Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 27d. 09:00

Kaip artimojo kapo nepaversti gėlių darželiu? Floristo A.Plindino patarimai

Liepynės kapinės Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Kapinės

Pavasarį, o ypač artėjant Motinos dienos tradiciškai tvarkomos kapinės. Floristas Andrius Plindinas sako, kad čia taip pat svarbu neprisodinti per daug augalų. „Dabar kaip tik prasideda pavasarinis kapų tvarkymas. Geriausia tai daryti vienam žmogui, o ne visai giminei. Mat kada suvažiuoja giminės, jie vis atveža kažką nuo savęs, ir tada kapas gali pavirsti „gėlių darželiu“. Būtų gerai visiems sutarti, galbūt surinkti bendrą biudžetą ir kapo priežiūra užsiimti vienam žmogui“, – sako specialistas.

Vengti daug skirtingų spalvų, pasirinkti vienos rūšies augalus, neprisodinti net ir tos pačios rūšies, tačiau skirtingų spalvų, gėlių, vengti skintų ar juo labiau – dirbtinių gėlių. Kapas yra ne gėlynas, o rimties vieta, kur kartais užtenka uždegti žvakę. Tokie yra pagrindiniai A.Plindino patarimai.

Siūlo vienos rūšies augalus

„Gražiausia, kiek tenka matyti, kai kapas apsodintas neutraliais vienos rūšies augalais ir nebūtinai jie turi būti žydintys.

Tampa populiarūs augalai, kurie gali augti nuo pasodinimo iki pat žiemos. Vienas iš tokių – į pilką koralą panašus augalas, kuris lotyniškai vadinasi calocephalus. Jis yra dekoratyvus, jį galima palikti net per žiemą. Kapas gali atrodyti puošniai ir be žiedų“, – sakė floristas.

Dar vienas iš siūlomų bežiedžių augalų – mulenbekija. Tai greitai vešantis vijoklinis augalas.

Vienos rūšies ir spalvos

Jei ant kapo norima sodinti žydinčias gėles, jos taip pat turėtų būti vienos rūšies ir spalvos.

Pavyzdžiui, jei sodinamos našlaitės, jas reiktų rinktis vienodas. „Jei mėlynos – tai mėlynos, jei baltos – tai baltos.

Fotolia nuotr./Begonija
Fotolia nuotr./Begonija

Sodinti ant kapo tinka daug augalų, o pasirinkimas didelis. Renkantis augalus siūlyčiau atkreipti dėmesį, kiek jie reiklūs vandeniui, taip pat kad neužaugtų didesni nei 23-30 centimetrų.“

A.Plindinas paminėjo begonijas, gazanijas, miniatiūrines rožes. Tiesa, pastarosios vasaros pabaigoje išauga didelės.

Augalų rūšis patariama rinktis ne tik pagal savo finansines galimybes, tačiau ir atsižvelgti į bendrą kapo vaizdą.

Dirbtinės gėlės kenkia aplinkai

A.Plindinas pataria vengti ir skintų, ir juo labiau – dirbtinių gėlių, mat pastarosios yra tas pats aplinką teršiantis plastikas.

„Vis tik jei kapai – toli, ir kelias tolimas, vežant dirbtines gėles siūlyčiau rinkas jas ramesnių, santūresnių spalvų“, – sakė pašnekovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gėlės
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gėlės

Tuo tarpu jei vežamos skintos gėlės, netrukus kapas tampa netvarkingas, o joms nuvytus vėl tenka važiuoti į kapines ir tvarkyti kapą.

Tačiau pavasarį ir vasarą į kapus užsukti bet kuriuo atveju reikia dažniau – palaistyti augalus, nurinkti nužydėjusius žiedlapius.

A.Plindinas pastebi, kad vis labiau populiarėja santūrumas, ypač jei kapus tvarko bei prižiūri jauni žmonės.

„Pamažu yra linkstama link estetikos. Pastebiu tai labiau rudenį, per Vėlinės. Vis daugiau kapaviečių tvarkoma subtiliai, minimalistiškai, vyrauja santūrios spalvos“, – kalbėjo floristas.

Temos: 2 Augalai Kapinės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką