-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką žiūrėjome praėjusiais metais? Lankomiausi Lietuvos kino teatrų filmai „Telia Play“ platformoje

Jei smalsu, kokie kino filmai buvo vieni populiariausių praėjusiais metais Lietuvoje, štai keletas žiūrovų lankomiausių. Net trys šio sąrašo filmai peržengė šešių nulių zoną ir pagal uždirbtas pajamas mūsų šalyje tapo milijonieriais.
 Barbie (2023)
Barbie (2023) / Telia play nuotr.

Jei nespėjote kurio pasižiūrėti kino teatruose ar norite pamatyti dar kartą, tą galite kuo puikiausiai padaryti jau dabar, patogiai įsitaisę savo namuose, ant mėgstamos sofos, kartu su mylimais žmonėmis.

„Įsikūnijimas. Vandens kelias“ („Avatar: The Way of Water“, 2022)

Praėjo nei daug, nei mažai – tik trylika metų, kol ekranus pasiekė visų laikų pelningiausio pasaulyje kino filmo „Įsikūnijimas“ tęsinys.

Kino režisieriaus Jameso Camerono mokslinės fantastikos sagos antroji dalis „Įsikūnijimas. Vandens kelias“ tapo ir pačiu populiariausiu 2023 metų filmu mūsų šalies kino teatruose. Jokia kita kino juosta nesugebėjo prilygti šiam filmui žiūrovų simpatijomis bei sausakimšomis salėmis.

Filme pasakojama, kaip po kilusio konflikto tarp dviejų planetų buvęs jūrų pėstininkas bei pagrindinis juostos herojus Džeikas Salis, atsisakęs žemiškojo kūno, kuria tolimesnį bei žymiai laimingesnį gyvenimą Pandoros planetoje.

Tačiau kur buvę, kur nebuvę priešai iš gimtosios žemės jį suranda ir čia.

Belaukiant trečiosios sagos dalies kitų metų pabaigoje, pats metas pasižiūrėti, o gal ir iš naujo atrasti šį mokslinės fantastikos šedevrą.

Filmą galite pasižiūrėti čia.

Telia play nuotr./Avatar The Way of Water
Telia play nuotr./Avatar The Way of Water

„Barbė“ („Barbie“, 2023)

Praėjusi vasara įėjo į kino istoriją kaip vasara, kuomet du absoliučiai skirtingų žanrų filmai „Barbė“ ir „Openheimeris“ neoficialiai susivienijo ir padėjo vienas kitam užkariauti visų įmanomų kino topų viršūnes. Startavę tą pačią dieną jie sukūrė kultūrinį fenomeną „Barbenheimer“, kuomet žiūrovai ėjo į kino teatrus ir žiūrėjo šiuos du filmus vieną po kito.

Kūrėjai tokio susivienijimo net gražiausiuose sapnuose negalėjo tikėtis, ir prašom, turime „Barbę“ – pelningiausią 2023 metų filmą pasaulyje, bei „Openheimerį“ – pelningiausią visų laikų biografinį filmą.

Filme „Barbė“ pasakojama istorija, kaip tobulame rožiniame pasaulyje gyvenančiai, aktorės Margot Robbie įkūnytai lėlytei Barbei lyg iš giedro dangaus pradeda kirbėti egzistenciniai ir labai žmogiški klausimai. Ieškoti atsakymų Barbė susiruošia į tikrą tikrų žmonių pasaulį. Kompaniją kelionėje jai palaiko kiek naivokas, bet labai simpatiškas lėlė Kenas – aktoriaus Ryano Goslingo kūne.

Kokius atsakymus jiems pavyks gauti išėjus iš savosios komforto zonos ir patekus į mūsiškę?

Filmą galite pasižiūrėti čia.

Telia play nuotr./Barbie (2023)
Telia play nuotr./Barbie (2023)

„Openheimeris“ („Oppenheimer“, 2023)

Kas galėjo pagalvoti, jog kino genijaus Christopherio Nolano biografinė drama apie atominės bombos kūrėją Robertą Oppenheimerį taps absoliučiu lyderiu apdovanojimų ceremonijose šiais metais. Turbūt beveik kad visi. Tai buvo užprogramuota ne tik žvaigždėse, bet ir visose erdvės bei laiko dimensijose, kurias taip mėgsta narplioti šis režisierius.

Belieka tik nutiesti raudoną kilimą visai šio filmo komandai ir palinkėti sėkmės būsimuose „Oskarų“ apdovanojimuose.

Daugiau nei tris valandas trunkanti biografinė drama apie baisiausią žmonijos sukurtą ginklą – atominę bombą tikrai nusipelno visų savo laimėjimų.

Filmą galite pasižiūrėti čia.

Telia play nuotr./Oppenheimer 2023
Telia play nuotr./Oppenheimer 2023

„Batuotas katinas Pūkis: paskutinis noras“ („Puss In Boots: The Last Wish“, 2022)

Praėjo daugiau nei dešimtmetis nuo paskutinio batuoto katino Pūkio pasirodymo didžiajame ekrane. Ir šio sugrįžimo tikrai buvo verta laukti!

Šiame filme kiek vyresnis ir brandesnis Pūkis sužino, kad jo pavojingas, nuotykių kupinas gyvenimas neapsiėjo be pasekmių – katinas neteko net aštuonių iš devynių gyvybių.

Norėdamas atgauti prarastas gyvybes, jis turi leistis į pavojingą ir nuotykių kupiną misiją, kurioje šias gyvybes bus galima atstatyti.

Kritikų bei gerbėjų išliaupsintas ir „Oskarui“ nominuotas animacinis filmas, kuriame pagrindinius herojus įgarsino Holivudo legendos Antonio Banderasas ir Salma Hayek, dar kartą įrodo, kad kai kurios animacinių filmų franšizės su metais tik eina geryn. Šis filmas tikrai yra vienas tų. Nepraleiskite vakarojimo su šiuo savotišku animaciniu Karibų jūros piratu Džeku Sperou katino kūne.

Filmą galite pasižiūrėti čia.

Telia play nuotr./Puss In Boots The Last Wish (2022)
Telia play nuotr./Puss In Boots The Last Wish (2022)

„Broliai Super Mario. Filmas“ („The Super Mario Bros. Movie“, 2023)

Niekas nepaneigs, jog populiariausias ir ikoniškiausias vaizdo žaidimų personažas visame pasaulyje yra ūsuotasis santechnikas Mario iš Italijos.

Kompiuterinių žaidimų gigantė „Nintendo“, kuriai ir priklauso šis prekinis ženklas, praeityje jau buvo bandžiusi ekranizuoti šį simpatišką herojų, deja, 1993 metais pasirodęs filmas nebuvo itin sėkmingas.

Matyt, bandymas buvo toks skausmingas, jog net 30 metų „Nintendo“ nenorėjo apie jokį kitą kino filmą net pagalvoti.

Tačiau, nuoskaudoms pasimiršus, japonų vaizdo žaidimų kompanija suvienijo jėgas su kino studija „Illumination“ ir turime naują Mario nuotykių ekranizaciją.

Ar jiems pavyko reabilituotis ir turėsime herojaus Mario filmų sagą? Na, jei pranešimai teisingi, po šios ekranizacijos vaizdo žaidimų pardavimai ženkliai pakilo, tad tęsinys greičiausiai jau ne už kalnų.

Filmą galite pasižiūrėti čia.

Telia play nuotr./The Super Mario Bros. Movie (2023)
Telia play nuotr./The Super Mario Bros. Movie (2023)

„Stichijos“ („Elemental“, 2023)

Žinote tą pasakymą „priešingybės traukia“? Šiame kino studijos „Pixar“ animaciniame filme nutinka būtent tai – vanduo vardu Balys įsimyli ugnį vardu Ugnė. Šis savotiškas „Romeo ir Džiuljetos“ pjesės tipo įsimylėjimas dar kartą įrodo – net jei ir esame visi skirtingi, turime daugiau bendrumo, nei galėjome įsivaizduoti.

Kūrėjai, kad ir kaip banaliai tai skambėtų, šiuo filmu nori žiūrovui parodyti, kad yra įmanomas pasaulis, kuriame taikiai sugyvena net patys skirtingiausi gyventojai.

Metaforų pagalba jie siūlo pažvelgti į Stichiškių miestelio gyvenimą, kuriame kartu gyvena ugnies, vandens, žemės ir oro gyventojai.

Filmą galite pasižiūrėti čia.

Telia play nuotr./Elemental (2023)
Telia play nuotr./Elemental (2023)

„Troliai 3“ („Trolls Band Together“, 2023)

Kaip ir pirmose dviejose „Dream Works“ studijos franšizės dalyse, taip ir trečiajame filme mylimiausius trolius čia įgarsina aktorė Anna Kendrick bei dainininkas Justinas Timberlakas. Beje, jų personažai šioje dalyje jau tikrų tikriausia pora!

Šis spalvingas, simpatiškas ir nuotaikingas animacinis filmas ne tik pralinksmins jaunuosius žiūrovus, bet ir nepamirš priminti jiems, jog niekas nėra tobulas ir reikia priimti save tokį, koks iš tiesų esi.

Reikia tikėtis, jog šiuo linksmuolių trolių patarimu pasinaudos ir šalia ant sofos sėdintys vyresnieji žiūrovai.

Kadangi animacinio trolių pasaulio neįmanoma įsivaizduoti be muzikos ir dainų, seanso pabaigoje žiūrovų lauks siurprizas: praeityje populiari vaikinų grupė „NSYNC“ susibūrė iš naujo ir šiame filme atliko savo naujausią dainą „Better Place“.

Filmą galite pasižiūrėti čia.

„Penkios naktys pas Fredį“ („Five Nights at Freddy's“, 2023)

Siaubo filmas su (beveik) skerdynėmis (beveik) visai šeimai, kurtas pagal tarp paauglių populiarų kompiuterinį žaidimą? O taip.

Po incidento buvusiame darbe apsauginis gauna naują darbo pasiūlymą dirbti naktiniu sargu apleistoje picerijoje. Viskas lyg ir būtų tvarkoje, tačiau jau pačią pirmą naktį sergėtojas supranta, kad ši vieta slepia daug tamsių paslapčių ir nieko paprasto šiame naktiniame darbe nebus.

Jei skamba kaip klasikinė siaubo filmų įžanga, tai taip ir yra.

Nors ši kino juosta kritikų nebuvo itin liaupsinama, tačiau žiūrovai jį taip pamėgo, jog filmo tęsinys bus filmuojamas jau šią vasarą.

Beje, anot statistikos, ši kino juosta praėjusiais metais mūsų šalies kino teatruose buvo viena populiariausių tarp siaubo žanro atstovų.

Šis pasirinkimas bus idealus siaubiakų gerbėjams, kurie šį kartą galės mėgautis kino seansu namuose net ir su jaunesniais savo šeimos atstovais.

Filmą galite pasižiūrėti čia.

„Greiti ir įsiutę 10“ („Fast X“, 2023)

Veiksmo filmų „Greiti ir įsiutę“ idėjinis vadas bei „šeimos galva“ aktorius Vinas Dieselis neseniai savo socialinėje paskyroje paskelbė, jog kitų metų pavasarį kino teatruose pasirodysianti vienuoliktoji franšizės dalis bus jau pati paskutinė. Viskas. Pabaiga. Šįkart jau tikrai.

Belaukiant sagos pabaigos ir svarstant, kokia bus finalinė kiečiausių pasaulio vairuotojų misija, visai smagu pasižiūrėti ir 2023 metais vykusius nuotykius, kuomet – nesinori per daug atskleisti – mašinos važiavo net į kosmosą. Loginį mąstymą ir fizikos dėsnius, kaip visuomet, čia reikėtų atjungti.

Beje, kino legenda, režisierius Christopheris Nolanas viename interviu prisipažino, jog yra didžiulis „Greiti ir įsiutę“ filmų fanas ir nejaučia jokio kaltės jausmo juos žiūrėdamas. Kas tinka kino genijui, dar labiau tinka mums visiems.

Filmą galite pasižiūrėti čia.

Telia play nuotr./Fast X (2023)
Telia play nuotr./Fast X (2023)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius