Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 5d. 17:47

Interjero dizainerės įrengė palėpę senamiestyje. Ką pravartu žinoti?

Palėpės interjeras
Jaukumo kūrėjai nuotr. / Palėpės interjeras

Senamiesčio privalumus žino kiekvienas miestietis: puiki lokacija, nuostabus vaizdas ir veiklos – apsčiai. Tad norinčių čia gyventi niekuomet netrūksta. O kiekviena laisva erdvė – išmaniai išnaudojama.

Ne išimtis ir palėpės. Jos šiuo metu ypač populiarios. Ką reikia apie jas žinoti, kokių klaidų nedaryti ir kokiais kriterijais remtis jas įrenginėjant, pasakoja interjero dizaino ekspertės.

Pasak „Jaukumo kūrėjai“ interjero dizainerių Brigitos Petravičiūtės ir Gintarės Garcios, įsirengiant palėpę būtina ekspertų pagalba. Ypač kai kalbama apie nedidelę erdvę.

„Visai neseniai baigėme įrengti palėpę, įsikūrusią pačiame Vilniaus senamiestyje. Tai buvo nemenkas iššūkis. Todėl, sulaukę tokios užduoties, noriai jos ėmėmės. Niekam ne paslaptis – palėpės senoviniuose namuose atliko kitokią nei gyvenamąją funkciją. Tad, norint įrengti šią erdvę, kaip patogius namus – reikalingos žinios.

Jaukumo kūrėjai nuotr. /Palėpės interjeras
Jaukumo kūrėjai nuotr. /Palėpės interjeras

Pirmasis žingsnis, kurį reikia atlikti – įvertinti kokybę. Itin svarbu pasidomėti pačiu pastatu, jo stogu, pokyčių apribojimais ir galimybėmis. Atminkite, senamiestis pilnas įvairių apribojimų ir taisyklių. Todėl, atvykę apžiūrėti patalpų, išsiaiškinome, ar gali būti pakeltas stogas, ar užtenka esamo apšiltinimo, ar yra galimybė įstatyti daugiau langų.

Antrasis žingsnis – išplanavimas. Jis, be abejonės, bene svarbiausias dalykas. Tik profesionaliai išplanuota erdvė bus kompleksiška ir komfortiška. Tai leidžia planuoti, ar palėpėje atsiras keli kambariai, ar bus išnaudojama bendra erdvė. Be to, išplanavimas naudingas įrenginėjant virtuvę, miegamąjį, svetainę ir vonios kambarį. Išmaniai planuojamas apšvietimas, elektra.

Rėmęsi tiksliais skaičiavimais, šioje palėpėje įrengėme dvi atskiras erdves, vonią ir dušą, patogią virtuvę, daug spintų ir vietos daiktams. Beje, šiuose 60 m² namuose numatytas net židinys. Taip pat į pagalbą pasitelkėme vizualizacijas. Jos – papildomos priemonės, gebančios „nupiešti“ bendrą vaizdą ir galutinį rezultatą. Jomis ateityje remtis gali ir pats klientas. Tai savotiškos nuorodos, kur, ką ir kaip pastatyti, kokius baldus, aksesuarus, užuolaidas, kilimus rinktis. Tokiu principu klientui pasiūlėme įdomius sprendimus, ryškesnes spalvas, tekstūras ir medžiagas.

Tad, kaip supratote, pasinaudoję žiniomis ir patirtimi, įgyvendinome kliento norą – seną palėpę pavertėme veikliam žmogui skirtais, stilingais ir šviesiais namais, pro kurių langus matyti net aštuoni bažnyčių stogai“, – šypsojosi G.Garcia ir B.Petravičiūtė.

Kaip teigė interjero dizainerės, įsikuriant palėpėje svarbi kiekviena detalė. O padarytos klaidos trukdys gyvenimui ateityje.

„Dažnas palėpių minusas – ne visos jos yra erdvios. Todėl dėmesį reikia skirti net mažiausioms detalėms.

Pirmiausia, šviesa. Būtinai pasidomėkite galimybėmis palėpėje įsirengti daugiau langų ar jų išdidinimo pasirinkimu.

Antra, nuožulnių sienų panaudojimas. Daugelio palėpių sienos žemėja. Būtent tas vietas, kuriose negalite išsitiesti, naudokite padėti daiktams: spintelėms, stalčiams, komodoms ir lentynoms. Taip išnaudosite erdvę bei nesumažinsite gyvenamojo ploto.

Trečia, baldai. Baldai šiuo atveju labai svarbūs. Dalis jų turi būti pagaminti pagal užsakymą, pritaikyti patalpai, kurioje ruošiatės gyventi. Nepagailėkite pinigų ir įdomiems daiktams: veidrodžiams, tapetams, šviestuvams. Įvairūs interjero sprendimai gali padidinti mažą erdvę, suteikti jai jaukumo.

Jaukumo kūrėjai nuotr. /Palėpės interjeras
Jaukumo kūrėjai nuotr. /Palėpės interjeras

Be to, patartina su dizaineriu pasikonsultuoti ir prieš pradedant darbus. Jis patars, kurioje vietoje įrengti vonią, kurioje vietoje statyti virtuvės baldus, ar miegamojo lovą. Šis galės pagelbėti ir dėl spalvų pasirinkimo. Palėpės nebūtinai turi būti tik šviesių spalvų ir apstatytos standartiniais baldais“, – dėstė dizainerės.

Klaidos, kurių pataria vengti dizainerės, – maži kambariai, dideli baldai, dirbtinė šviesa ir nereikalingi daiktai.

„Turbūt daugelis su mumis sutiktų, jog palėpės – ne kiekvienam. Tačiau šios gali tapti jaukiais namais, jei nedarysite klaidų. Dažnai įsivaizduojama, jog palėpė gali slėgti dėl žemų lubų, suspaustos erdvės. To pavyks išvengti, jei neapsikrausite nereikalingais daiktais, namų neapstatysite masyviais baldais. Be abejo, reiktų pasirūpinti jau anksčiau minėta šviesa. Nebijokite eksperimentuoti. Kadangi ši erdvė nestandartinė – jai tiks nestandartiniai papuošimai, netradiciniai sprendimai.

Tačiau pats svarbiausias patarimas – leiskite darbus atlikti tik savo amatą išmanantiems profesionalams. Taip galėsite išlaisvinti savo fantaziją, o norai ir svajonės taps realybe“, – dėstė Gintarė ir Brigita.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką