Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 15d. 19:20

Jaukaus vonios kambario sukūrimo taisyklės: svarbu ne tik dizainas

Laufen vonia
Gamintojo nuotr. / „Laufen“ vonia

Vidutinis europietis vonios kambaryje praleidžia apie 40 minučių - daugiausiai ryte, kai ruošiasi ir kraunasi energijos dienos žygdarbiams; ir vakare, kai ieško atsipūtimo po dienos veiklų. Tad svarbu, kad šita erdvė būtų maloni, patogi, padedanti atsipalaiduoti. Kad joje būtų tik tai, kas iš tiesų tarnauja mūsų komfortui, gerai savijautai, švarinimosi ritualams.

Apie, tai, kas svarbiausia įrenginėjant vonios kambarį, kalbamės su „Laufen“ pardavimų vadovu Baltijos šalims Nerijumi Bakšiu.

Jaukaus vonios kambario taisyklių yra ne viena, tačiau N.Bakšys pirmiausia kelia kitą klausimą: kiek vonios kambarių (san. mazgų) norime turėti? Mat 3-4 asmenų šeimai rekomenduojama turėti bent du praustuvus, du unitazus, dvi maudymosi zonas (dušą arba vonią). Antraip rytais gali prireikti geležinės kantrybės, laukiant eilėje prie dušo ar tualeto. „Kaip trijų vaikų tėvas, niekaip nesuprantu interjerų, kuriuose trims-keturiems miegamiesiems yra suprojektuotas vienas san. mazgas. Na, nebent šeimos nariai niekada nebūna visi kartu namie“, – stebisi pašnekovas.

Kitas dalykas, kurį labai svarbu apgalvoti, tai kokį vonios kambarį mums norisi turėti – bendrą su tualetu ar atskirą? Pastaruoju metu buvo pastebima ryški bendrų sanitarinių erdvių projektavimo tendencija , o dažnais atvejais vonios kambarys netgi „įžengia“ į miegamąjį. Tačiau Vakarų Europoje vėl fiksuojama tendencija grįžti prie bent jau vizualaus vonios ir tualeto zonų atskyrimo.

Na, o pasirinkti medžiagas padės pasvarstymas, kiek metų ketinama gyventi šiame būste. Jei planuojate čia praleisti bent dešimtį metų be didesnių remontų, N.Bakšys pataria neabejojant rinktis kokybiškas, patvarias, laiko patikrintų gamintojų medžiagas bei įrangas.

Gamintojo nuotr./Laufen, Val
Gamintojo nuotr./Laufen, Val

Svarbiausia – atsižvelgti į savo poreikius

Vonios kambarys gali būti įrengtas labai prabangiai, tačiau jei jis neatitiks mūsų poreikių, vargu ar tai mus džiugins. Todėl vienas svarbiausių dalykų – suprasti tai, ko iš tiesų reikia mūsų komfortui, gerai savijautai ir švarinimosi ritualams.

Pagalvokime, kas mums svarbiausia vonios kambaryje? Norime matyti gražų vaizdą per langą (jei yra galimybė) ir džiaugtis dienos šviesa, pirmenybę teikiame privatumui ir kokybiškam dirbtiniam apšvietimui? Vonios kambario privalumais mėgausimės vienumoje ar dviese, o gal ir gausesnėje kompanijoje? Mėgstame pasilepinti vonioje ar atsipalaiduoti po dušo srove? Kokia dar įranga, be praustuvo, unitazo ir dušo arba vonios, mums reikalinga?

„Pažįstu daug žmonių, kurie įsirengė bidė, bet net nenaudoja jos – bent jau pagal tiesioginę paskirtį. Jei jau rūpi intymios higienos palaikymas – gal geriau rinktis šiuolaikišką unitazą su integruota bidė funkcija? O vietoj bidė geriau įsirengti pisuarą, kad būtų mažiau nemalonių potyrių dėl užterštų unitazo sėdynės kraštų?“, – svarsto N.Bakšys.

Gamintojo nuotr./Kartell, Laufen RIVA
Gamintojo nuotr./Kartell, Laufen RIVA

Klaidingi įsitikinimai, trukdantys susikurti jaukų vonios kambarį

Ne paslaptis, kad gyvenime dažnai vadovaujamės išankstinėmis nuostatomis, kurios yra nebūtinai teisingos. Klaidingi įsitikinimai ypač trukdo kūrybiniams sprendimams, tai pastebima ir nesėkminguose interjero bandymuose. „Laufen“ eksperto paprašėme įvardinti didžiausias klaidas įrengiant vonios kambarį.

Skalbimo mašinos vieta. Jei gyvename 1-2 kambarių bute, skalbyklei beveik lemta būti vonios kambaryje. Bet jei tik yra galimybė ją iškelti į kitą pagalbinę patalpą, taip ir reikia daryti. Be jos tikrai bus jaukiau ir švariau.

Kartais vaikomės trumpalaikių, vienadienių madų. Ryškios spalvos kurios madingos šiemet, nebūtinai bus tokios ir po trejų metų. Galbūt netgi pradės erzinti. Tad įrangai, kurią įmontuojame ilgam laikui, spalvas reikėtų rinktis atsargiai, o spalvinius akcentus galima sudėlioti pasirinkus aksesuarus.

Sunkiai pritaikomos idėjos. Kartais interjerų ar stiliaus žurnaluose prisigaudome idėjų, kurias norime bet kokia kaina perkelti į savo buitį, nors tam tiesiog nėra tinkamų sąlygų.

Perkame pigiausią įrangą. Kartais vadovaujamės tik matomu vaizdu ar „kodėl turėčiau mokėti brangiau“ nuostata ir įsigyjame nekokybišką, nepraktišką įrangą, ir staiga suvokiame, kad ne ji tarnauja mums, o mes – jai.

Vadovaujamės pasenusiomis nuostatomis. Kartais pasiduodame senesnių laikų nuostatai, kad vonia ir tualetas – tai tik tamsios drėgnos funkcinės patalpos, ir numažiname bei suprimityviname juos iki „prausyklos“ ir „tupyklos“. Tad pirmiausia reiktų pakeisti požiūrį, nes kaip galvosime, tą ir turėsime.

Gamintojo nuotr./Laufen Val
Gamintojo nuotr./Laufen Val

Patogumas – tikrai ne paskutinėje vietoje

Įrenginėjant vonią, anot pašnekovo, reiktų iš karto pagalvoti ne tik apie vonios kambario naudojimo, bet ir tvarkymo, valymo patogumą. Kaip lengva valyti pasirinktą įrangą?

Specialisto teigimu, švarą ir estetiką daug lengviau palaikysite, jei rinksitės:

– pakabinamą švarių formų unitazą su sienoje integruotu bakeliu;

– „rimless“ tipo unitazą be vandens paskirstymo apvado (to lanko aplink unitazo puodą su siaurais plyšiais ar skylutėmis, kuriuose mielai kaupiasi bakterijos ir nešvarumai);

– keramiką su pagerintų savybių danga – pvz., su papildoma lygesne glazūra, prie kurios sunkiau prisikabina kalkės ir kitokios nuosėdos;

– glazūruotą keramiką, emaliuotą plieną ar ketų vietoj plastikų (akrilo) ar „akmens masės“ – pastarosios medžiagos nors ir malonios, šiltos, bet ilgaamžiškumu ir praktiškumu nusileidžia glazūrai ar emalei;

– uždaras (galbūt net į sienas integruotas) erdves vonios reikmenims susidėti vietoj atvirų plokštumų, lentynų;

– tokias maišytuvų formas, nuo kurių lengvai nubėga, o ne užsilaiko vanduo;

– stiklo ar kitokias pertvaras, atitveriančias dušą ar vonią nuo taškymosi – rekomenduotina su specialiomis vandenį atstumiančiomis dangomis.

Vonios įrangą N.Bakšys rekomenduoja pasirinkti pakankamai anksti – jei įmanoma, dar tada, kai yra projektuojami vandens įvadai, nuotakynas. Kai jau padaryta apdaila, įrangos pasirinkimų gausa tampa gana stipriai apribota dėl prisirišimo prie jau išvedžiotų vamzdynų, dėl sunkiai pakeičiamų sienų ar pertvarų konstrukcijų.

Na, o kalbant apie vonios kambarį apskritai ir neišskiriant atskirų detalių svarbos, N.Bakšys kviečia pirmiausia apie jį galvoti kaip vietą, kurioje švarinasi ne tik kūnas, bet ir siela. Nes geras dizainas ne tik apjungia interjero detales į vieną visumą, bet ir suteikia harmoniją mūsų dvasiai.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką