Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 6d. 09:20

Kaip valyti keramines, granitines bei akmens masės kriaukles? Paprasta ir efektyvu

Virtuvė, interjeras
123RF.com nuotr. / Virtuvė

Dirbtinės keraminės, akmeninės bei granitinės kriauklės yra amžinos, tad nieko keisto, kad daugelis žmonių jas renkasi. Nors paties daikto kaina nėra maža, tačiau atsižvelgiant į tai, kad jis tarnaus labai ilgą laiką, investuoti verta. Kuris konkrečiai variantas bus įsigytas – beveik jokio skirtumo, kadangi visi jie atrodo estetiškai ir yra ilgaamžiai.

Tiesa, jeigu norite, kad tiek virtuvės, tiek vonios kriauklė atrodytų gražiai, svarbu skirti laiko jos priežiūrai, tvirtina valymo paslaugas teikiančios įmonės „Mopa“ specialistai.

Keraminės kriauklės paviršius – su charakteriu

Keramikinės kriauklės – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori gražios, stilingos ir lengvai įkomponuojamos kriauklės. Daugelis ją giria, kadangi pastaroji yra ilgaamžė, nesusibraižo, o jos priežiūra nesudėtinga.

Jeigu norite keramikinę kriauklę nuvalyti iš pagrindų, rekomenduojame sekti šiuos žingsnius.

Jums reikės: muilo (geriausia skysto, kad nereikėtų tirpinti), acto ir sodos (pastarieji yra nepamainomi stengiantis pašalinti bet kokio pobūdžio dėmes), citrinų sulčių, smulkios druskos, kempinėlės bei sausų rankšluosčių.

Vida Press nuotr./Virtuvė
Vida Press nuotr./Virtuvė

Kaip valyti?

1 būdas. Pirmiausia reikia sudrėkinti visą kriauklę ir jos paviršių padengti plonu sodos sluoksniu. Truputį palaikykite ir po to kempinėle nuvalykite paviršių. Jeigu labai smulkiuose tarpeliuose lieka nešvarumų, juos pašalinti galima naudojant dantų šepetuką. Jis pasiekia net ir labai smulkius nešvarumus.

2 būdas. Kai nuvalysite, rekomenduojame sušlapinti kriauklę ir visą paviršių iškloti popieriniais rankšluosčiais. Sulyginkite ir palaikykite juos kuo ilgiau. Tada ant rankšluosčių reikia užpilti skysto muilo ir po truputį valyti, judinti tol, kol jis persigers. Su tais pačiais rankšluosčiais valykite keraminį paviršių. Galiausiai perplaukite vandeniu ir nusausinkite.

3 būdas. Puikus būdas valyti keraminį kriauklės paviršių yra naudoti druską. Tiesiog užpilkite jos ant paviršiaus ir lengvais sukamaisiais judesiais kempinėle valykite. Šiuo atveju svarbiausia yra nespausti kempinėlės, kad paviršius nebūtų sugadintas.

4 būdas. Naudojant citrinų sultis taip pat galima pašalinti nešvarumus nuo keraminio paviršiaus. Tai labai puikus būdas nuvalyti net ir labai senas dėmes. Sultis pilkite ant paviršiaus ir kempinėle valykite paviršių.

Vida Press nuotr./Valymas
Vida Press nuotr./Valymas

Akmens masės kriauklės – tiems, kurie mėgsta estetiką

Klaidingai galvojama, kad akmeninę kriauklę galima valyti rūgštimi, kuri iš pirmo žvilgsnio pašalina net ir labai rimtas dėmes. Tiesa tokia, kad šios kriauklės yra padengtos specialiu paviršiumi, taigi naudodami rūgštį jūs paprasčiausiai tą paviršių naikinate.

Prekybos vietose galima įsigyti specialių valiklių, kurie padeda pašalinti dėmes nuo akmens masės kriauklės. Taip pat puikiai tinka soda, kuri panaikina kalkes bei padeda sukurti gražų paviršių.

Jums reikės: sodos, acto, švaraus audinio.

Kaip valyti?

  1. Pirmiausia reikia nuvalyti akmens paviršių. Rekomenduojame valyti naudojant šiltą vandenį, kadangi jis gali padėti pašalinti giliai įsiskverbusius nešvarumus.
  2. Jeigu yra probleminių vietų, rekomenduojame jas patrinti švariu skudurėliu.
  3. Tada reikia sumaišyti actą ir sodą lygiomis dalimis. Gautą masę dėti ant kriauklės paviršiaus ir po truputį paskirstyti.
  4. Palikite kuriam laikui, kad tirpalas pasiektų net ir labai įsisenėjusias dėmes.
  5. Galiausiai nuplaukite tirpalą ir tiesiog nuvalykite praustuvę sausu skudurėliu. Viskas labai paprasta, greita ir patogu.

Štai taip jūsų akmens paviršiaus kriauklė bus švari ir tvarkinga. Užtenka taip valyti kartą per savaitę.

Granitinė kriauklė – mėgstantiems išskirtinumą

Granitinę kriauklę prižiūrėti ypač paprasta, jos atnaujinimas yra pigus ir greitas. Labai dažnai greta granitinės kriauklės montuojamas ir lygiai tokios pat medžiagos paviršius, taigi valydami stalą nuvalykite ir kriauklę arba atvirkščiai.

Tiesa, granitiniai paviršiai dažniausiai būna matiniai arba blizgūs, tad kai jie praranda įprastą išvaizdą, privalu nuvalyti. Šiuo atveju vėlgi labai pasitarnauja actas, nuo kurio paviršiai kur kas labiau blizga ir pašalina dėmes.

Puiku tai, kad dažniausiai actas nesunkiai prasiskverbia į smulkiausias vietas, taigi pašalinami visi mikroorganizmai, kurie gali būti kenksmingi žmogui. Paprasčiausiai užpilkite didelį acto kiekį ant kempinės ir valykite ja paviršių.

Lygiai tomis pačiomis priemonėmis rekomenduojama valyti ir vamzdžius, kurie dažniausiai būna komponuojami po kriauklėmis, taigi ne visada būna matomi. Tiesa, reguliarus valymas padės užtikrinti, kad nešvarumai nesusikauptų, ir esant poreikiui bus galima greitai ir paprastai juos išvalyti.

123RF.com nuotr./Natūralios valymo priemonės
123RF.com nuotr./Natūralios valymo priemonės

Universalūs patarimai, kaip išvalyti kriauklę

Skirtingo paviršiaus kriauklės reikalauja ir skirtingų valymo būdų. Visgi egzistuoja universalūs būdai, puikiai tinkantys bet kokio paviršiaus valymui. Svarbiausia yra valyti švelniai, kad paviršius nebūtų subraižytas.

  • Jeigu norite išvalyti vamzdžius, naudokite citriną bei ledo kubelius. Citrinos griežinėlius ir ledo kubelius sudėkite į tą vietą, kur subėga vanduo. Tada atsukite šaltą vandenį ir tekinkite jį tol, kol ledukai ištirps.
  • Puikiai kriauklės paviršių padeda nuvalyti ir žalia bulvė. Perpjaukite ją ir žaliąja puse valykite kriauklę. Paskui pervalykite paviršių popieriniu rankšluosčiu ir pašalinkite bulvių paliktus nešvarumus.
  • Kepimo milteliais taip pat galima padengti paviršių ir kempinėle jį valyti tol, kol nebeliks nešvarumų. Principas labai panašus kaip ir naudojant sodą.
  • Muilas padeda pašalinti ant kriauklės paviršiaus likusius riebalus. Tokiu atveju neteks naudoti chemikalų, kurie būtent tam ir yra skirti.

Bet kokio paviršiaus kriauklė bus nuvaloma greitai ir paprastai, jeigu tai darysite reguliariai. Neskubėkite pirkti specialių priemonių, kai savo spintelėje arba šaldytuve galite rasti tai, kas padės pašalinti net ir labai rimtas skirtingų paviršių dėmes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką