėlių – savaime yra miela ir gražu. O kodėl jų neišdėsčius taip, kad priviliotų dar daugiau sėkmės?

♦ Tarkime, žirgų graviūroms ar ginklų kolekcijai tinkamiausia vieta – vyro darbo kambarys. Ten sutupdyti daiktai nuolat stiprins vyro drąsą ir aktyvumą.

♦ Be abejo, bižuterijai, stikliniams kvepalų flakonams labiau tiks moterų kaimynystė. Tegul ir ant tualetinio stalelio išdėlioti mažmožiai ramins, skatins džiaugtis harmonija.

♦ Fengšui žinovai pataria svetainėje ar virtuvėje rasti vietos akvariumui (žuvys – pritekliaus simbolis). Bioenergetikai dar paantrintų, kad žuvys ramina nervų sistemą ir harmonizuoja aplinką. Grakščiai judėdamos jos išjudina ir vandenį – nesužsistovėjęs jis teigiamai veikia aplinką.

♦ Energiškai stiprūs ir įvairūs dirbiniai – iškovotų pergalių ženklai (įrėminti diplomai, medaliai, statulėlės). Už jų užkliuvęs žvilgsnis žmogui primena svarbias svajones ir tikslus.

♦ Jei šalia nuotraukų, kuriose įamžintos jau aplankytų pasaulio kampelių akimirkos, pakabinsite ar pastatysite nuotraukas su vaizdais kraštų, į kuriuos norėtumėte nukakti, galite neabejoti, kad svajonę pavyks greičiau ir lengviau įgyvendinti.

 

Atsargiai su originaliais niekučiais

Originalūs etniniai daikčiukai gali būti labai pavojingi. Kuo egzotiškesnis, įmantresnės formos daiktas, tuo mažiau žinome apie jo kilmę ir paskirtį. Todėl, prieš nukabinėdami sienas, tarkime, afrikietiškomis kaukėmis, pamąstykite, ar jums tikrai pabodo namų ramybė. Mat niekas negali garantuoti, kad tose kaukėse negaudžia nežinomų religinių ritualų aidai, kad jos nealsuoja blogiu, galbūt net mirtimi.

Nėra saugu ir džiaugtis amforomis – senoviniais vyno ąsočiais. Jų tušti „pilvai“ skleidžia neigiamas vibracijas. Beje, panašiai veikia ir dideli krištoliniai indai. Tik juos lengviau „pažaboti” – pakanka įdėti į indą kokį mažmožį, pavyzdžiui, jūros akmenėlį.

 

Meno kūriniai

♦ Paveikslai, kuriuose pavaizduotos paukščių porelės ir šviesūs peizažai, yra nepamainomas fonas širdingiems ryšiams užmegzti. Beje, „poringi“ vaizdeliai (ypač jei juos piešęs dailininkas nepašykštėjo šiltų spalvų) palankiai veikia vyro ir moters sąjungą, užtikrina jos pastovumą.

♦ Vienišiams, kuriems vienatvė jau apkarto, derėtų kuo skubiau iš miegamojo išnešti visus meno kūrinius, vaizduojančius vienišas figūras arba kupinus niūrių spalvų. Verta atsikratyti net nostalgiškų, miglose skendinčių peizažų.

♦ Bioenergetikai įspėja, kad nelaimingo, vidinių prieštaravimų blaškomo, rūpesčių ar ligos kamuojamo žmogaus pieštas paveikslas yra smelkte persmelktas neigiamos energijos. Jei tokį šedevrą pakabinsite vietoje, netoli kurios dažnai būna jūsų galva, netrukus prarasite ramybę ir giedrą nuotaiką, o nemiga, padidėjęs jautrumas ir nepaaiškinama baimė taps jūsų kasdieniais palydovais.

 

Indai

Kasdieniai virtuvės reikmenys turi magiškų savybių. Rinkdamiesi indus, dažniausiai nepagalvojate, kodėl vieni traukia, o kiti atstumia.

Fotolia nuotr. / Porceliano indai
Fotolia nuotr. / Porceliano indai

Ryte kavą geriate iš porcelianinio puodelio. Kodėl būtent iš tokio? Paprastai žmonės kavą geria norėdami išblaškyti mieguistumą ir gauti energijos. Beje, žvalumo suteikia ne tik kava, bet ir porcelianas. Tai visai natūralu. Tiesiog dažnai pamirštame tas jo savybes, kurias sėkmingai galėtume panaudoti.

Porcelianas – itin trapi medžiaga. Tokiems indams gaminti reikia itin didelio kruopštumo. Porceliano meistrai visada buvo išmintingi, išradingi ir turtingos vaizduotės. Geras mintis ir energiją jie perduodavo savo kūriniams. Jei dirbate protinį darbą, būtinai rinkitės porcelianą. Ypač per pusryčius. Iš tokių indų verta valgyti moksleiviams ir studentams. Tačiau vakarienės metu porceliano venkite. Jis trukdo ramiai miegoti.

Per pietus tinka keraminiai ir porcelianiniai indai. Jie padės organizmui kontroliuoti smegenų veiklą, neleis persitempti.

Metaliniai indai. Jie suteikia naujų jėgų. Namų apyvokos rakandai iš metalo stiprina fizinę sveikatą, teigiamai veikia vidaus organus. Ypač ketaus ir alavo gaminiai. Pristigę jėgų, mėsą kepkite iš ketaus pagamintose keptuvėse, o kotletus troškinkite alaviniuose puoduose.

Mediniai indai. Jie tausoja mūsų psichinę sveikatą. Jei nesutariate su antąja puse, o paaugliai vaikai gadina nervus, pratinkite šeimą valgyti iš medinių dubenėlių. Nors šiandien jie nėra populiarūs, pamėginti verta.

Jei neprašytam svečiui padėsite medinį šaukštą, jis bus maloniai nustebintas, be to, medis neutralizuos blogas mintis.    

Temos: 2 Fengšui Interjeras
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Amelijos gyvenimas aukštyn kojomis apsivertė po planinio skiepo: mergaitei teko išgyventi tikrą košmarą

24sek

Kauno valdžia ketina Š.Jasikevičių paskelbti miesto garbės piliečiu

Tiesiogiai Deuce

„Roland Garros“ gyvai: R.Berankis – A.Zverevas

Pasaulis kišenėje

Kelionė po Šiaurinę Australiją: 4 įspūdingos vietos, kurias aplankyti būtina

Kultūra

Kauniečio namuose atgijo seni daiktai: virtuvės spintelė – bibliotekos kartoteka, kilimas – buvę džinsai

Gazas

„Formulės 1“ Monako GP finišas: nukraujavęs D.Ricciardo privertė S.Vettelį ir L.Hamiltoną sekti iš paskos

„Apie ką negalima kalbėti“ su rašytoju Herkumi Kunčiumi

Aktualu

Seimo vadovybę piktina piktžolėmis želiantis gėlynas prie parlamento rūmų

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. gegužės 21 d.-27 d.)

Vardai

Kylie Jenner tobulą kūną po gimdymo susigrąžino be jokių pastangų – nei sportavo, nei laikėsi dietos

Verslas

Po dvejų metų automobiliai per Kuršių neriją bus keliami greičiau

Aktualu

Sodas batuose ir dėžėse: ant Klaipėdos kultūros fabriko stogo – ir braškės, ir pomidorai

Pasaulis kišenėje

Oregonas: gamtos rojus, kur desertui – gigantiškos bandelės, o lauktuvėms – dantys

Vardai

Jogą išbandžiusi Karolina Meschino ją keistų į aktyvesnį laisvalaikį: „Su Jonu norime išmokti šokti“

Aktualu

Eidintuose kaimynus iššaudęs ir nusišovęs vyras paleido keletą šūvių ir į pareigūnus

Aktualu

Pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas: „Kas būtų pagalvojęs, kad trys milijonai stos prieš sovietinę imperiją ir sugebės nugalėti?“

Gyvenimas

12 mineralinių medžiagų, nuo kurių priklauso mūsų savijauta

Vardai

V.Montvydienė vaikus mitybos moko nuo mažumės: „Bijau pagalvoti apie mokyklose siūlomus „skanėstus“

Vardai

10 km pirma atbėgusi V.Žūsinaitė gavo ne tik medalį: jai pasipiršo baidarininkas R.Nekriošius

Aktualu

Sirijoje per IS ataką žuvo 26 Damasko režimo ir devyni rusų kariai

Naujienos

Gyvenimas

Amelijos gyvenimas aukštyn kojomis apsivertė po planinio skiepo: mergaitei teko išgyventi tikrą košmarą

24sek

Kauno valdžia ketina Š.Jasikevičių paskelbti miesto garbės piliečiu

Tiesiogiai Deuce

„Roland Garros“ gyvai: R.Berankis – A.Zverevas

Pasaulis kišenėje

Kelionė po Šiaurinę Australiją: 4 įspūdingos vietos, kurias aplankyti būtina

Kultūra

Kauniečio namuose atgijo seni daiktai: virtuvės spintelė – bibliotekos kartoteka, kilimas – buvę džinsai

Gazas

„Formulės 1“ Monako GP finišas: nukraujavęs D.Ricciardo privertė S.Vettelį ir L.Hamiltoną sekti iš paskos

„Apie ką negalima kalbėti“ su rašytoju Herkumi Kunčiumi

Aktualu

Seimo vadovybę piktina piktžolėmis želiantis gėlynas prie parlamento rūmų

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. gegužės 21 d.-27 d.)

Vardai

Kylie Jenner tobulą kūną po gimdymo susigrąžino be jokių pastangų – nei sportavo, nei laikėsi dietos

Verslas

Po dvejų metų automobiliai per Kuršių neriją bus keliami greičiau

Aktualu

Sodas batuose ir dėžėse: ant Klaipėdos kultūros fabriko stogo – ir braškės, ir pomidorai

Vardai

Jogą išbandžiusi Karolina Meschino ją keistų į aktyvesnį laisvalaikį: „Su Jonu norime išmokti šokti“

Aktualu

Eidintuose kaimynus iššaudęs ir nusišovęs vyras paleido keletą šūvių ir į pareigūnus

Aktualu

Pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas: „Kas būtų pagalvojęs, kad trys milijonai stos prieš sovietinę imperiją ir sugebės nugalėti?“

Gyvenimas

12 mineralinių medžiagų, nuo kurių priklauso mūsų savijauta

Vardai

V.Montvydienė vaikus mitybos moko nuo mažumės: „Bijau pagalvoti apie mokyklose siūlomus „skanėstus“

Pasaulis kišenėje

Oregonas: gamtos rojus, kur desertui – gigantiškos bandelės, o lauktuvėms – dantys

Vardai

10 km pirma atbėgusi V.Žūsinaitė gavo ne tik medalį: jai pasipiršo baidarininkas R.Nekriošius

Aktualu

Sirijoje per IS ataką žuvo 26 Damasko režimo ir devyni rusų kariai

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką