Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2022 12 02

Kalėdoms artėjant: kaip šiemet puošti namus ir kas padės sukurti šventinę dvasią

Lietuvą nuklojus sniegui ir paspaudus šaltukui, ne vienas žmogus pajautė viduje kirbėti ėmusią kalėdinę dvasią. Artėjant didžiausioms metų šventėms, vis daugiau namų papuošiami lemputėmis ar kitomis dekoracijomis, o kai kurie jau įžiebia ir eglutes. Interjero dizainerė Gabija Naudžiūtė pataria, kaip šiemet galima puošti namus ir kaip sukurti kalėdinį jaukumą. „Kalėdų aura susideda ne tik iš dekoracijų“, – sako ji.
Gabija Naudžiūtė pataria, kaip puošti namus
Gabija Naudžiūtė pataria, kaip puošti namus / 123RF, Beno Šileikos nuotr.

Pataria nepersistengti su spalvomis

Interjero dizainerės G.Naudžiūtės teigimu, 2023 m. spalva bendrovės „Tikkurila“ išrinkta „rožinė akimirka“ (angl. rosy moment), tad šia kryptimi puošdami namus Kalėdoms galėtų sekti tie, kuriems svarbios tendencijos.

„Galima įsigyti rožinių eglutės žaisliukų, kaspinų, pagalvėlių. Į namų puošimą pažiūrėkite plačiau – akcentuota turėtų būti ne tik eglė. Vis dėlto tradiciniai spalvų deriniai niekada neišeis iš mados. Rinkitės raudoną, žalią, auksinę, sidabrinę spalvas. Jos kuria sentimentalumą, tradiciją, atėjusią dar nuo to, kaip namus puošdavo seneliai“, – aiškina G.Naudžiūtė.

Anot interjero dizainerės, rožinė spalva yra pakankamai netradicinis pasirinkimas, todėl prieš nusprendžiant ją rinktis dekorui, reikėtų atsižvelgti į tai, kaip atrodo namai.

„Pasižiūrėkite, ar jūsų namuose tokia spalva iš viso derėtų. Jeigu interjeras minimalistinis ir spalvų nedaug, rožinė tikrai nesutrukdys. Kad nebūtų kičo, prie jos derinčiau giminingus atspalvius – ryškesnę arba labiau pastelinę rožinę. Nereikėtų vadovautis požiūriu „o, kaip gražu, noriu šito“ – nenaudokite vienu metu ir raudonos, ir mėlynos, ir žalios spalvų.

Tokiu atveju jūsų aplinka bus ne puošni, o trikdanti ir norėsis viską išvalyti, – teigia G.Naudžiūtė. – Tačiau kiekvienoms Kalėdoms neprisipirksi vis kitokių spalvų dekoro prekių. Galima jau turimoms pagalvėlėms įsigyti naujų užvalkalų, apklotų.“

Interjero dizainerė primena visiems žinomą taisyklę „mažiau yra daugiau“ ir siūlo ja vadovautis renkant spalvas.

„Ši taisyklė per šventes sunkiai suprantama, nes ant kiekvieno kampo matome kalėdines dekoracijas, – šypteli G.Naudžiūtė. – Apsvarstykite variantą įvesti natūralių dekoro elementų, tokių kaip šakos, augalai. Jeigu norisi atnaujinti eglutę, bet turite senus žaisliukus, pakanka įsigyti kelis metrus norimos spalvos juostelės, kurią sukarpę, galėsite papuošti padarytais kaspinais.“

123RF.com nuotr./Kalėdinė dekoracija
123RF.com nuotr./Kalėdinė dekoracija
123RF.com nuotr./Kalėdų eglutė namie
123RF.com nuotr./Kalėdų eglutė namie

Neretai namų miegamieji lieka zonomis, į kurias mažiausiai pakliūva kalėdinės dvasios. Interjero dizainerė turi pasiūlymą, kaip, neišleidžiant daug pinigų, papuošti šį kambarį.

„Pasirinkite šventišką patalynę – taip pabusite ir eisite miegoti kalėdinėje aplinkoje“, – pataria G.Naudžiūtė.

Kalėdų aurą sukuria ne tik dekoracijos

Tiems, kurie namuose neturi daug erdvės ir negali naudoti gausybės dekoracijų, G.Naudžiūtė siūlo pagalvoti apie langų puošimą. Kaip pavyzdį ji pateikia girliandas, lemputes.

„Galima pamesti kelias pagalvėles ant sofos, patiesti kilimą. Kalėdinė atmosfera yra ne tik dideli vainikai ir eglutės, – primena G.Naudžiūtė. – Šventinis dekoras yra geras būdas pakelti nuotaiką, bet Kalėdų esmė yra tokia, jog šeimoje vyrautų santarvė ir ramybė, o ne visi pyktųsi rinkdami papuošimus, jaustų stresą.“

123RF.com nuotr./Kalėdų eglutė namie
123RF.com nuotr./Kalėdų eglutė namie

Turintiems didelius butus ar nuosavus namus interjero dizainerė pataria nepamiršti kiemo, kurį taip pat galima šventiškai dekoruoti.

„Pasvarstykite apie skulptūrėles, pavyzdžiui, elniukus, taip pat girliandas. Taip, žvelgiant pro langus, matytųsi jūsų kalėdinis kiemas. Namų aplinką siūlyčiau derinti su specialistais, kad neprikrautumėte per daug ir nepadarytumėte kalėdinio sandėlio“, – sako G.Naudžiūtė ir priduria, jog kiekviena erdvė turi savų iššūkių dekoruojant.

Iškritus sniegui ir paspaudus šaltukui, daugelis pajautė kalėdinę dvasią, kurią panoro įnešti į savo namus. Tiems, kurie dar neskuba puošti eglutės, interjero dizainerė siūlo pasitelkti žvakes, staltieses, pledus.

„Žvakės ir pritemdyta šviesa sukuria jaukumo, pasąmoningo saugumo jausmą. Jos nebūtinai turi stovėti ant valgomojo stalo – galite padėti skirtingose namų zonose. Prie bet kokio interjero tikrai dera į stiklinę vazą įdėtos lempučių girliandos. Nepamirškite ir vainiko, kurį galite padėti ant stalo arba pakabinti ant durų.

Smagiau būna, kai jis ne nupirktas, o padarytas pačių. Taip suteikia ne tik gražų vaizdą, bet ir palieka prisiminimų“, – sako G.Naudžiūtė.

123RF.com nuotr./Kalėdų dekoracijos
123RF.com nuotr./Kalėdų dekoracijos

Siekiant sukurti pilną kalėdinę atmosferą, interjero dizainerė primena ir kvapo bei skonio svarbą.

„Jeigu turite difuzorių, pagarinkite pušų eterinį aliejų – taip pajausite miško kvapą, ypač, jei namie stovi dirbtinė eglutė. Taip pat galite kepti imbierinius sausainius, – vardija G.Naudžiūtė. – Jaukumas namie gali būti vizualinis, kuriamas skonio, kvapo, skirtingų paviršių lietimo atžvilgiu. Kalėdų aura susideda ne tik iš dekoracijų, bet ir iš bendro vaizdo bei jausmo.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius