15min be reklamos
2010 02 03, 00:05

Kalytė Tela ir jos istorijos tęsinys

Mūsų globotinei Kaune – Telai – operacijos metu paaiškėjo, kad buvo blogiau nei mes tikėjomės. Kalytei buvo atlikta jai gyvybę išgelbėjus operacija ir tuo pačiu Tela buvo sterilizuota.
Kalytė Tela
Kalytė Tela / „Lesės“ nuotr.

Ne per seniausiai kreipėmės pagalbos paremti kalytės Telos gydymą. Mūsų nuostabai ir dideliam džiaugsmui geraširdžiai žmonės labai greit sureagavo ir parėmė šios kalytės gydymą, išlaikymą.

Deja, kaip vėliau paaiškėjo, Telai buvo daug blogiau, nei mes po vet. gydytojų konsultacijos manėme esant. Pradžioje Telai buvo įtarti šlapimo ir inkstų uždegimai, gydymo metu buvo matomas pagerėjimas, bet po savaitės kalytė vėl atkrito. Tuomet ją apžiūrėjęs vet. gydytojas Vidmantas Kairevičius nustatė, kad kraujas teka iš gimdos, buvo įtariama piometra – gimdos uždegimas.

„Lesės“ nuotr./Kalytė Tela
„Lesės“ nuotr./Kalytė Tela

Tela buvo skubiai operuota, prognozė pasitvirtino – gimda jau buvo pradėjusi pūliuoti, taigi suspėjome laiku. Operacijos metu gydytojas pastebėjo, kad pūslės uždegimas vis dar stiprus. Be to, Telos žarnyne pastebėta sąaugų – V.Kairevičius įtaria, kad Tela anksčiau galėjo būti suspardyta ar kitaip sunkiai sužalota į pilvą. Netaisyklingai sugijus (panašu, kad ji ir nebuvo gydoma) atsirado žarnų sąaugos.

Šlapimo tyrimas rodo uždegimą, matosi kepenų funkcijos pakitimai. Kalytė operacijos metu buvo sterilizuota. Po sunkios operacijos kalytė labai sunkiai atsigauna. Tela keturias dienas neėdė, taigi tenka kiekvieną dieną statyti lašelines, leisti antibiotikus, bei stiprinančius vaistus.

Labai tikimės, kad šios problemos po gydymo išsispręs ir vis viliamės surasti Telai šaunius, atsakingus šeimininkus. Niekaip nesuprantam, gal buvę šeimininkai (beje, mes turime kalytės skiepų paselį, ir ten nurodyti buvę jos šeimininkai) atsikratė ja būtent dėl minėtų sveikatos sutrikimų? Labai dažnai, deja, šeimininkai be sąžinės graužaties atsitikus panašiai bėdai ar traumai net nebando savo keturkojo gydyti, nors jis daugybę metų tarnavo ir mylėjo savo šeimininkus.

„Lesės“ nuotr./Kalytė Tela
„Lesės“ nuotr./Kalytė Tela

Tokie žmonės pasirenka paprasčiausią ir pigiausią kelią – atsikratyti savo atsakomybės augintiniui. Kelių, kaip atsikratyti, deja, irgi daug. Nejaugi Tela tik tiek nusipelno? O ji dar dabar žvalgosi pro prasiveriančias duris, žvelgia į kiekvieną atvažiuojančią mašina su viltimi… Viltimi – gal jie (buvę šeimininkai) sugrįš...

Dar kartą dėkojame Telos gydymą parėmusius žmonėms. Ačiū už neabejingumą. Taip pat labai norime pakviesti prisijungti prie „Lesės“ savanorių Kaune. Labai trūksta atsakingų ir išmanančių apie gyvūnų globojimą laikinų globėjų. Jeigu būtų tokių žmonių daugiau, mes galėtume išgelbėti daugiau keturkojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką