Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 9d. 08:21

Kaip gerai išvalyti langus? Specialistų patarimai

Langų valymas.
Fotolia nuotr. / Langų valymas.

Švarūs langai – švarus žvilgsnis į pasaulį. Net jeigu visa patalpa yra išblizginta ir parinkti baldai stilingi, nešvarūs langai gali sugadinti visą kambario dizainą. Visi, kam kada nors teko valyti langus, žino, koks tai sunkus darbas. Jeigu norite, kad neliktų ruožų, kad stiklas blizgėtų, o rėmas atrodytų tvarkingai – valyti langus reikia remiantis keliais patarimais.

Ne veltui langus dažniausiai valome vos porą kartų per metus. Tiesa, kuo daugiau ir dažniau dėmesio jiems skirsime – tuo kiekvienas valymas bus paprastesnis ir lengvesnis.

 • Pirmiausia reikia pasirinkti tokią dieną, kuri puikiai tiktų langų valymui. Ne tik todėl, kad vėsiuoju metu valydami langus galite peršalti, tačiau ir esant drėgnam orui nepavyks nuvalyti stiklo taip, kad neliktų jokių ruožų arba lietaus lašelių. Langams valyti reikia gero oro. Saulėta šilta diena – geriausias pasirinkimas.
 • Žinoma, visada norisi pasirinkti kuo natūralesnes priemones, kurios padeda nuvalyti stiklus. Kadangi rinkoje yra labai platus priemonių pasirinkimas – pagal savo poreikius ieškokite labiausiai tinkamų. Greta eko tipo priemonių vėliau pateiksime sąrašą produktų, kurie gali padėti pašalinti dėmes nuo langų stiklo bei rėmo.
 • Rekomenduojame pirkti specialias šluostes. Jos sukurtos tam, kad valant ant langų neliktų jokių dėmių. Puikiai sugeria drėgmę ir nepalieka ruožų.
 • Jeigu norite, kad ant langų neliktų jokių valymo linijų, tokiu atveju rekomenduojame juos valyti tol, kol jie bus visiškai sausi. Daugelis naudojasi mamų gautais patarimais valyti langus su laikraščiu. Išties, jie puikiai padeda sugerti drėgmę. Lygiai taip pat kaip ir specialios šluostės, kurios kainuoja tikrai nedaug.
Fotolia nuotr./Langų valymas
Fotolia nuotr./Langų valymas
 • Labai atidžiai valykite stiklų kampus. Būtent ten dažniausiai kaupiasi nešvarumai, kurie iš pirmo žvilgsnio gali būti net nematomi. Valymui komplikuotose vietose taip pat naudokite įprastas priemones. Tuo pačiu gremžtukus, su kuriais tenka plauti indus. Jie išvalo net ir sudėtingai prieinamas vietas.
 • Prieš pradedant valyti langų plastikinius rėmus pirmiausia reikia nuvalyti palangę. Visų pirma nuvalius palangę ir tik paskui rėmus – dar kartą teks valyti pirmąją. Lygiai taip pat kaip prieš valant stiklą reikia pirmiausia nuvalyti rėmus ir palangę, taip pat kad netektų du kartus valytis to paties.
 • Užuolaidas, roletus ar žaliuzes prieš valant rekomenduojame visiškai nuimti. Jeigu norite, kad langai atrodytų gražiai, rekomenduojame užuolaidas, roletus ar žaliuzes išplauti, išskalbti ir kitaip išvalyti. Jeigu jau tvarkote langus, tai darykite tai iki pat galo.
 • Dvigubų langų turėtojai dažniausiai dar labiau nekenčia langų valymo. Tokie stiklai dažniausiai būna susukti varžtais, tad vietoje to, kad bandytumėte kišti ranką tarp stiklų ir juos valyti tiek, kiek pasiekiate paprasčiausiai atsidarykite langus, išimkite juos ir išvalykite.
 • Jeigu norite, kad jūsų langai nerasotų, tarp stiklų arba greta jų rekomenduojame padėti vatos tamponą arba pjuvenų. Pastarosios sugers drėgmę.
Fotolia nuotr./Langų valymas
Fotolia nuotr./Langų valymas

Kaip jau minėjome – kuo daugiau dėmesio langams skirsite, tuo tikresni galėsite būti, kad jų valymas bus tikras malonumas, o ne darbas.

Su kuo valyti langus ir jų rėmus, kad pavyktų džiaugtis nepriekaištiga švara? Pateikiame sąrašą natūralių priemonių, kurių daugelį turite savo virtuvėje.

 • Actas. Tai nepamainoma priemonė. Jeigu norite, kad jūsų stiklai blizgėtų, rekomenduojame sumaišyti actą su vandeniu ir visiškai įprastai valyti stiklus. Pamatysite, jog vaizdas bus akinantis.
 • Žalia bulvė. Galbūt tai ne visiems žinoma priemonė, tačiau kai kurie žmonės ja naudojasi ir teigia, kad tai puiki galimybė pašalinti purvus nuo stiklo. Paprasčiausiai reikia perpjauti bulvę ir su ja valyti stiklą. Tuomet paimkite sausą šluostę ir jį nuvalykite. Viskas labai paprasta, greitai ir tikrai efektyvu, kadangi nebelieka jokių dėmių.
 • Amoniako tirpalas. Dar viena priemonė, kuri padeda nuvalyti langus. Į 10 litrų vandens siūlome įpilti vieną šaukštą amoniako. Dažniausiai tokio kiekio pilnai užtenka.
 • Kukurūzų krakmolas. Sumaišysite jį su vandeniu ir citrinų sultimis. Gautas tirpalas labai puikiai nuvalo bet kokias dėmes. Rekomenduojama šį tirpalą supilti į purkštuvėlį ir, nupurškus langą, valyti su specialia šluoste.
 • Bulvių krakmolas. Dar viena iš priemonių, kuri labai pasitarnauja tokiu atveju, jeigu norite be didelių investicijų ir natūraliai išvalyti langus. Jį maišykite su vandeniu ir gauta mase paprasčiausiai valykite langus.
 • Druska. Labai gerai įsisenėjimus gali pašalinti ir druska. Ja lengvai įtrinkite paviršių tol, kol dings dėmės. Žinoma, tai turi būti jau paskutinis pasirinkimas. Prieš tai pabandykite ne tokias agresyvias priemones.
 • Actas + soda. Dar viena priemonė, kuri naudojama bet kur ir bet kada, puikiai tinka pašalinti sunkiai valomas dėmes ne tik nuo stiklo, tačiau ir nuo rėmo. Labai gerai pasiteisina, kai reikia valyti baltus plastikinius rėmus. Žinoma, galima taip valyti ir stiklus.
 • Svogūnas. Dar viena neįprasta priemonė, kuri gali padėti pašalinti linijas bei dėmes, kurios trukdo žvelgti pro langą.

Šaltinis: mopa.lt

Temos: 2 Švara Langas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

00:23
22:09
04:46

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką