Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 birželio 10d. 16:31

Kaip išgaląsti žoliapjovės peilius?

Pasivaikščiojimas basomis
123rf.com / Pasivaikščiojimas basomis
Graži ir išpuoselėta veja – kiekvieno nuosavo namo ar sodybos kiemo puošmena, kuri tiesiog traukia prisėsti ir pasimėgauti puikiu vasaros oru. Deja, žoliapjovės priežiūra nėra tokia maloni, kaip tingus drybsojimas ant nupjautos vejos. Žinoma, žoliapjovė šį darbą gerokai palengvina, tačiau specialistai pastebi, kad žmonės kartais pamiršta, kad žoliapjovės peiliai, kurie lyg aukščiausio lygio kirpėjai dailiai nukerpa veją, nėra amžini. Žoliapjovės ašmenis būtina reguliariai galąsti, nereikia laukti, kol peiliai pradės veją rauti su šaknimis.

Paprasčiausias būdas pagaląsti žoliapjovės peilius – patikėti šį darbą profesionalams, kurie per kelias minutes specialiomis galandimo staklėmis peilius prikels naujam gyvenimui. Ši paslauga kainuoja kelis eurus. Taip pat, jei turite garantiją, galite pagalbos kreiptis į savo žoliapjovės aptarnavimo centrą, kuriame meistrai žoliapjovės peilius turėtų pagaląsti nemokamai. Žinoma, lietuviai gana nagingi žmonės ir dažnai nusprendžia šį darbą atlikti patys, tačiau jei nesate niekada to daręs, turėtumėte žinoti, kelias paprastas žoliapjovės peilių galandimo taisykles.

Visų pirma, jums prireiks kelių įrankių, kuriuos paprastai turi kiekvienas nuosavo namo ar sodybos šeimininkas: veržliarakčio, dildės su spaustuvais peiliams tvirtai laikyti arba metalo šlifavimo staklių, apsauginių pirštinių ir akinių. Jei šių įrankių neturite, viską galite įsigyti statybinių reikmenų parduotuvėje arba plataus profilio prekių elektroninėje parduotuvėje, pavyzdžiui, pigu.lt. Taigi, kai visi įrankiai po ranka, galima kibti į tolimesnius darbus.

Pirmiausia būtina nuimti žoliapjovės peilius, specialistai perspėja, kad tai daryti reiktų itin atsargiai, nes ir atbukę peiliai gali sužaloti. Žinoma, prieš tai reiktų įsitikinti, kad elektrinės žoliapjovės laikas yra ištrauktas iš maitinimo lizdo. Vertėtų atjungti ir akumuliatorių, tikimybė, kad žoliapjovė netikėtai įsijungs yra išties labai maža, bet ne veltui mūsų senolių išmintis byloja, kad atsargų ir Dievas saugo. Prieš atsukant žoliapjovės peilį, įrenginį būtina paguldyti taip, kad jis atsiremtų į užpakalinius ratus ir varančiąją rankeną. Specialistai primygtinai nerekomenduoja benzininės žoliapjovės guldyti aukštyn ratais arba ant šono, nes alyva arba kuras gali užlieti degimo žvakę arba variklį, o tada be žoliapjovių meistrų pagalbos niekaip neišsiversite. Priekiniams žoliapjovės ratams pakilus į viršų, galėsite laisvai prieiti prie vejapjovės peilių, tačiau, jei taip, pastačius žoliapjovę, jums sunku ir nepatogu pasiekti peilius, paguldyti žoliapjovę ant šono galite tik įsitikinę, kad bake nėra degalų.

Kitas žingsnis – peilių išėmimas. išimti žoliapjovės peilius nėra labai paprasta, todėl vertėtų pasinaudoti gnybtais, kurie tvirtai laikys peilius, kol jūs atsuksite varžtą. Jei kartais po ranka neturite gnybtų, galite pasinaudoti ir medžio trinka. Tiesa, taip darbuotis reiktų labai atsargiai, nes tikimybė, kad peilis išsprūs ir sužeis, gana didelė. Taigi, gnybtai daug saugesnis ir patikimesnis pasirinkimas.Išimtus žoliapjovės peilius reiktų gerai apžiūrėti ir įvertinti ar juos apkritai reikia galąsti, gal geriau pakeisti naujais.

Išgaląsti žoliapjovės peilius namų sąlygomis galima, naudojant dildę skirtą metalui arba šlifavimo stakles. Jei nusprendėte naudoti dildę, saugiai žoliapjovės peilį įtvirtinkite spaustuvuose taip, kad viena jo dalis išlįstų už suolo, o pjaunanti dalis būtų pasukta į viršų. Peilį pradėkite galąsti nuo vidurio ir judėkite link jo galo. Jei peilį galąsite priešinga kryptimi, tikėtina, kad ašmenys bus išgaląsti netolygiai. Kai viena peilio pusė bus išgaląsta, apverkite peilį ir viską pakartokite. Svarbu abi peilio puses išgaląsti vienodai, todėl abiems peilio pusėms skirkite tokį pat skaičių judesių, kad neišbalansuotumėte peilio.

Tuo atveju, jei žoliapjovės peilius nusprendėte galąsti šlifavimo staklėmis, peilį laikykite stačiu kampu ir šlifuokite viena kryptimi per visą peilio ašmenų ilgį, kol peilis vėl bus aštrus. Abi ašmenų puses šlifuokite vienodai, kad peilis būtų subalansuotas. Be to, visada įsitikinkite, kad peilį galandate tuo pačiu kampu, koks buvo padarytas dar gamykloje, surenkant žoliapjovę. Kai peiliai pagaląsti, juos reiktų papildomai subalansuoti ir vėl įdėti į žoliapjovę.

Kai žoliapjovės peilius reikia keisti

Prieš galandant peilius, būtina įvertinti ar jie jau savo neatitarnavo ir jų nereikia išmesti. Jei peilis apgadintas nestipriai, visus nelygumus galima nušlifuoti, tačiau jei apgadinimai dideli, greičiausiai jų nušlifuoti nepavyks, todėl geriau net nesivarginti ir neišradinėti dviračio iš naujo. Naujas žoliapjovės peilis kainuoja 15-30 eurų. Kaina gali svyruoti nuo žoliapjovės modelio ir gamintojo.

Visgi, jei nesate tikras ar sugebėsite patys tinkamai pagaląsti žoliapjovės peilius, geriau šį darbą patikėti profesionalams. Tada galėsite būti visiškai tikri, kad darbas bus atliktas tinkamai ir žoliapjovė vėl pjaus kokybiškai ir patikimai. Tiesa, specialistai perspėja, kad nereiktų susižavėti itin žemomis auksarankių meistrų siūlomomis kainomis, nes jie dažniausiai neturi specialios technikos ir peilius galanda ta pačia metalo dilde, kokią turite savo namuose. Galiausiai atminkite, kad žoliapjovės peilius reikia pagaląsti prieš kiekvieną vejos pjovimo sezono atidarymą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:14
24:24
19:47

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką