Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 14d. 15:06

Kad sodyba netaptų sandėliuku: kur ir kaip laikyti daiktus

Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje
IKEA nuotr. / Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje

Iš namų atvežtas sudėvėtas fotelis, giminių atiduota lova, senelių palikta sena sekcija ir kilimas. Žiūrint į šią baldų įvairovę gali susidaryti įspūdis, kad atostogų namais turėjusi tapti sodyba tėra paprasčiausias sandėliukas. Neretai čia nebelieka vietos patogiai pasidėti iš tiesų reikalingiems daiktams. Anot IKEA interjero dizainerės Vaivos Klezienės, įsigyti sodybai spintą, lentynas, dėžes ir kitus daiktų laikymo sprendimus gali daugelis, o žinodami, kaip juos suplanuoti, lengvai sutalpinsite visus reikalingus daiktus.

Atsisakykite masyvių baldų

Sodyba dažnai tampa nereikalingų ir nuolatiniuose namuose nebenaudojamų daiktų sandėliuku. Visi nereikalingi daiktai vežami į sodo namelius, tačiau būtent tai ir yra pagrindinė klaida, įsitikinusi V.Klezienė.

„Seni baldai dažniausiai nėra pritaikyti esamai erdvei. Jei tai sovietinio stiliaus baldai – jie dažnai dar ir masyvūs, užima daug vietos ir nėra funkcionalūs. Ką jau kalbėti, kad skirtingų spalvų baldai bei tekstilė kuria chaotišką aplinką, namai atrodo netvarkingi“, – sako specialistė.

IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje
IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje

Todėl prieš pradedant sodybos pertvarką, interjero dizainerė rekomenduoja peržiūrėti esamus baldus ir įvertinti, ar jie tikrai reikalingi ir tinkami šiai erdvei. Galbūt sena komoda yra pernelyg masyvi ir užima daug grindų ploto, o šuns sugadinta lova iš tiesų nėra tokia patogi nei sėdėti, nei miegoti? O gal neturite vietos patogiai laikyti reikalingiems daiktams ir jie kaupiasi ant visų įmanomų paviršių?

„Norint nedidelėje erdvėje sutalpinti viską, ko reikia, vietoje masyvių ir ant grindų pastatomų baldų vertėtų rinktis grindis atlaisvinančius ir funkcionalesnius. Pavyzdžiui, išeitimi gali tapti pakabinamos spintelės vietoje pastatomų arba daiktų laikymo sistemos vietoje didžiulės medinės spintos“, – sakė V.Klezienė.

IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje
IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje

Sukurkite savo tvarką

Nenustebkite, jei atsisakius kelių masyvių baldų paaiškės, jog vasaros namai, kurie iki šiol atrodė nedideli, iš tiesų yra gana erdvūs. Tačiau, pasak IKEA interjero dizainerės, juos atnaujinant nereikėtų pamiršti, kad netinkamai suplanavus funkcines zonas ir daiktų laikymo vietas įmanoma grįžti prie buvusios situacijos. Norint sodyboje palaikyti tvarką ir bendrą harmoningą vaizdą, kaip ir nuolatiniuose namuose, čia svarbu, kad daiktai būtų suskirstomi pagal funkcijas ir turėtų jiems skirtas vietas.

„Čia pasitarnaus daug vietos neužimantys, daiktams laikyti skirti baldai, lentynos, net daiktadėžės ar tiesiog prie sienos priklijuojami kabliukai, – tokiu būdu sutaupysite grindų ploto“, – aiškino V.Klezienė.

IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje
IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje

Tiesa, kad įprastuose namuose daiktai būtų po ranka tinkamu momentu, jie turėtų būti laikomi ten, kur jų gali prireikti, tačiau vasarnamių šeimininkai gali laužyti šias taisykles. Talpinkite knygas indaujoje ar rūbų spintoje, jeigu taip yra patogu.

„Yra daug įvairių galimybių maksimaliai išnaudoti mažą erdvę, protingai paskirstant daiktų laikymo vietas pagal asmeninius poreikius. Vasaros namai – puiki vieta individualumui ir išradingumui pasireikšti“, – įsitikinusi V.Klezienė.

IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje
IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje

Bendrų erdvių planavimo principai

Atnaujinant ar įsikuriant sodyboje, ne mažiau svarbu atkreipti dėmesį į erdvės planavimą. Namus suskirstyti zonomis reikėtų ne tik pagal veiklas – virtuvė, svetainė ir bendra erdvė, miegamasis, – bet ir pagal architektūrinį langų, durų bei krypčių – šiaurė, pietūs, vakarai, rytai – išdėstymą, kuris taip pat atlieka svarbų vaidmenį.

Kadangi sodyboje nebūna daug ploto, virtuvėlei V.Klezienė siūlo išskirti nedidelį kampą bei apsvarstyti įvairias valgomojo galimybes. Pavyzdžiui, jeigu turite nediduką vasarnamį, pietauti galima prie bendro staliuko arba ant palangės žvelgiant į kiemą.

IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje
IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje

„Atkreipiu dėmesį, kad virtuvėlės nerekomenduojama planuoti palei pietinius langus, nes vasarą gaminant maistą bus itin karšta“, – įspėja IKEA interjero dizainerė.

Pasak jos, gyvenamosios erdvės sofa ar fotelis įprastai atsukamas į vakarus tam, kad galėtume gėrėtis saulėlydžiais. Televizoriaus taip pat nederėtų statyti priešais langus, nes saulei šviečiant nukentės vaizdo ryškumas. Anot jos, planuoti lengviau, kai rezultatą iš karto matome vizualiai, tad čia pravers IKEA planavimo programos, leidžiančios, pasirinkus baldus, iškart matyti galutinį vaizdą.

Nepamirškite suplanuoti ir miegamojo zonos, kuri dėl ploto stokos vasarnamiuose retai kada būna atskira, todėl interjero specialistė rekomenduoja rinktis sofą-lovą.

„Jei turite galimybę turėti miegamojo zoną, galima ją atskirti užuolaidomis dėl jaukumo naktį ir tvarkos pojūčio dieną. O jei turite dar daugiau erdvės, galima zonas atskirti spinta ar lentynomis, kurias taip pat išnaudosite daiktams laikyti“, – pataria V.Klezienė.

IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje
IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje

Išsigelbėjimas – modulinės spintos

Siekiant išnaudoti kiekvieną vasarnamio kampelį, interjero dizainerė rekomenduoja rinktis modulines spintas. Pagrindinis jų pranašumas, lyginant su kitomis spintomis, - jas įmanoma komplektuoti atskiromis skirtingų pločių ir aukščių spintelėmis, o tai itin pasitarnauja turint nedidelio ploto būstą. Vienur galima naudoti stalčius, kitur dureles arba tiesiog palikti atviras lentynas – viską sudėliosite pagal specifinę sodybos erdvę.

„Dažnoje sodyboje galvos skausmu tampa skirtingi lubų aukščiai, įvairios nestandartinės erdvės. Tačiau jas išnaudoti galime naudodami modulinius baldus. Ta pati spinta gali būti skirtingų aukščių, joje įmanoma sumontuoti suoliuką su daiktadėžėmis ar stalčiais, kabinamas spinteles ir atviras ažūrines lentynas“, – kalbėjo V.Klezienė.

IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje
IKEA nuotr./Idėjos, kur ir kaip laikyti daiktus sodyboje

Pasak interjero specialistės, IKEA asortimente yra sistemų, kurias galima moduliuoti pagal poreikius, pritaikyti netradiciniams kampams ar erdvėms.

„Sistema PLATSA atlieka visas įmanomas modulinių baldų funkcijas: spinta gali būti norimo gylio, komplektuojama į įvairaus aukščio daiktų laikymo sprendimus. O pagal poreikį baldus galima „auginti“ tiek į plotį, tiek į aukštį“, – tikino V.Klezienė.

Pasak jos, PLATSA spintelių sistemos iš kitų išsiskiria tuo, kad jų nebūtina įsigyti iškart visų. Iš pradžių užteks turėti pagrindines dalis, o vėliau galima papildyti kitais moduliais ar dureles pakeisti stalčiais. Tai leis paskirstyti išlaidas laike, o visi daiktai po truputį atras savo vietas“, – pataria V.Klezienė.

Susiplanuoti spintą ar kitą namų projektą galite su IKEA planavimo programomis.

Remiamas turinys
Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką