Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 10:01

Kaip išsirinkti langų valymo robotą? Specialistų patarimai

Langų valymas
123RF.com nuotr. / Langų valymas
Matyti ant lango ropojantį prietaisą jau – jokia naujiena, o šiuolaikinės technologijos už jus gali padaryti daugybę dalykų. Vienas iš jų – išvalyti langus. Tačiau kaip žinoti, kokio langų roboto reikia, kuo jie skiriasi, kokia jų priežiūra?

Kasmet perka daugiau

„Dideli langai populiarėja, o kartu su jais – ir langų valymo robotai. Jų pripažinimas atėjo ypač greitai: 2018 metais jų pardavėme beveik penkis kartus daugiau nei 2017-aisiais, o šiemet, dar metams neįpusėjus, jų nupirkta jau daugiau nei tris kartus nei pirmaisiais prekybos metais“, – 15min GYVENIMUI sakė „Topo centro“ generalinis direktorius Remigijus Štaras.

Langų valymo robotai turi keletą vienetų specialių šluosčių. Nors juose naudojamos mikropluošto šluostės geba surinkti labai daug purvo, ypač užterštiems langams rekomenduojama pirmąjį kartą robotą paleisti su sudrėkinta šluoste, o vėliau – valyti dar kartą su sausa.

Langų valymas
Langų valymas

Kaip teigia specialistai, naujausi modeliai turi specialias kapsules su langų skysčiu, iš kurių robotas mažomis dozėmis išpurškia jį ant valomo lango. Visi robotai turi visiškai automatizuotą arba valdymą pulteliu, paprastai turi ir specialią saugos virvę, kuri užtikrina roboto saugumą.

Dviejų dalių valymo procesas susideda iš lango nuvalymo ir lango nublizginimo. Kad pirmoji dalis būtų atlikta kuo sklandžiau, į robotą galima įpilti ir specialaus langų skysčio.

Be laido ar su laidu?

Robotų veikimo laikas yra palyginti trumpas – dažniausiai jis trunka nuo pusvalandžio iki valandos (tiek laiko užteks išvalyti nedidelio buto langus), o baterija įkraunama maždaug per dvi valandas.

Jei namuose yra daug ir didelių langų, tuomet reiktų rinktis siurblį, veikiantį su laidu.

Kalbinti specialistai sako, kad langų valymo robotas su laidu užtikrina, kad baterija netikėtai neišsikraus, bet pats laidas gali trukdyti ar toks robotas pasirodyti nepatogus.

Paprašys atsakyti į klausimus

Įvairiais robotais prekiaujančios įmonės „Lazy house robotics“ specialistai paruošė patarimus, į kuriuose reiktų atsižvelgti perkant robotą. Visada prieš jį įsigyjant patariama konsultuotis – tam, kad vėliau netektų gailėtis įsigijus jūsų namams netinkamą prietaisą.

Prieš perkant robotą konsultantas paprašys atsakyti į kelis svarbius klausimus. Ar langai su rėmais, ar berėmiai? Kiek namuose langų ir kiek kartų per metus juos valote (tai svarbu renkantis roboto galingumą)? Ar roboto reikia tik langams, ar ir kitiems vertikaliems paviršiams (plytelėms, dušo kabinai, plaunamoms sienoms, veidrodžiams)? Ar yra stoglangių?

Vida Press nuotr./Langų valymas
Vida Press nuotr./Langų valymas

Langų valymo robotų pagrindas – vakuumas. Jis valytuvą stipriai pritraukia prie valomo paviršiaus, kad šis nenukristų ir efektyviai valytų.

Dėl šios priežasties robotui reikalingas nuolatinis elektros maitinimas. Jei valomas paviršius pastato išorėje, būtina rinktis robotą, kuris turi papildomą apsaugą nuo nukritimo bei apie elektros nutrūkimą gali pranešti garsiniais signalais.

Rekomenduoja rinktis kuo universalesnį

Langų valymo robotas sukurtas tam, kad langus arba kitus plaunamus paviršius išvalytų savarankiškai. Teisingai pasirinkus langų valymo roboto modelį nereikės lango pervalyti ar papildomai valyti tų vietų, kur kai kurie robotai prieiti negali.

Įprastai robotai skirti valyti stačiakampio arba kvadrato formos paviršius. Tačiau kai kuriuos modelius galima paleisti taip, kad išvalytų ir kitų formų paviršius.

Specialistai rekomenduoja rinktis kuo universalesnį robotą, kuris galėtų valyti ne tik langus, bet ir kitus vertikalius paviršius: plyteles, plaunamas sienas, stiklines pertvaras ir kitus.

Ne visi tinka žiemą

Su pastatų viduje esančiais paviršiais susidoroja visi langų robotai. Tačiau išorinių sienų ar langų valymą gali apriboti lietuviškas klimatas, nes robotai, kurių sudėtyje yra silikoninių dalių, negali dirbti, esant žemai temperatūrai.

Todėl patariama rinktis langų valymo robotus be silikoninių dalių, kurios žemoje temperatūroje sukietėja, o aukštoje – lydosi.

Robotus be silikoninių dalių galima pradėti naudoti kur kas anksčiau – nuo plius 5 laipsnių šilumos. Žinoma, nelyjant.

Robotai, kurių sudėtyje yra silikoninių dalių, negali dirbti, esant žemai temperatūrai.

Kvadratinis ar apvalus?

Šis klausimas paprastai iškyla dėl suprantamo noro išvalyti visą lango paviršių, įskaitant kampučius.

Tačiau skirtingos formos robotai turi žymiai daugiau skirtumų ir naudojimo ypatumų, nei tiesiog forma, todėl beveik niekada negali pakeisti vienas kito.

Langų valymo robotas su apvaliais diskais reikalauja minimalios priežiūros. Jis nepasiekia išvalyti kampučių (bet tai lengvai išsprendžiama) ir yra jautresnis berėmėms konstrukcijoms, todėl jį naudoti rekomenduojama įprastiems langams su rėmais.

Jei namuose gausu berėmių konstrukcijų, geriau rinktis kvadratinį robotą, kuriame integruoti jautresni, lazeriniai kraštų atpažinimo sensoriai.

Langų valymo robotas gali būti valdomas pulteliu arba per mobiliąją aplikaciją. Valdyti išmaniuoju telefonu ne tik žymiai patogiau, bet nereikia naudoti aplinkai kenksmingų baterijų.

Maži vaikai ir gyvūnai

Dėl mažų vaikų ir namuose esančių naminių gyvūnų saugumo rekomenduojame jų nepalikti patalpoje, kurioje dirba robotas, siekiant išvengti sužalojimų rizikos. Vaikui ar augintiniui netyčia stipriai truktelėjus už elektros laido, robotas gali atsikabinti ir nukristi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką