Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 balandžio 12d. 09:38

Kaip pikuoti pomidorus? Instrukcija pradedantiesiems

Pomidorų daigai
123RF.com nuotr. / Pomidorų daigai
Išdygus pomidorų daigams, reikia išspręsti kitą dilemą – kaip juos pikuoti, kad vėliau derlius būtų gausus.

Kviečiame sužinoti, kada ir kaip juos pikuoti ir pasinaudoti visomis gudrybėmis. Pataria tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė.

VIDEO: Kaip pikuoti pomidorus?

Kada pikuoti pomidorus

Kada laikas pikuoti, rodo lapeliai:

  • kai išauga pirmieji 2 pailgi lapeliai – nieko daryti nereikia;
  • kai išauga pirmieji tikrieji lapeliai, kurie jau panašūs į pomidoro lapelius – laikas pikuoti. Vadinasi, daigas iš viso turi 4 lapelius.

Aš sėjau trimis būdais. Pirmuoju būdu į durpines tabletes sėti pomidorų daigai labai gražūs. Kai kuriose tabletėse išdygo net po kelis daigelius, juos nukirpau, palikdama po vieną.

Antrajam sėjimo būdui naudojau daigyklą su nareliais, o kiekviename iš narelių auga skirtingos pomidorų veislės. Daigai taip pat pasiruošę pikavimui. Trečiuoju būdu eilutėmis sėtos sėklos išaugo į nuostabius daigelius.

Į ką persodinti: substrato paruošimas

Visų pirma reikalingas substratas daigams. Jo sudėtis, jei pažiūrėsite ant pakuotės, dažniausiai tebus paprasta nurūgštinta durpė, praturtinta trąšomis ir mineralais. Žinoma, galima pirkti specialų substratą pomidorams.

Visada naują pakuotę pravėdinu, palikdama ją pravertą per naktį, o prieš sodindama sudrėkinu.

Substrato pagerinimui naudoju agroperlitą (galite pirkti bet kokio gamintojo, visiškai nesvarbu). Tai yra smulkios dalelytės, neturinčios maisto medžiagų. Jos padeda šaknims apsirūpinti oru, vanduo neužsistovi. Agroperlitą gerai išmaišau su durpėmis.

Nerekomenduoju naudoti daržo žemės daigams persodinti, nes joje gali būti ligų, užkratų. Be to, paprastai daržo žemė yra tiesiog per sunki, o daigams reikia purios žemės, kad šaknelės nebūtų prispaustos.

Kaip pikuoti pomidorus, augintus durpinėse tabletėse

Pradedu nuo durpinėse tabletėse augančių daigų. Sakoma, kad galima sodinti su visu audiniu, šaknys lenda pro jį. Tačiau laikausi požiūrio, kad daigui lengviau be to audinuko, todėl jį nuimu.

Pomidorai išskirtiniai tuo, kad geba išsiauginti papildomų šaknų tiesiai iš stiebo, jei tik jis atsiduria po žeme. Mūsų tikslas – kuo daugiau pomidoro šaknų. Tada pomidoras užauga tvirtesnis, augalas sveikesnis, o derlius gausesnis. Dėl šios priežasties pomidoro daigą sodinu giliau.

Į vazonėlį maždaug iki pusės prikraunu žemių ir pasidarau duobelę. Sodiname giliau, užkasant vos ne iki pirmųjų lapelių. Galima sodinti ne stačiai, o gulsčiai, iš kiekvienos užkastos vietos išaugs šaknys. Užpildžius žemėmis, stipriai spausti jokiu būdu nereikia – palaisčius žemės vis tiek sukris. Kai sukrenta, papildome žemių.

Vida Press nuotr./Įvairių spalvų pomidorai
Vida Press nuotr./Įvairių spalvų pomidorai

Kaip pikuoti pomidorus, augintus substrate

Substrate pasėtiems daigams pikuoti reikalingas šaukštas, su kuriuo iš daigyklos narelio išimu vieną daigelį. Pomidorai nebijo persodinimo, todėl nieko tokio, jeigu nuo šaknų nukris šiek tiek žemių, pomidorui svarbiau išsaugoti stiebą. Procesas toks pats kaip ir anksčiau, tad kuo giliau pasodinu pomidoro daigą.

Kada ir kuo tręšti?

Labai dažnai klausiama, tai gal dabar jau laikas patręšti? Bent 2 savaites ką tik persodintų daigelių tikrai nereikia tręšti. Nereikia skatinti daigo augimo, priešingai – reikia, kad įsitvirtintų esamos šaknys, ir daigelis išleistų naujas šakneles.

Jei daigai peraugę, silpni, jei matote, kad augalui tikrai reika pagalbos, tuomet galima naudoti organines trąšas. Tai visiškai natūralus produktas, pagamintas iš huminių rūgščių ekstrakto. Jis daigeliui padeda įsisavinti žemėje esančias maisto medžiagas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

25:11
10:24
04:58

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką