Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2015 05 27

Kaip išsirinkti tinkamiausią sodo traktoriuką?

Daugelis didesnių sklypų savininkų svajoja apie sodo traktoriuką, kuris išvaduotų nuo ilgo bei sunkaus žolės pjovimo ir paverstų šį darbą malonumu. Kaip tinkamai išsirinkti svajonių vejos priežiūros techniką, kuri tarnautų 15 ir daugiau metų?
„Rider“ traktoriukas
„Rider“ traktoriukas / Partnerio nuotr.

Specialistų teigimu, reikėtų rinktis ne tik pagal kainą, bet ir atsižvelgti į kai kuriuos kitus svarbius kriterijus.

„Husqvarna Lietuva“ produktų specialistas Simas Bairašauskas sako, jog apie sodo traktoriuko įsigijimą dažniausiai svarsto didesnių nei 20 arų sklypų savininkai, kurie vejos priežiūrai paprastai yra priversti „paaukoti“ dalį vasaros savaitgalių.

2 kriterijai, svarbūs renkantis sodo traktoriuką

Tinkamiausią traktoriuką, pasak S. Bairašausko, bus lengviau išsirinkti įvertinus vejos plotą ir atsakius į klausimą: ar būtinas žolės surinkimas?

Galingesni traktoriukai juda greičiau, tad didesnį plotą galima nušienauti per trumpesnį laiką.

Nedideliuose sklypuose, kur nedaug augalų, nėra nuolydžių, gražiai prižiūrėti veją galima ir su paprastu sodo traktoriuku, turinčiu integruotą žolės surinkimo krepšį.

Didesnių sklypų priežiūrai  specialistai pataria rinktis sodo traktoriukus su galingesniu varikliu ir platesniu pjovimo agregato plotu. Galingesni traktoriukai juda greičiau, tad didesnį plotą galima nušienauti per trumpesnį laiką.

Ten, kur kraštovaizdis nelygus, su nuolydžiais ir gausiau apsodintas įvairiais augalais, veją prižiūrėti bus lengviau su ypač mobiliu „Rider“ tipo traktoriuku.

3 sodo traktoriukų tipai

Įprastuose sodo traktoriukuose pjovimo agregatas yra įmontuotas apačioje tarp ratų. „Rider“ tipo technikoje variklis įmontuotas gale, o pjovimo agregatas – priekyje, todėl juo patogiau privažiuoti ir nupjauti žolę po krūmais ar  medžiais.

Traktoriuko modelis su integruota žolės surinkimo talpa labiausiai tinkamas tiems, kas turi galimybę kaupti ir kompostuoti nupjautą žolę ir mėgsta, kad veja po pjovimo liktų švari bei tvarkinga.

Tie, kas savo sklypuose neplanuoja kompostuoti nupjautos žolės, gali pasirinkti sodo traktoriuką su šoninio žolės išmetimo anga.

„Rider“ tipo traktoriukas tinkamiausias tuose soduose, kur daug medžių, krūmų ir augalų, aplink kuriuos nupjauti žolę dažniausiai tenka trimeriu ar sodo žirklėmis.

Partnerio nuotr./„Rider“ traktoriuko pjovimo mechanizmas pakeltas į serviso poziciją
Partnerio nuotr./„Rider“ traktoriuko pjovimo mechanizmas pakeltas į serviso poziciją

Iš kitų modelių „Rider“ traktoriukai išsiskiria unikaliu  lankstiniu vairavimo mechanizmu, kuris leidžia posūkyje valdyti  galinius ratus, todėl juo  galima lengvai ratu apvažiuoti vidury vejos įrengtą gėlyną, krūmą, nupjauti žolę po suoliukais, įveikti stačius kampus ir paprastai apsisukti ten, kur ypač ankšta. Su šio tipo traktoriuku veja nušienaujama ypač preciziškai, nes žolė pirma nupjaunama ir tik po to ant jos užvažiuojama.

„Husqvarna“ „Rider“ tipo traktoriukai turi pedalais valdomą hidrostatinę transmisiją, lengvai pasiekiamus valdymo įtaisus ir automatinę peilių paleidimo sistemą.

Be to, pasak S. Bairašausko, „Rider“ tipo traktoriukų priežiūra yra paprastesnė nei įprastų traktoriukų.

„Rider“ traktorių pjovimo agregatas lengvai pasikelia į taip vadinamą „serviso“ padėtį. Tokiu būdu, agregato net neišardžius, jį galima nuplauti laistymo žarna arba, jei reikia, greitai nuimti ir pagaląsti pjovimo peilius. Kitų modelių traktoriukuose, kur pjovimo agregatas įtaisytas tarp ratų, pjovimo peilių nuėmimo ir keitimo procedūra gali užtrukti apie valandą“, – sako S. Bairašauskas.

„Husqvarna“ „Rider“  tipo traktoriukuose yra „Bio Clip“ mulčiavimo sistema, kuri nupjautą žolę pakelia aukštyn ir dar kartą susmulkina pjovimo peiliais. Todėl nupjautos žolės nereikia grėbti – jos smulkūs gabaliukai virsta pievos trąša. Mulčiavimo sistema veikia efektyviausiai, kai žolė intensyviausiu jos augimo periodu, pjaunama ne rečiau kaip 2 kartus per savaitę.

„Husqvarna“ sodo traktoriukų išskirtinės savybės

Pasak Simo Bairašausko, „Husqvarna“ kompanijos sukurti sodo traktoriukai pasižymi ne tik išskirtiniu dizainu, bet ir ilgaamžiškumu – jie sutverti tarnauti ne mažiau kaip 15 metų.

Brangesni sodo traktoriukų modeliai turi net autopiloto režimą, kuris leidžia palaikyti pastovų greitį.

Visų „Husqvarna“ traktoriukų modeliuose įrengtos sėdynės, kurios jaučia vairuotojo svorį. „Jei pjovėjas netyčia nuvirstų nuo pasostės, užgestų traktoriuko variklis. Dėl šios techninės savybės, „Husqvrarna“ traktoriuko nepavyks užvesti vaikams“, – teigia S.Bairašauskas.

Partnerio nuotr./Traktoriuko priedas su šepečiu padės iššluoti kiemą
Partnerio nuotr./Traktoriuko priedas su šepečiu padės iššluoti kiemą

Dauguma „Husqvarna“ traktoriukų modelių turi hidrostatinę transmisiją, kuri leidžia mašinos greitį valdyti pedalais, tad pjovėjas gali patogiai abiem rankom laikyti vairą.

Kai kurie „Husqvarna“ „Rider“ traktoriukų modeliai žymimi raidėmis „ AWD“.  Tai reiškia, kad jie turi visų varančiųjų ratų transmisiją, kuri užtikrina puikų pravažumą kalvotais, šlapiais ir slystančiais paviršiais.

Sodo traktoriukų priežiūra ir „įdarbinimas“ visais metų laikais

Pasak S.Bairašausko, sodo traktoriukų priežiūra – panaši kaip automobilio. Traktoriukuose kiekvieną sezoną būtina pakeisti tepalus, patikrinti padangų slėgį, o žiemą,  būtina nuolat įkrauti traktoriuko akumuliatorių. Periodiškai būtina  nuimti ir pagaląsti pjovimo peilius.

Pasibaigus žolės pjovimo sezonui, sodo traktoriukai gali padėti atlikti ir kitus kiemo priežiūros darbus.

Pasak S.Bairašausko, papildomi priedai leidžia sodo traktoriukus įdarbinti ne tik vasarą, bet ir rudenį ar žiemą. Pavyzdžiui, pritaisius šlavimo šepetį, samanų grėbtuvą, barstytuvą ar sniego valytuvą su  „Husqvarna“ sodo traktoriukais kiemo priežiūra tampa lengvesnė visais metų laikais.

Plačiau apie „Rider“ traktoriukus žiūrėkite video ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius