Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 25d. 11:00

Kauniečių šeima pasigamino gėlių stovą ir stalą: kainavo nedaug ir atrodo išskirtinai

Kauniečių sukurtas ir pagamintas gėlių stovas
Asmeninio archyvo nuotr. / Kauniečių sukurtas ir pagamintas gėlių stovas

„Savo namuose stengiuosi naudoti kuo natūralesnes medžiagas, taip pat neišlaidauti ten, kur nebūtina“, – sako kaunietė Irma. Į jos šeimos namus užsukusius svečius stebina pačios moters ir jos vyro Tado rankomis sukurti daiktai.

Labiausiai svečiams patinka gėlių stovas ir stalas, kurie – tarsi broliai, sukurti tuo pačiu stiliumi. Tiesa, dabar stalo jau teko atsisakyti, mat gimus kūdikiui tapo neramu, kad vaikas į stalo kampus gali užsigauti.

„Kai įsigijome būstą, buvo daug išlaidų: ne tik jo įsigijimas, bet ir remontas. Todėl tai, ką galėjome, darėme patys. Kurdama namus pasirinkau medį. Visų pirma mums reikėjo patogaus stalo svetainėje. Norėjome, kad jis būtų ne tik gražus, bet ir tvirtas“, – sakė Irma.

Moteris pasirinko 5 centimetro storio medžio lentas, tačiau jas, sako kaunietė, galima naudoti ir plonesnes. Jos buvo supjaustytos pagal norimą stalo ilgį, o tada iš apačios tarpusavyje sutvirtintos dviem mediniais tašeliais.

Asmeninio archyvo nuotr. /Kauniečių šeimos sukurtas ir pagamintas stalas
Asmeninio archyvo nuotr. /Kauniečių šeimos sukurtas ir pagamintas stalas

Stalo kojos pagamintos iš tokių pat lentų, tik jos supjaustytos smulkiau – 16x16 cm kvadratais. „Tokios kvadratinės lentutės sutvirtintos metaliniais kaištukais ir medienos klijais iki norimo stalo kojų aukščio. Nerdama kubelius juos pasukiojau – tada stalo kojų forma tapo įdomesnė“, – pasakojo moteris.

Stalo kojos mediniais kaiščiais buvo pritvirtintos prie stalviršio, o stalas – nulakuotas.

Tęsdama namuose kvadratukų ir medžio temą Irma pasigamino ir stovą gėlėms.

„Gėlių stovui pasirinkau pjaustytą beržo rąstą, nes jo žievė man pasirodė gražiausia. Dar reikėjo metalinių virbų su plokštelėmis ir daug kvadratukų, kuriuos reikėjo išpjauti iš medinių lentų. Metalinius virbus išlanksčiau pagal norimą formą. Ant jų suvėriau pragręžtus medinius kubelius – panašiai taip, kaip ant iešmo vertum šašlyką“, – sakė kaunietė.

Pabaigoje ant virbo buvo užmauta apvali plokštė, viduryje išgręžta maždaug dviejų centimetrų skylė ir į ją įsuktas rąstas. Metalinė plokštelė iš apačios prisukta varžais.

Lygiai tas pats padaryta su dar dviem virbais, o kad visa konstrukcija laikytųsi, apačioje specialiomis metalininkėmis plokštelėmis rąstai sutvirtinti.

„Šiam stovui sunaudojau 105 medinius kubelius“, – kalbėjo moteris.

Iš medžio kaunietė pasigamino ir daugiau namuose derančių dalykų: medinę dėžutę įvairiems daiktams, taip pat medinėmis lentelėmis dekoravo neišvaizdžius gėlių vazonus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką