2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2017 06 06

Išgelbėtų beglobių gyvūnų gyvenimas – įspūdingose nuotraukose

Birželio 7 d. 12 val. Lietuvos Respublikos Seimo pereinamojoje galerijoje įvyks pirmosios VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto „neBrisius.lt“ parodos „Išgelbėtų gyvūnų istorijos“ atidarymas.
Edita ir Flukas
Edita ir Flukas / Elenos Rutkauskaitės nuotr.
Temos: 3 Šuo Katė Gyvūnai

Paroda vyks iki birželio 19 d., čia bus eksponuojama dvidešimt išgelbėtų augintinių ir jų šeimininkų nuotraukų. Parodos tikslas – rodyti pavyzdį ir šviesti visuomenę apie tai, kaip galima padėti beglobiams gyvūnams. Parodos globėja – Seimo narė Dovilė Šakalienė. Pasibaigus parodai Lietuvos Respublikos Seime, nuotraukas planuojama eksponuoti ir kitose erdvėse.

NeBrisius.lt gyvuoja nuo 2014 m. VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, 2014 metų kovą pradėjo analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje. Projekto metu fotografuojami žmonės su augintiniais iš prieglaudų, gatvės ar išgelbėtais kitais būdais, publikuojamos laimingos jų istorijos. Tokiais pasakojimais tikimasi keisti žmonių požiūrį į beglobių gyvūnų problemą, padrąsinti juos priglausti ir suvokti, kad kiekvienas, net ir mažiausiais darbais, gali prisidėti prie geresnio pasaulio.

Gyvūnus fotografuojanti Vilija Graužinytė džiaugiasi, kad neBrisius.lt padeda skleisti geras žinias ir optimizmą, šviesti žmones ir skatinti juos daryti gerus darbus. „Svarbiausia, kad parodome skaitytojams šviesiąją pusę, o ne vien kalbame apie nedorėlius, skriaudžiančius už save silpnesnius. Be to, pati neturiu galimybės auginti šuns, o fotosesijų metu gaunu progą su jais pažaisti ir pasiniurkyti“, – dalijasi įspūdžiais Vilija.

„Fotografuoti tokius žmones yra vienas malonumas, dažnai vykstu praleisti su jais vos pusvalandžio, o išeinu po dviejų valandų, nes aplinkui tvyro begalė gerų emocijų ir juoko“, – pasakoja projekto vadovė, fotografė Elena Rutkauskaitė.

2015 m. startavo nauja neBrisius.lt skiltis – „Keturkojai emigrantai“. Projekto metu ieškomi žmonės, galintys pasidalinti savo istorijomis ir papasakoti, kaip jiems sekėsi keliauti bei kraustytis gyventi svetur su augintiniais. Taip siekiama skatinti emigruojančius žmones nepalikti ir neišduoti savo keturkojų draugų, nes tokia situacija Lietuvoje yra labai dažna. Norinčius tapti projekto dalimi ir pasidalinti savo istorija – prašome rašyti el. paštu [email protected].

Šiuo metu įamžinta jau daugiau nei 400 laimingų istorijų apie išgelbėtus ir priglaustus augintinius, padaryta daugiau nei 5000 profesionalių, savanoriškai dirbančių fotografų nuotraukų. Taigi prisijunk ir tu – registruokis, užpildyk anketą, dalyvauk, papasakok ir įkvėpk kitus!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką