2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 03 07

Kaip ilgiau išlaikyti skintas gėles nenuvytusias: tikrai veikiantys metodai

Dauguma moterų dievina gėles. Be to, tai puiki interjero puošmena. Ką daryti, kad pamerkta gėlių puokštė nenuvytusi išsilaikytų kuo ilgiau? Šie paprasti, buitiški patarimai, kuriais dalijasi portalas www.goodhouse.ru, tikrai suveiks – išbandykite.
Mergina su tulpėmis
Mergina su tulpėmis / „Scanpix“ nuotr.

Ką daryti su puokšte pirmąją dieną

Patrumpinkite stiebus. Nepatingėkite ir apkarpykite gėlių stiebus. Geriausia tai daryti sekatoriumi, tačiau jei jo neturite, gėlių stiebus galite apkarpyti geromis žirklėmis arba aštriu peiliu. Svarbiausia, stiebus kirpti 45 laipsnių kampu. Taip nukirptas paviršius bus didesnis, ir gėlėms bus lengviau sugerti vandenį. Nepamirškite pakartoti šio veiksmo kas keletą dienų.

Pašalinkite lapus. Pašalinkite visus lapus, kurie bus vazoje. Visų pirma, jie eikvoja vandenį ir trukdo žiedams skleistis, todėl gėlės greičiau vysta. Visų antra, lapai vandenyje tiesiog pūva, purvina vazą ir yra bakterijų, dėl kurių ant vazos sienelių formuojasi apnašos, šaltinis.

„Fotolia“ nuotr./Pamerktos gėlės
„Fotolia“ nuotr./Pamerktos gėlės

Įpilkite tinkamo vandens. Žinoma, be vandens gėlės ilgai netemps. Tačiau labai svarbu, kad vanduo būtų tinkamos temperatūros. Pavyzdžiui, rožės mėgsta šaltą vandenį ir ilgai išsilaiko į vandenį įmetus ledukų. Kitos gėlės mėgsta vėsų vandenį ir tikrai nemėgsta šilto. Kas 2–3 dienas vandenį reikia keisti ir, pageidautina, gerai išplauti pačią vazą. Todėl nenaudokite vazų siaurias kakleliais. Jos sukurtos dekoratyviniais tikslais, tikrai ne gėlėms merkti, nes išplauti jų neįmanoma, o ir padorios puokštės ten neįmerksite.

Raskite gėlėms tinkamą vietą. Skintoms gėlėms nepatinka saulės šviesa, šiluma ir drėgmė. Joms reikia vėsios ir tamsesnės patalpos, todėl nestatykite jų ant palangės, prie šildytuvo ar ventiliacijos angų. Taip pat nestatykite jų šalia vaisių. Jei šalia vazos su gėlėmis yra lėkštė su vaisiais (ypač bananais), puokštė nuvys greičiau, nes vaisiai išskiria etileno dujas.

Kaip prailginti skintų gėlių gyvenimą

Yra daugybė receptų, kaip prailginti skintų gėlių gyvenimą, tačiau populiariausi yra šie:

  • obuolių sidro actas + cukrus;

  • aspirino tabletės;

  • monetos;

  • skystos gėlių trąšos;

  • šaldytuvas;

  • valgomoji soda.

Obuolių sidro actas ir cukrus. Į gėlėms skirtą vandenį įpilkite du valgomuosius šaukštus obuolių sidro acto ir du valgomuosius šaukštus cukraus bei gerai išmaišykite. Actas turi sunaikinti bakterijas, o cukrus – pamaitinti gėles.

Aspirinas. Aspirino tabletė turėtų sumažinti rūgštingumą, o tai padeda ilgiau išlaikyti gėles gyvybingas.

Monetos. Monetos turėtų rūgštinti vandenį ir kovoti su bakterijų dauginimusi, todėl išsiskleidusios gėlės ilgiau žydi nenuvysdamos.

Gėlių trąšos. Jos yra pigios ir suteikia gėlėms visas būtinas medžiagas, todėl tai vienas teisingiausių skintų gėlių priežiūros būdų.

Valgomoji soda. Daugelis rekomenduoja į vazą su gėlėmis įpilti ketvirtį stiklinės valgomosios sodos ir sako, kad puokštė stovės ilgiau, o žiedai kvepės skaniau. Šis būdas iš tiesų veikia – gėlės greičiau išsiskleidžia ir stovi ilgiau.

Šaldytuvas. Jei kiekvieną vakarą vazą nakčiai pastatysite į šaldytuvą, gėlės ilgiausiai išliks šviežios ir gražios. Garantuotas rezultatas – 10 dienų.

Geriausias būdas

Skamba keistai, bet ar kada nors susimąstėte, kodėl gėlių parduotuvėse gėles laiko šaldytuve? Panašu, kad šaltis yra geriausias gėlių laikymo būdas. Ne ledinis šaltis, o 5–6 laipsnių temperatūra.

Tad jei norite išsaugoti puokštę kaip įmanoma ilgiau, kiekvieną vakarą statykite ją į šaldytuvą. Jei neturite tokio šaldytuvo, geriausiai iš visų aprašytų būdų tinka įdėti gėlių trąšų arba kasdien į vazą dėti ledukų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką